Jump to content
IGNORED

Basket news


Ros

Recommended Posts

Ček, ček, nisam shvatio - lično svojstvo mu je što ima dvojno državljanstvo, ili što ima državljanstvo Srbije? (By the way, kako mi stojimo kao zemlja sa dvojnim državljanstvom, jel' to dopušteno kod nas?)
Dvojno državljanstvo je sigurno dozvoljeno kod nas. Niko nije tražio Adriani Limi da se odrekne brazilskog. Dalje, poprilično sam siguran da ne postoji pravilo da se našim državljanima oduzima državljanstvo ako u međuvremenu steknu drugo državljanstvo (fudbaler Dejan Stanković mi prvi pada na pamet). Ovo prvo - dvojno državljanstvo.
Link to comment
Ovo prvo - dvojno državljanstvo.
Pa da, ali ne vodi se on kao stranac zato što ima i slovenačko državljanstvo, već zato što je igrao za reprezentaciju Slovenije (i sad ne može da igra za reprezentaciju Srbije) i zbog tog njegovog činjenja (dakle ne svojstva) nije "košarkaški državljanin Srbije".edip - mislim, tako mi izgleda, a naravno, pravnici tu mogu svašta da "iscede". :) Edited by kobni zelaya
Link to comment

Ipak bih se zadržao pri stavu da igranje za drugu državu ne treba da te dovede u neravnopravan položaj u odnosu na druge državljane Srbije. Što se tiče činjenja, Zakon o zabrani diskriminacije prepoznaje neka svojstva i po osnovu "činjenja". Bračni i porodični status su takođe slobodnom voljom odabrani,zar ne? Isto tako i članstvo u raznim organizacijama, što se takođe navodi kao "stvarno odnosno pretpostavljeno lično svojstvo".Inače, dopada mi se kako argumentuješ slučaj. Mislim da bi bilo dobro da o ovoj temi prodiskutujemo na topiku "pravosuđe" ako se slažeš, jer dosta kompetentnih forumaša zalazi na taj topik a sport im je (iz nekih budalastih razloga) ispod radara.

Link to comment

Uh, gde, pa da me tamo pojedu one ale.... :) Nisam tamo nikad bio, ne, jesam par puta, ali samo da pitam, kada su mi trebale neke informacije. Ali može, što da ne. :)

Link to comment

Logično bi bilo da se vlasnika srpskog pasoša ne može pravno-formalno svrstati u strance u Srbiji. To je valjda neustavno, tj diskriminišuće. Ne znam šta je "košarkaško državljanstvo" ali zvuči budalasto.

Link to comment
Ne znam šta je "košarkaško državljanstvo" ali zvuči budalasto.
Nase "kosarkasko drzavljanstvo" ima onaj ko ima prava da igra za nasu reprezentaciju. Na primer, Ratko Varda igra za Bosnu, ne moze igrati za Srbiju i zato on nema nase kosarkasko drzavljanstvo. Djoko Salic igra za Srbiju i on ima nase kosarkasko drzavljanstvo. Edited by ficfiric
Link to comment

Po meni KSS treba da se bori da ovo pravilo ostane. Kosarkaskom savezu bi partikularni interes kosarkaske reprezentacije trebalo da bude daleko veci prioritet od partikularnog interesa igraca sa srpskim pasosem koji su nastupali za druge zemlje. I ljudski bi voleo da pravilo opstane, smatram ga korisnim za reprezentaciju i ne osecam nikakvu simpatiju prema raznim Vardama i Capinima zbog toga sto je za njih ostalo samo 33% rostera.

Link to comment

Ma, cela ova zavrzlama oko neustavnosti moze da se resi preimenovanjem pravilnika - klubovi mogu da registruju samo 4 "specijalna" igraca, a pod specijalnim igracem smatraju se svi oni koji nemaju pravo nastupa za nasu reprezentaciju. Zameni se termin stranac/domaci igrac sa terminom specijalni/regularni igrac i to je to.Pravilo je po meni glupo jer podize cenu nasim balvanima, onemogucava klubovima kreiranje jacih rostera sto bi donelo bolje rezultate i jace utakmice za one nase igrace koji zaista vrede.Veci problemi su ovde sto nemamo nikakvog rukovodioca mladjih kategorija, neko ko ce da zapljune kroz juniorski tim svako zivo dete koje pokaze cak i naznaku "T"-a od talenta, nemamo sistem rada sa klincima, nekada je bilo onih kampova, priprema, sad nista. Mladje kategorije ne proizvode igrace nego uce taktike, al da bar uce taktiku koju igra A tim, nego uce svako svoju. Treba i u juniorskoj ligi dopustiti 1 strancu da igra po ekipi, nece on unistiti nase dete ako je to dete dobro, a moze puno da pomogne domacoj klupskoj kosarci, pa kroz to i razvoju nasih igraca. Nema nicega, u savezu ko da svi sede i ceskaju guzice, i cekaju neke repstativne akcije da bi mogli da putuju.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...