Jump to content
IGNORED

Fudizam - preterivanje s kulturom hrane


Indy

Recommended Posts

Ovo je relativno relevantno, a užasno zanimljivo. Ne tiče se toliko fudizma, koliko analize odurnosti koju određeni ljudi osećaju prema hipsterima, gde je fetiš hrana koja se pazari za fud stemps u stvari povod da se otčepe oči na temu toga koliko je visoko obrazovanje (u SAD, ali mogle bi se povući i neke paralele koje su bliskije domu) prevara:http://thelastpsychiatrist.com/2012/11/hipsters_on_food_stamps.html(članak koji je započeo polemiku: http://www.salon.com/2010/03/16/hipsters_food_stamps_pinched/)

Link to comment
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    25

  • henrik larsson

    16

  • morgana

    15

  • yolo

    13

Top Posters In This Topic

ima tu i stava da sirotinja mora da zna gde joj je mesto, i da treba da jede pire krompir iz kesice i meso iz konzerve, a ne organsku hranu.moralisticka oluja koja se podigla oko ovoga jasno govori da se uzivanje u kvalitetnoj hrani percipira kao prerogativ visih klasa.

Link to comment

Zašto je visoko obrazovanje prevara? Nestaju poslovi, isto kao i za nisko obrazovane i neobrazovane, tako i za visokoobrazovane. Da li neko stvarno očekuje da recesija izanalizira svaki posao i ostavi one za čije obavljanje je potrebno 4+ godine koledža?A ovo što je Dabović primetio se i meni čini, znači OK je kad neki gojazni mučenik za svoje food stamps kupi džak čipsa i bure koka kole, ali su za bes oni koji za te pare kupe manju ali sasvim dovoljnu količinu organske hrane koju će sami skuvati? Ako si siromašan treba to da se vidi na tebi?

Link to comment

Izvinjavam se, prvi link nije dobar tj. copypasteovao sam dvaput isti link, na članak iz Salona. Onaj koji valja pročitati je:http://thelastpsychi...od_stamps.htmlEDIT: Evi_, ne svako visoko obrazovanje, ali određeno da, koje svojom naduvenošću utiče na smanjivanje vrednosti celokupnog visokog obrazovanja. Tako kaže Last Psychiatrist, ja samo prenosim, mada mi se njegova analiza doima tačnom.

Edited by Ariel
Link to comment

Aha, pročitaću obavezno, ali malo kasnije. Sad sam ga samo pogledala na blic, i vidim da su uzeli nekog ko je English grad za primer inherentne nezaposlivosti:

But now suddenly we're all shocked: to the economy, the English grad is just as superfluous as the disenfranchised welfare mom in the hood-- the college education is just as irrelevant as the skin color. Not irrelevant for now, not irrelevant "until the economy improves"-- irrelevant forever. The economy doesn't care about intelligence, at all, it doesn't care what you know, merely what you can produce for it. The only thing the English grad is "qualified" for in this economy is the very things s/he is already doing: coffeehouse agitator, Trader Joe's associate, Apple customer.................................................. and spouse of a capitalist.
Znači English grad, koji može da se bavi nastavom engleskog u školi kao profesor književnosti kod nas, nastavom engleskog u školi stranih jezika, novinarstvom, gomilom zanimanja koja otprilike traže neku vrstu pismenosti i normalnu inteligenciju u televiziji, opštini i šta sve ne, taj English grad je inherentno nezaposliv? Mislim ja prva pravim snobističku distinkciju između prirodnih i društvenih nauka, ali realno potrebni su i jedni i drugi (i isto tako nepotrebni kad nastupi recesija i pad zaposlenosti).Ništa, moram da pročitam članak detaljno pa da se onda isvađam sa njim.
Link to comment
Izvinjavam se, prvi link nije dobar tj. copypasteovao sam dvaput isti link, na članak iz Salona. Onaj koji valja pročitati je:http://thelastpsychi...od_stamps.htmlEDIT: Evi_, ne svako visoko obrazovanje, ali određeno da, koje svojom naduvenošću utiče na smanjivanje vrednosti celokupnog visokog obrazovanja. Tako kaže Last Psychiatrist, ja samo prenosim, mada mi se njegova analiza doima tačnom.
ovaj teksta ama bas nikakve veze nema sa hranom i fudizmom (a ni hipsterima u whole foodsu really, iako su hipsteri u naslovu a whole foods na slici)
Link to comment
Aha, pročitaću obavezno, ali malo kasnije. Sad sam ga samo pogledala na blic, i vidim da su uzeli nekog ko je English grad za primer inherentne nezaposlivosti:Znači English grad, koji može da se bavi nastavom engleskog u školi kao profesor književnosti kod nas, nastavom engleskog u školi stranih jezika, novinarstvom, gomilom zanimanja koja otprilike traže neku vrstu pismenosti i normalnu inteligenciju u televiziji, opštini i šta sve ne, taj English grad je inherentno nezaposliv? Mislim ja prva pravim snobističku distinkciju između prirodnih i društvenih nauka, ali realno potrebni su i jedni i drugi (i isto tako nepotrebni kad nastupi recesija i pad zaposlenosti).Ništa, moram da pročitam članak detaljno pa da se onda isvađam sa njim.
zasto ne mozes da pojmis koliko su zagovnali obrazovanje u USA kad moras da imas master da bi bio ucitelj a pri tom ne znas osnovnu matematiku.
Link to comment

