Jump to content
IGNORED

GMO - Monsanto at the door


Idioteque

Recommended Posts

  • Replies 740
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Luther

    66

  • Aineko

    38

  • Indy

    32

  • dùda

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aj objasni sad i meni :)

02:40"šta bi se to dogodio kada bi pobedio libo koji podržava proizvodnju gmo?""ne smem ni da zamislim, ali ja sam napisao knjigu u kojoj neću gmo!"

Link to comment

ma mucenice uce napamet ta pitanja, a ne razumeju pojedinacne reci, bukvalno se glasaju poput papagaja.a libo™ mi je sad usao u usi zanavek, isto kao licimur™.

Link to comment

:frust:Stiglo mi na mejl:

Došli smo do spiska proizvođača hrane koji koriste GMO u proizvodnji.
Pošto nam nazivi firmi malo znače, šaljem vam njihove brendove pod kojim mi te proizvode kupujemo.
(Inače, bolje da vam ne šaljem fotke pacova iz laboratija koji su hranjeni GM kukuruzom - tumori su im ogromni).
Lista GMO proizvoda – hrana koja ima u sebi genetski modifikovane organizme
01. Snickers, Mars, Twix, Milky Way, Bounty (čokoladice)
02. Campbell Supe (supe)
03. Uncle Ben’s (grašak)
04. Lipton (čaj)
05. Cadbury (čokolada, kakao)
06.
Ferrero (Nutela, Kinedr jaje, Kinder bueno)
07.
Nestle čokolada, Nestle Nesquik
08.
Coca-Cola, Sprite, Fanta, Pepsi, 7-up
09. Knorr (sos, supe, kocke za supu)
10. Hellman’s (začini, majonez, sokovi)
11. Heinz (začini, majonez, sokovi)
12. Kraft (omiljena čokolada Milka, čips, Jacobs kafa, dečiji napitak)
13. Heinz Foods (kečap, sokovi)
14. Mc’Donalds mreža restorana ‘brze’ hrane i njihovi obroci
15. Hipp (dečija hrana)
16. Abbot Labs Similac (mleko u prahu za bebe)
17. Danone – jogurt, kefir, sir

САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ О СТРАВИЧНОМ ПЛАНУ КОМПАНИЈЕ МОНСАНТО О ОДУЗИМАЊУ ЗЕМЉЕ ПОЉОПРИВРЕДНИЦИМА У СРБИЈИ

