Jump to content
IGNORED

Cverglani kod babe na Pejićevim salašima pevaju Boškićevom bratu "Dođi janje kad se žito žanje"


InvisibleLight

Recommended Posts

Izvode oni tu predstavu već godinu i po dana u Pozorištu Mladih u NS, stavih najavu jer nisam siguran da su gostovali sa predstavom u BG. 

 

U predstavi se valjda pojavljuju i likovi koji se samo spominju u seriji ...

Link to comment

Ne znam da li su nesto menjali u odnosu na ranija izvodjenja, u predstavi se pojavljuju Kurotresina Anka, kao i neki Crnogorac iz uprave firme koga ne spominju u seriji. Taj mi je bio dobar lik.

 

Ima flesbekova od pre 30-ak godina kako je izgledalo u arhivi, a u sadasnjosti firmu merka neki strani investitor (Austrijanac cini mi se), pa je frka oko toga..

Link to comment
  • 2 weeks later...

upravo sam gledao predstavu. jedna od najporaznijih i najlošijih stvari koje sam video u životu. ako volite tv format nikako ne idite na predstavu.

 

ne znam sa čime da uporedim? ovako eventualno z amišljam  kursadžije i pevaj brate

Edited by Ravanelli
Link to comment

dobro da predstava i postoji jer je bilo puno problema, nisu školovani glumci pa je to bila muka

 

edit: treba da se drže svog kratkog formata jer su i specijali bili prilično slabi

Edited by copkillah
Link to comment

ma otkud dobro. slosi ti se i ovo sa tevea.

ima cak i blagih fash momenata kada konstatuju da u africi svasta jededu, pa im treba uvaljivati otpatke. Segment iz '88. krece sa marsom na drinu, seljanija iz publike krenula da tapse u ritmu :isuse:

 

Nije toliki problem format, vec sto nisu seli i napisali pristojnu pricu za predstavu. Price zapravo i nema,gomila deranja i ponavljanja standardnih fora

Edited by Ravanelli
Link to comment

Tako sam i mislio da će biti...isto kao i sa Indeksovim radio pozoristem - kad su početkom devedesetih krenuli da tezgare sa predstavama po kojekakvim domovima sindikata i kulture, usrali su stvar.

Link to comment

nikada nisam razume hajp koji je vladao oko indexovog radio pozorišta. uvek mi je bio mega glup, i pre nego što su krenuli u eksplataciju doma sindikata, i ostalih domova kulture

Link to comment

to po domovima kulture je nešto što u nama postoji još od čkalje koji je išao po selima i zabavljao ljude. kapirao sam da će i ovi tako i dalje se razvijati kroz kontakt sa ljudima. međutim nisu taj format talenta ili rada. a i ljudi su katastrofa. najviše smeha je bilo na slepstik i psovanje.

 

jesu oni pametni, zanimljivi, politički angažovani, dobrodušni... međutim treba tu gomila rada da bi se naučilo glumeti, a kamoli pisati. razumem da su snimanja na rtv full time job, ali onda nisi morao onda baš na silu da ideš na predstavu. ok, znali smo da oni ne znaju glumeti, da je scenario nekada problematičan, da je kamera uglavnom katastrofalna, ali bilo je dosta dobrog, znalo se da je ovo gerilski pokušaj, da su u poređenju sa ostalim ništavilom dobri i preko toga se prelazilo. sada kada pretenduju na više se vidi da im još mnogo fali.

 

ovaj put su problem sa zvukom (gubili su glas ranije na predstavama) prevazišli sa mikrofonima. scenario je porazan, u najmanju ruku. kada im izbaciš skečeve koji nisu vezani za priču ostaje 15 minuta. svaki povratak u prošlost je apsolutno nepotreban. nikada ne prestaju preglumatavati i derati se. ženske uloge su toliki blam da se ne sme gledati na scenu od neprijatnosti. onaj crnogorac-pomoćnik je jedino bio dobar.

Edited by Ravanelli
Link to comment

ma otkud dobro. slosi ti se i ovo sa tevea.

ima cak i blagih fash momenata kada konstatuju da u africi svasta jededu, pa im treba uvaljivati otpatke. Segment iz '88. krece sa marsom na drinu, seljanija iz publike krenula da tapse u ritmu :isuse:

:lolol: ti vidim ne ideš u pozorište

a i to derindžanje i preglumljavanje je osnova pozorišne glume. nekad može da se izdrži kad je dobar tekst ili scena, kostim, režija... ali uglavnom je nepodnošljivo.

baš mi je žao što su se upustili u to

koliko traje predstava?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...