visoko obrazovanje jeste prevara - as in formalno visoko obrazovanje.mislim, svako misli sta hoce ali kolicina bullshit phd u poredjenju sa bullshit srednjom skolom zavrsenom je sokantna.postavljatii formalne letvice je zaista igra za idiote, i to mislim i bez da napisem da je najobrazovaniji covek na ovom forumu (formalno) srednjoskolac.

Link to comment

Jedna stvar je reći da je konkretan univerzitet bullshit, ali autor ovog bloga koliko sam videla tvrdi da je visoko obrazovanje per se bullshit. I da je struka English grad kao takva potpuno nepotrebna ovom svetu.Sem toga, ne možeš reći da je obrazovanje prevara zato što je neko na ovom forumu i generalno naučio mnogo toga i izvan sistema školovanja. Super za tu konkretnu osobu i takve ljude koji imaju taj drive, i naravno da se dosta toga od neke tačke uči van obrazovnog sistema, ali niti može se svaka struka učiti potpuno van škole (neke mogu naravno), niti bi večina prosečnih ljudi bila u stanju da se samoobrazuje do nivoa koji određene struke traže, prosto treba im tutor, treba im sistem u kome se redovno radi, dobija feedback itd. Nisam malo puta videla kako neki studenti tvrde da su nešto ukapirali a onda se suoče sa tim da nisu.Ima ovde puno podtema, ali ukratko negirati svrhu visokog obrazovanja, ili višeg, koledž je valjda neka trogodišnja škola posle srednje, a to radi ovaj u blogu, meni ne zvuči razumno. I to se apsolutno ne isključuje sa stavovima da su određene škole prevara, da su određeni sistemi školstva neoptimalni, da ima ljudi koji se bolje obrazuju van sistema nego u njemu etc.