Из поузднаих извора Еколошки покрет је сазнао о стравичном плану биоинжењерске компаније Монсанто о начину одузимања земље пољопривредним произвођачима у Србији, затим о преузимању свих родних површина у Србији и њиховом претварању у пустињу.
Уназад неколико година сведоци смо незаконите сетве генетски модификованих (измењених) пољопривредних култура у Србији. У почетку је то било неколико стотина хектара које је држава санкционисала; спаљивањем, тарупирањем (уништавањем сечом) итд. да би касније те исте површине остављала произвођачима да их сами униште (!).
На страну то што су те културе ипак завршавале у сточној храни којом је преко меса стоке храњене овим производима тровано становништво, поставља се питање зашто је држава и поред јасно одређених законских прописа била тако попустљива према прекршиоцима закона који су ширили геноцид над сопственим народом!?
Одговор је једноставан, што је потврђено и из поузданих извора о овом стравичном плану; због налога компаније Монсанто да се преко корумпираних политичара рашири сетва ГМО култура у Србији на што већој површини.
Шта се добило наведеним налозима?
Са почетних неколико стотина хектара површина ГМО култура у Србији, оне су се прошириле на неколико хиљада хектара чији власници нису позивани на одговорност, нити су се те површине уништавале. Истовремено, ти исти корумпирани или уцењени политичари су вршили припрему легализације ГМО култура чија припрема је дошла пред усвајање у Народној скупштини.
Самим чином усвајања предлога легализације ГМО у Србији, стећи ће се легитимни услови заштите интелектуалне својине семена ГМО култура патентираних и у власништву највеће биоинжењерске компаније на свету- Монсанта. Тада ће уследити тужбе за противправно коришћење и сејање њихових ГМО култура са одштетним захтевима и преузимањем површина на којима су се гајила њихова семена.
Остало ће урадити ветар, да, ветар, који ће разносити полен ГМО култура на чисте културе у ближем и даљем окружењу и где год се открије и најмања примеса ветром разнетих ГМО култура, власници тих култура ће бити тужени због ,,неовлашћеног и незаконитог коришћења њихове интелектуалне својине
ˮ
и од њих ће бити тражено огромно обештећење. Пошто поштени и савесни произвођачи неће моћи платити, земљиште ће одлуком корумпираног суда прећи у власништво ове, свуда у свету назване, злочиначке компаније која ће се по наведеном принципу ширити по целој Србији.
Грађани, сељаци, пољопривредни произвођачи, фармери, ма како се звали, јавно вас питам, да ли тако желите да се опростите од своје дедовине, своје земље и будућности? Да ли заиста желите да будете гладно робље у сопственој држави, али на туђој земљи?
Погледајте своју децу и своје ближње, размислите, па онда одговорите на постављено питање.
За истинитост изнетог плана образом и животом гарантујем, јер не могу открити извор информације, али размислите сами, зашто произвођачи ГМО култура у Србији нису до сада ни спречавани нити били тужени, а свуда у свету им се одузимала земља због наводног бесправног коришћења ГМО семена које им је ветар доносио и загађивао парцеле чистих култура?
Зато вас ја, Никола Алексић, јавно позивам на општенародни бунт за одбрану живота и опстанка, за одбрану Србије од покушаја брисања са географске карте света.
Датум општенародног бунта ће објавити Народна скупштина Република Србије одређивањем датума легализације ГМО, а ја ћу вас само подсетити. Тога дана сви који могу ходати или пузати морају доћи пред Народну скупштину са СВИМ расположивим средствима ради одбране своје будућности и будућности своје деце и потомака.
Искрено сам уверен да ће војска и полиција такође стати на страну народа, јер су и њихова деца исто тако угрожена, без изузетка.
Тај полусвет у Народној скупштини, доведен уз помоћ 900.000 (деветсто хиљада) гласова покојних бирача, коначно мора бити заустављен или нас више неће бити.
Како радили, тако нам Бог помогао!
Link to comment
:frust:Stiglo mi na mejl:
Да, глупаво је срочено и звучи као... па, Алексић.Али сценарио који нам предочава је већ игран на више места по другим земљама. Не верујем да ће ићи том брзином коју он овде призива, то се ипак ради методом постепеног кувања, овде једног, тамо другог... да се никад не скупи довољна маса најебалих да дигну куке и мотике. Једни необавештени, једни већ сјебани од прошлог пута, једни вриште у рукав од смеха, најебало овог пута десетак породица, неће се скупљати раја ни пред какву скупштину.
Link to comment
једни вриште у рукав од смеха
Moje vrištanje u rukav nije bilo od smeha već od suspregnutog očaja zbog toga što čitam laičke predodžbe o medijima, ljudima koji se u nešto zaista razumeju (a ja se zaista razumem u to kako funkcionišu mediji) osećaju se izuzetno neprijatno pri laičkim pokušajima objašnjavanja toga kako njihov posao zapravo izgleda. U suštini, nebitna primedba.No, ovo je za mene forumski "novum", da me podjebava neko ko je rekao da me je trajno stavio na ignore listu i pride, vrlo biranim rečima u jednoj privatnoj razmeni preko posrednika, odbio ponuđenu lulu mira. Posle takvog gesta, čovek bi očekivao da će se ta distanca zadržati i na forumu, to jest, ako ti neko nije adekvatan partner za razgovor, valjda ga nećeš kačiti i usputnim sarkastičnim primedbama. Gospodine Rasejani, vi ste dosta zajeban igrač, moram da kažem. Retko srećem ljude sposobne za tako proračunato podjebavanje. Ponoviću da mi je drago što ste našli modus da vam na forumu bude prijatno, i vaši postovi, naravno kada se ne bave američkim kolonijalnim gospodarima i našim janičarima, i najneverovatnijim teorijama zavere, imaju jednu crtu životnog iskustva i mudrosti koja se, uz vašu pismenost, retko sreće na forumima. No, i pored toga, moram da kažem da svoju ponudu za lulu mira ovim trajno povlačim i sa svoje strane uključujem ignore opciju, ali pravu, a ne kao ovu vašu koja, čini mi se, ne dihtuje baš najbolje. Sve najbolje, što bi rekao gospodin Geprat. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

naravno, kad će dokoni paranoični paraziti da organizuju pohađanje antigmo sabora, nego radnim danom prepodne. :fantom:

Protestni skup "Zajedno za Srbiju bez GMO" na platou ispred Narodne skupštine Srbije koji će se održati 4 decembra u 11 sati, a koji organizuje i podržava preko 20 udruženja iz cele Srbije i istaknuti pojedinci sa velikim iskustvom u borbi protiv GMO. kao što su profesor Miladin Ševarlić i Dr Biljana Barrett.https://www.facebook.com/events/448084835295785/
Link to comment
naravno, kad će dokoni paranoični paraziti da organizuju pohađanje antigmo sabora, nego radnim danom prepodne. :fantom:
Јамачно те Служба снабдела доказима за то.
Link to comment

Питао бих то тебе, очигледно си најбоље обавештен ко је паразит, мора да знаш и све остало кад затреба.

Link to comment
Može li shizofrenija da se leči?- Lekovi su neophodni i važni, jer značajno menjaju tok bolesti. Osoba sa urednom i redovnom terapijom nema ispade i ponaša se uobičajeno. Jednostavno, primećuje se da je zdravija. Ukoliko terapiju ne uzima, ulazi u postpsihotično stanje i počinje da se ponaša kao i svi drugi sa rezidualnim oblikom shizofrenije. Počinju da viđaju nešto što drugi ne vide, misle da ih neko truje, daju potpuno neshvatljive bizarne izjave kao, recimo, da imaju predajnik u zubu, da su ljudi bube...http://www.novosti.r...rahovi-i-samoca
:fantom: Edited by Hella
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...