Jump to content
IGNORED

Basket news


Ros

Recommended Posts

Domaćini svake grupe imali su pravo da odrede po jednu reprezentaciju koja će igrati u njihovoj zemlji i grupi, pa je tako već bilo poznato da će Island igrati u Finskoj, Litvanija u Izraelu, Mađarska u Rumuniji, a Rusija u Turskoj.

 

 

FIBA :ziga:

 

Kakva topla sportska priča

 

Želim im sve najgore.

 

PS Znam da je ovako bilo i prošli put.

Link to comment

FIBA :ziga:

 

Kakva topla sportska priča

 

Želim im sve najgore.

 

PS Znam da je ovako bilo i prošli put.

 

To je sad već 8/8 gde domaćini biraju ekipu ne po najmanjem kvalitetu nego po najvećem broju ljudi koji će im doći u državu. Mislim nije iznenađenje, al još se niko nije zajebao pa da bude čisto sportski.

Link to comment

To je sad već 8/8 gde domaćini biraju ekipu ne po najmanjem kvalitetu nego po najvećem broju ljudi koji će im doći u državu. Mislim nije iznenađenje, al još se niko nije zajebao pa da bude čisto sportski.

 

ja sam bio pod utiskom da su Francuzi izabrali Fince prosli put po sportskom kriterijumu (najlaksi protivnik) jer nisu mnogo brinuli o poseti

Link to comment

ja sam bio pod utiskom da su Francuzi izabrali Fince prosli put po sportskom kriterijumu (najlaksi protivnik) jer nisu mnogo brinuli o poseti

 

njima se lepo poklopilo jer je fincima najbliža francuska i znalo se da će da ih dođe pun kurac ko što ih je došlo a uz to su trebali biti i najlakši protivnik

Edited by theanswer
Link to comment

Čisto sportski, da odaberu lakšeg protivnika. Šta je tu "sportski"?

 

Bolje je valjda da biraju po poseti, nego da ostvare prednost u takmičenju

Edited by levi
Link to comment

njima se lepo poklopilo jer je fincima najbliža francuska i znalo se da će da ih dođe pun kurac ko što ih je došlo a uz to su trebali biti i najlakši protivnik

 

Fincima je tada od domacina geografski daleko bila bliza Letonija, a takodje i Nemacka :D

 

a za ovo ostalo ok, da

Link to comment

Čisto sportski, da odaberu lakšeg protivnika. Šta je tu "sportski"?

 

Bolje je valjda da biraju po poseti, nego da ostvare prednost u takmičenju

 

Meni je 2015. bio OK taj sistem jer je bio "vanredni", Ukrajina je trebalo da bude domacin pa nije bila iz ociglednih razloga, i onda kada si imao zemlje koje "uskacu" da pomognu fakticki da EP ne propadne, imalo je itekako smisla izaci im u susret. Ono sto smara je sto taj sistem prenesen i na 2017. - mislim da je to jos jedan pokazatelj da je EP sa 24 ekipe greska, jer nema mnogo zemalja koje zele da trose lovu na organizaciju EP od 24 ekipa samostalno

Link to comment

Čisto sportski, da odaberu lakšeg protivnika. Šta je tu "sportski"?

 

Bolje je valjda da biraju po poseti, nego da ostvare prednost u takmičenju

 

ok, znaš na šta sam mislio al nastavi da se praviš pametan slobodno

Link to comment

Btw, nije sve cisto poseta - Rumuni da su igrali na cistu posetu, valjda bi izabrali Srbiju kao partnera, ili recimo Hrvatsku, a ne Madjarsku (nisu valjda Madjari veci ljubitelji basketa od Srba i Hrvata) - oni su hteli i susednu zemlju da bi dolazili lako navijaci ali su hteli i lakseg protivnika.

 

Ili Turci recimo, isto su mogli da izaberu nas (svejedno su nas dobili, no to je drugo), zasto bas Rusi, itd.

 

Cini mi se da su jedino Izraelci birali cisto po poseti, jer i da se igra na Mesecu dosla bi hrpa Litvanaca - imali su navijace na zrebu jebote koji su skandirali kada se izvukla Litvanija :D

Edited by hazard
Link to comment

Znam šta si mislio, zato i ne razumem u čemu je problem što biraju po poseti

 

Bar nisu iskoristili bezvezni sistem takmičenja da dodatno naruše regularnost

 

pa ja i nisam rekao da je problem samo sam konstatovao

Link to comment

Btw, nije sve cisto poseta - Rumuni da su igrali na cistu posetu, valjda bi izabrali Srbiju kao partnera, ili recimo Hrvatsku, a ne Madjarsku (nisu valjda Madjari veci ljubitelji basketa od Srba i Hrvata) - oni su hteli i susednu zemlju da bi dolazili lako navijaci ali su hteli i lakseg protivnika.

 

U Cluju živi puno Mađara, koji će da napune dvoranu u svim mečevima Mađarske. Mađarska im je prilično bliže od Srbije. Da se igralo u Temišvaru, možda bi odluka bila drugačija, ali ovako...

Link to comment

Btw, nije sve cisto poseta - Rumuni da su igrali na cistu posetu, valjda bi izabrali Srbiju kao partnera, ili recimo Hrvatsku, a ne Madjarsku (nisu valjda Madjari veci ljubitelji basketa od Srba i Hrvata) - oni su hteli i susednu zemlju da bi dolazili lako navijaci ali su hteli i lakseg protivnika.

 

Ili Turci recimo, isto su mogli da izaberu nas (svejedno su nas dobili, no to je drugo), zasto bas Rusi, itd.

 

Cini mi se da su jedino Izraelci birali cisto po poseti, jer i da se igra na Mesecu dosla bi hrpa Litvanaca - imali su navijace na zrebu jebote koji su skandirali kada se izvukla Litvanija :D

 

ma koja će beda nas da traži, jedino mogu da dobiju neke gastose ko u nemačkoj i probleme i ništa više. što se rusa tiče, oni su tradicionalni gosti u turskoj mada priznajem da nemaju neku naviku da gledaju reprezentaciju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...