Jump to content
IGNORED

GMO - Monsanto at the door


Idioteque

Recommended Posts

[/size]Retko srećem ljude sposobne za tako proračunato podjebavanje.
keyword: pemzijadug dan, ima se vremena da se lepo smisli razradi proracuna...a ne kao mi, sve nesto navrat nanos, improvizacija na pauzi za rucak, totalno amaterski!
Link to comment
  • Replies 740
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Luther

    66

  • Aineko

    38

  • Indy

    32

  • dùda

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

auh, kakvo dobro zabijanje. alal vera. :ziga:još kad bi bilo lakše čitati umesto kliktati "NEĆEMO GMO U SRBIJI" po fejsbucima, gde bi nam kraj bio...
pa klikce se i ovo po fejsu. u mom malom univerzumu bivsih Biljinih studenata ovo je viral od jutros. trudimo se :(
Link to comment
pohađanje antigmo sabora, nego radnim danom prepodne.
Poljoproprivrednicima nije udarna sezona radova u decembarsko jutro. :ss1:Oni nemaju klasično radno vreme.A udruženja poljoprivrednika bi trebalo da budu najaktivnija u organizaciji protesta.GMO ne treba posmatrati samo kroz prizmu štetnosti za zdravlje.To je samo jedna dimenzija.Najstrašnija je direktna i indirektna ekonomska šteta u poljoprivredi.Nažalost teško da će razum preovladati.
Link to comment
jesi li ti procitao tekst odozgo? mozda da ponudis neko misljenje o njemu?
sta ti je dabovicu, pa pisao ga je jedan naucnik. a takvima ne treba verovati ni kad ti vakcinu protiv polia nude.
Link to comment

U tekstu je klasična argumentacija, ništa novo. Najviše mi smeta u celoj priči što će nam biti uništena jedina tržišna prednost koju imamo. Kao proizvođač meda, koji izvozi u zemlje EU, zabrinut sam da mi se ne dogodi ovo: http://www.theguardian.com/environment/2011/sep/07/europe-honey-gm Time se stopira izvoz, smanjuje devizni priliv (koji je i onako jadan), pada tržišna vrednost proizvoda, uništavaju se domaće sorte.... Objasni ti evropskim sudovima da je GMO OK, ili evropskim potrošačima da su proizvodi sa polenom GMO biljaka OK proizvodi, a ne meni, jadnom balkanskom paranoiku. :ss1: Sasvim je nebitno moje mišljenje.

Link to comment
U tekstu je klasična argumentacija, ništa novo. Najviše mi smeta u celoj priči što će nam biti uništena jedina tržišna prednost koju imamo. Kao proizvođač meda, koji izvozi u zemlje EU, zabrinut sam da mi se ne dogodi ovo: http://www.theguardi...europe-honey-gm Time se stopira izvoz, smanjuje devizni priliv (koji je i onako jadan), pada tržišna vrednost proizvoda, uništavaju se domaće sorte.... Objasni ti evropskim sudovima da je GMO OK, ili evropskim potrošačima da su proizvodi sa polenom GMO biljaka OK proizvodi, a ne meni, jadnom balkanskom paranoiku. :ss1: Sasvim je nebitno moje mišljenje.
Nema tu mesta za sekiraciju, pčele od GMO polena prave direkt žele zeku, upakovanog, sve sa bar kodom.
Link to comment
objasni ti nekome u Srbiji da GMO != Monsanto :isuse:
Istini za volju, koluzija (brkanje) tema A) geneticka™ modifikacija i B) ponasanje globalnih korporacija je - globalna... Edited by Indy
Link to comment
Štampati pa iz avijona: http://pescanik.net/.../gmo-histerija/
У међувремену, уредника који је ставио такав наслов малко стрељати па онда да клечи на кукурузу, може и оном бт. Јер чланак је веома озбиљно написан и не видим да се нешто предао антихистеријској хистерији, нити да нешто брани Монсанто. Ово је одбрана науке.И у томе видим сврху постојања ове теме - да се раздвоји шта ваља из генетичких модификација од срања која праве Монсанто, Дјупонт (или како већ себе изговарају) и ини. Дакле, башка наука као таква, башка тежња ка влашћу над производњом хране уз примену свих прљавих трикова.
Link to comment

Kao potpuni laik za ove stvari pitam: da li je kalemljenje voćki ili ukrštanje pasmina npr svinja, genetska modifikacija organizma?Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment
To je jedan primer horizontalnog transfera gena (mislim, desava se pri kalemljenu vocaka, ne znam za zivotinjke EDIT. Mada bi kod zivotinja analogija kalemljenju bila presadjivanje organa, ne ukrstanje pasmina).
hvala.e sad, meni je kalemljenje odmah palo na pamet kad se povela ova rasprava oko gmo, pa su mi ljudi rekli: oooo ne, mnogo si naivan, to je drugo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...