Jump to content
IGNORED

Mesta koja ne biste posetili


wall

Recommended Posts

ne volim da idem tamo gde je bas nesigurno (mada bih i tamo da imam nekog domaceg sto ce da me voda) i mislila sam da ne volim da gledam bedu, ali mi je u jednom trenutku sinulo da je vecina sveta beda, a da nase vrednosti nisu nuzno jedine validne. to su ljudi, oni tako zive, njima je to normalno. ja sam krme u teheranu, moji vrednosni sistemi nisu primenjivi u tim delovima sveta, bolje da ih ostavim doma. od kad sam to sebi objasnila, lakse mi je. isla bih svuda.
Upravo tako. Nivo srece se i nivelise prema iskustvima, u smislu da pad u siromastvo i ceo zivot u siromastvu ne generisu isti nivo nesrece. Plus ima i ono sa poredjenjem sa komsijama.Jedino objektivno je ovo sto Vasudeva kaze. Losa zdravstvena zastita ili smrdljive drustvene norme koje ni u jednom svemiru ne mogu biti smislene (kamenovanje zena i slicno).Meni se, brate, ide i u Dnjepropetrovsk da vadim ribice ispod ledenog omotaca na moru.
Link to comment
  • Replies 472
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    36

  • pacey defender

    22

  • rajka

    20

  • assück

    19

Mene ovo sa predrasudama podseca na razgovor sa drugom koji mi je pricao da njegov neki drug ide u Rio. Ja kao exciting, ali cula sam da treba da se dobro pazi na stvari. I zove mene drug za neki dan, kao ovaj je stigao u Rio, culi se. I ja onako iz fore pitam, Jel bio na Kopakabani, jesu ga opljackali tamo?, i dobijem odgovor, Da, bio je na Kopakabani, da opljackali su ga (dzaba kad je pazio na stvari kad otrzu iz ruke).E sad naravno da turizam ostavlja pare domorocima, i naravno da je super sto ima ljudi koji putuju po celom svetu, upoznaju se sa kulturama i tako to. Ali opet ne kapiram zasto ljudi koji bi isli svuda i koji se svuda osecaju bezbedno ne kapiraju ljude koji se ne osecaju svuda bezbedno. I nije predrasuda konstatovati da je stopa pljacki i ubistava u nekim zemljama dvocifren broj puta veca od Srbije npr.

Link to comment

Beda je relativna kategorija. Nesreca je ono sto je bitno. Etika mi ne bi dozvolila da idem medju nesrecne ljude i ostavljam novce onima koji su ih takvima ucinili. Drugim recima, na Kubu (i slicne zemlje) samo u okviru desantnih jedinica sa jedinim zadatkom da prekrate muke onoj zlikovackoj polu-lesini. Naravno, kada ne bih bio debela kukavica.

Link to comment
meni je tesko da gledam odrapane, pothranjene ljude kako zive na ulici i na slici, a ne da ih gledam uzivo, ma koliko bili nasmejani.
Ne znam gde ti to zivis gde nema beskucnika? U Australiji ih ima oko 140 hiljada ako me pamcenje ne vara i vidim ih svakodnevno.Kada sam bio u Norveskoj takodje sam ih vidjao. A te dve zemlje su prve na UN listi kvaliteta zivota.
Link to comment
Ne znam gde ti to zivis gde nema beskucnika? U Australiji ih ima oko 140 hiljada ako me pamcenje ne vara i vidim ih svakodnevno.Kada sam bio u Norveskoj takodje sam ih vidjao. A te dve zemlje su prve na UN listi kvaliteta zivota.
to sto sam videla u razvijenim zemljama se ne moze porediti sa onim sto sam videla u indiji, ni po kojem osnovu. u svakom slucaju tvoje pitanje za mene nema smisla, kakve veze ima to gde zivim sa tim gde bih platila da idem na odmor.
Link to comment
to sto sam videla u razvijenim zemljama se ne moze porediti sa onim sto sam videla u indiji, ni po kojem osnovu. u svakom slucaju tvoje pitanje za mene nema smisla, kakve veze ima to gde zivim sa tim gde bih platila da idem na odmor.
Ne vidim znacajnu razliku izmedju zivota na ulici u razvijenoj i nerazvijenoj zemlji, mozda mozes da objasnis sta je drugacije?Ima veze jer se zgrazavas pred necim sto ti je pred nosom, a pises kao da je to nesto tamo daleko.
Link to comment
Etika mi ne bi dozvolila da idem medju nesrecne ljude i ostavljam novce onima koji su ih takvima ucinili. Drugim recima, na Kubu (i slicne zemlje) samo u okviru desantnih jedinica sa jedinim zadatkom da prekrate muke onoj zlikovackoj polu-lesini. Naravno, kada ne bih bio debela kukavica.
Na ovakav komentar samo mogu da kazem hvala bogu da u ovoj eri globalizacije jos ima nesto zemalja koje nisu `trzisno orijentisane liberalne demokratije`.U svetu Frensisa Fukujame nema svrhe putovati jer su sve zemlje iste.Ne slazem se sa politikom prisilnog zadrzavanja stanovnistva unutar zemlje, ali ako nema te prisile pozdravljam raznolikost uredjenja medju drzavama.
Link to comment

potpuno je irelevantno u cemu je razlika izmedju zivota na ulici u razvijenog i nerazvijenoj zemlji (niti zelim da ulazim u to). bitno je gde bi ja platila da idem i gde ne bi. ne bi platila ni da idem u neki recimo americki slum na odmor.

Link to comment
nije tema gde bi platila, nego gde ne bi isla. ja ne bih platila da idem na mesta za odmor bogatih i nasmejanih, a svejedno bih tamo rado isla.
dobro de...potpuno je irelevantno u cemu je razlika izmedju zivota na ulici u razvijenog i nerazvijenoj zemlji (niti zelim da ulazim u to). bitno je gde bi ja platila da idem isla i gde ne bi. ne bi platila ni da idem isla ni u neki recimo americki slum na odmor.
Link to comment

ako i jeste po neponovljivom iskustvu, americki slam uglavnom nije poznat po plazama, prirodi, hrani i kulturi, te je kao takav nepravedno izbacen sa liste zeljenih destinacija. ne znam otkud ti ideja da je vise od pola sveta nalik americkom slamu?!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...