Jump to content
IGNORED

Рипањ


Аврам Гојић

Recommended Posts

stanovnici ripnja postuju tradicionalne vrednosti, ali se ne libe i da smelo zakorace u vode informacionih tehnologija dvadesetprvog vekaova tendencija da se spaja staro i novo, istok i zapad, sever i jug se i vidi u tipicnim primercima ripanjske arhitekture33372130.jpgmedju brojnim poznatim ripanjskim stvaraocima se isticu dva rodica: radisav koji je osnovao eminentni list kurir, i radoslav koji je otpevao jednu od najlepsih pesama 20og vekamedjutim, nije sve tako idilicno u ovom maloj ali ponosnoj varosici. brojni zestoki momci sa beogradskog asfalta zapravo poticu iz ripnja

Link to comment

Sumnjivo je sve to meni. Dabovićevo poznavanje Ripnja dokazuje da je ovaj topik prevara, da je Dabović, u stvari bio u Ripnju, i to nekoliko puta. Ovo obesmišljava napore ljudi koji pošteno koriste gugl i idu na redovna virtuelna putovanja. Podmeće se realnost Ripnja, kao kukavičje jaje.

Link to comment

Negde sam čuo, a ovdašnji poznavaoci Ripnja će sigurno znati da li je trač ili istina da je ime Ripanj nastalo tako što je u jednom selu nastao prvi kompresovani video sadržaj - tzv RIP?

Link to comment
Sumnjivo je sve to meni. Dabovićevo poznavanje Ripnja dokazuje da je ovaj topik prevara, da je Dabović, u stvari bio u Ripnju, i to nekoliko puta. Ovo obesmišljava napore ljudi koji pošteno koriste gugl i idu na redovna virtuelna putovanja. Podmeće se realnost Ripnja, kao kukavičje jaje.
nije to problem, zelayo. Vasa mozda nije bio u Ripnju i mozda stvarno virtuelno putuje u Ripanj, ali obzirom na da njegov virtualni putopis kroz Ripanj obiluje dokumentaristikim prikazima i obiljem faktografije mi ostali ne mozemo ni da cestito da se zamislimo i kontempliramo o imaginalnom Ripnju usled veristickosti takvog prikaza. a takav mu je Ripanj - formalno opterecen - zato sto je njegova ideja o virtualenom putovanju/putopisu nedovoljno oslobodjena, tj. isuvise medijatizovana formom stvarnog putopisa; ultimativno Vasin Ripanj je Ripanj iz popularne stvarnosti, vrste stvarnosti koja negde i dalje cuva spomen na stvarnu stvarnost; a mi smo stvarnu stvarnost prezreli i zato necemo ni taj njegov halfassed Ripanj iz popularne stvarnosti, jer mi znamo da nas slobodni, imaginalni RIpanj vise ima veze sa Marsom nego sa stvarnim Ripnjem.
Link to comment

Ripanj se ponosi velikim brojem radioamatera. Na ovoj slici vidimo jednog od njih, cuvenog Jocu Stoica, u akciji.70237058.jpgZeleznicki saobracaj u Ripnju pociva na razvijenoj i modernoj infrastrukturi: vodotoranj za parne lokomotive na zeleznickoj stanici33706536.jpgUsluzno-trgovacke delatnosti se odvijaju na pijaci, svakog cevtrka, od zore do deset sati ujutru. Na tezgama se, izmedju ostalog, mogu videti sledeci proizvodi: ekseri, mašinice za brijanje, ikone, šeširi, daljinski upravljači, knjige, fiksni telefoni, vojničke čizme, tuš za kupatilo, čokolade, dve lopate, brushalteri, halteri, dezedorans, točkovi, set noževa, ključevi "dvanestica" i "trinestica", kaladont, čarape, brave, crevo, MP3 plejeri...BG-PIJACA.jpg

Edited by Radagast
Link to comment
Negde sam čuo, a ovdašnji poznavaoci Ripnja će sigurno znati da li je trač ili istina da je ime Ripanj nastalo tako što je u jednom selu nastao prvi kompresovani video sadržaj - tzv RIP?
nije, nego je pre nastanka naselja tamo bilo groblje
Link to comment

Moze, ali samo ako na Guglu.Ontopic:I u Ripnju ponekad ima udesa, ali se njihove posledice brzo saniraju. Ovim vozilom upravljao je dremljivi vozac i, udarivsi o najsavremeniji stub dalekovoda, uspeo da pola naselja ostavi bez struje, na kratko vreme.AUTO19.jun.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...