Edited by Evi_
Link to comment
Jedna stvar je reći da je konkretan univerzitet bullshit, ali autor ovog bloga koliko sam videla tvrdi da je visoko obrazovanje per se bullshit. I da je struka English grad kao takva potpuno nepotrebna ovom svetu.Sem toga, ne možeš reći da je obrazovanje prevara zato što je neko na ovom forumu i generalno naučio mnogo toga i izvan sistema školovanja. Super za tu konkretnu osobu i takve ljude koji imaju taj drive, i naravno da se dosta toga od neke tačke uči van obrazovnog sistema, ali niti može se svaka struka učiti potpuno van škole (neke mogu naravno), niti bi večina prosečnih ljudi bila u stanju da se samoobrazuje do nivoa koji određene struke traže, prosto treba im tutor, treba im sistem u kome se redovno radi, dobija feedback itd. Nisam malo puta videla kako neki studenti tvrde da su nešto ukapirali a onda se suoče sa tim da nisu.Ima ovde puno podtema, ali ukratko negirati svrhu visokog obrazovanja, ili višeg, koledž je valjda neka trogodišnja škola posle srednje, a to radi ovaj u blogu, meni ne zvuči razumno. I to se apsolutno ne isključuje sa stavovima da su određene škole prevara, da su određeni sistemi školstva neoptimalni, da ima ljudi koji se bolje obrazuju van sistema nego u njemu etc.
Ti i dalje ne shvatas autora teksta koji uostalom samo prezvakava nesto sto je odavno po akademskim i sindikalnim casopisima obradjeno. English grad sadasnji su manje upotrebljivi i potrebni nego nekadasnji gimnazijalci. Nekolicina nobelovaca je zapocela kao English grad to je nekad bio dobar uvod u obrazovanje i administraciju sad je bas nista za ogroman procenat. Bio sam blago iznenadjen kakva je bila recepcija na vrlo visokom nivou nekih opstih jednostavnih stvar iz nauke na nivou nizem od popularizacionih casopisa, pripremljena za njih od strane vrsnog erudite. A svi ce oni ispolagati sa visokim ocenama. I tako se sve to propagira do PhD nivoa u mnogim oblastima humanistickih nauka gde ljudi masovno zavrsavaju kao nezaposleni nesposobni skoro bilo sta da rade pa cak i akademiji. Mozes na kursevima da se osposobis za vise korisnijih i unosnijih poslova nego sa tom navodnom pismenoscu.
Link to comment
Ti i dalje ne shvatas autora teksta koji uostalom samo prezvakava nesto sto je odavno po akademskim i sindikalnim casopisima obradjeno. English grad sadasnji su manje upotrebljivi i potrebni nego nekadasnji gimnazijalci. Nekolicina nobelovaca je zapocela kao English grad to je nekad bio dobar uvod u obrazovanje i administraciju sad je bas nista za ogroman procenat. Bio sam blago iznenadjen kakva je bila recepcija na vrlo visokom nivou nekih opstih jednostavnih stvar iz nauke na nivou nizem od popularizacionih casopisa, pripremljena za njih od strane vrsnog erudite. A svi ce oni ispolagati sa visokim ocenama. I tako se sve to propagira do PhD nivoa u mnogim oblastima humanistickih nauka gde ljudi masovno zavrsavaju kao nezaposleni nesposobni skoro bilo sta da rade pa cak i akademiji. Mozes na kursevima da se osposobis za vise korisnijih i unosnijih poslova nego sa tom navodnom pismenoscu.
na ovaj smjer kritike sam bas cesto nailazila (doduse nasumicno, nisam isla za tom temom). humanisticki balon s jedne, a nedovoljno visokokvalifikovanih kadrova koje industrija trazi s druge strane. Edited by morgana
Link to comment

humanities nisu nauke. :Dinace, ne znam kakve ovo veze sa temom o fudiz smaracima ima, ali iskopah neki dobar citat u velikom getsbiju na temu formalnog obrazovanja i pripadajuce specijalizacije, tamo na pocetku kad nik karavej (narator) za sebe kaze da je u jednom trenutku bio najograniceniji od svih strucnjaka - svestran covek. kaze da se zivot uspesnije posmatra sa jednog jedinog prozora.mene to boli, ali slutim da je covek u pravu.

Link to comment
Ti i dalje ne shvatas autora teksta koji uostalom samo prezvakava nesto sto je odavno po akademskim i sindikalnim casopisima obradjeno. English grad sadasnji su manje upotrebljivi i potrebni nego nekadasnji gimnazijalci. Nekolicina nobelovaca je zapocela kao English grad to je nekad bio dobar uvod u obrazovanje i administraciju sad je bas nista za ogroman procenat. Bio sam blago iznenadjen kakva je bila recepcija na vrlo visokom nivou nekih opstih jednostavnih stvar iz nauke na nivou nizem od popularizacionih casopisa, pripremljena za njih od strane vrsnog erudite. A svi ce oni ispolagati sa visokim ocenama. I tako se sve to propagira do PhD nivoa u mnogim oblastima humanistickih nauka gde ljudi masovno zavrsavaju kao nezaposleni nesposobni skoro bilo sta da rade pa cak i akademiji. Mozes na kursevima da se osposobis za vise korisnijih i unosnijih poslova nego sa tom navodnom pismenoscu.
Ako je poenta da su ti koledži i univerziteti u humanističkim naukama jednostavno loši, onda sam definitivno omašila poentu. A i neintuitivno mi je da su im ti smerovi toliko loši, kad su u mojoj oblasti, bio-nauka, među najboljima na svetu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...