Jump to content
IGNORED

Cverglani kod babe na Pejićevim salašima pevaju Boškićevom bratu "Dođi janje kad se žito žanje"


InvisibleLight

Recommended Posts

otkud ti to ja sam rođoš :fantom:

 

:fantom:

 

današnji srbijanci smatraju da je taj izraz uvredljiv jer neće da ih se povezuje s onim jelek anterija i opanci po tome se znaju srbijanci nego su u onom urbano samo urbano fazonu

 

meni nije uvredljiv jer sam bosanac ali imam jednog poznanika belolistićara koji kad god neko kaže srpski onda on upre da alhemijski objasni kako je pravilno srbijanski onda ja saslušam to i kažem baš extra što znaš takve stvari a koliko može da se zaradi od toga na tržištu i onda on zaćuti jer ni sam ne zna koji klinac se bavi takvim bezvrednim kesama kao što su srbijanstvo i belolistićarenje  :fantom:

 
Edited by hazard
Link to comment

Проблем са појмом Србијанац је исти као онај са појом Шиптар. Добија негативну политичку конотацију. 

Link to comment

Проблем са појмом Србијанац је исти као онај са појом Шиптар. Добија негативну политичку конотацију. 

 

ja se i ne secam kada je neko iz uze Srbije rekao za sebe da je Srbijanac, termine Srbijanac, srbijanski, itd. sam uglavnom cuo ili od Hrvata ili od Crnogoraca, a dosta redje od Bosanaca ili Vojvodjana

 

a cini mi se da su termin uvek najvise furali u Hrvatskoj, kako bi napravili razliku izmedju "lokalnih" Srba i Srbije

Link to comment

ja se i ne secam kada je neko iz uze Srbije rekao za sebe da je Srbijanac, termine Srbijanac, srbijanski, itd. sam uglavnom cuo ili od Hrvata ili od Crnogoraca, a dosta redje od Bosanaca ili Vojvodjana

 

a cini mi se da su termin uvek najvise furali u Hrvatskoj, kako bi napravili razliku izmedju "lokalnih" Srba i Srbije

Термин је у политичком смислу почео да користи Беч са јасним циљем. Касније Хрвати су га наследили. Због тога је постао увредљив. Срби из српске Спарте и Атине га нису користили у пејоративном значењу (најчешће), али то сеизгубило. 

Link to comment

"Jebao te petao i bagrem izvaljen..."  :lolol:

I dare you to click!

 

Kompletna mađarska privredna komora je moj highlight.

 

Spot je zabavan i inovativan, ali i vrlo srpski u načinu na koji Srbi diskutuju/kritikuju pojave/ljude.

Link to comment

Zaklana Celjad je jedan jako potcenjen bend :fantom: :D ima jos dobrih stihova, moj favorit je recimo Drobicu ti kicmu drobilicom za kicmu :lol: mislim ceo koncept je prilicno genijalan, vrhunska sprdnja od pocetka do kraja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...