Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

U fudbalu nikad nije sve u istom danu, ali zato postoji pauza od nekoliko dana uvek. Kad krene knockout faza, 3-4 dana imaju svi. Naravno, FIBA je idiotska organizacija, pa se desi da, recimo, mi 2010. igramo polufinale uvece, a odmah sutra igramo za trece mesto. Ili onda kad smo igrali sa Grcima za plasman na OI

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

Evrobasket zajebaniji od Olimpijade, gde imas 50/50 sansu da u grupi igras sa Amerima? Na OI 2 meca otpadaju na neku azijsku i africku boraniju (kao sada sto otpada na EP na evropsku boraniju), preostale 3 utakmice su zajebanije nego prosecna grupa na EP. Za svetsko se slazem. Ali da 5:1 je suludo. Da li se isto racunaju SVI kontinentalni turniri? 5:1 je OK odnos izmedju SP/OI i Afrobasketa, ali za Evrobasket ne bi trebalo da bude odnos veci od 2:1.

 

Bemliga, to je neka moja slobodna procena. Ako izuzemo Amere koji su liga za sebe, na poslednjim OI je igrala 1 krstena reprezentacija van Evrope (Australija). Brazil i Argentina su u opadanju, jos recimo da mozemo racunati Kanadu u toj grupi kao tim sa nekom perspektivom, ali bih ja uvek pre birao neku 5-6tu repku iz Evrope nego njih. Govorim naravno o full EP sa svim ekipama u punim sastavima, ceo NBA asortiman. EP je razvodnjeno prosirenjem na 24, da je ostalo 16 to bi bio najjaci turnir na svetu.

Link to comment

Sad će Mau da dođe da vas napuši....

Ma neću. Mogla bih tekst da napišem o tome u kojoj meri je većina naših košarkaša skup šabana ili koliko su neki naši mega uspešni košarkaši na ivici kliničke depresije, ali neću naravno. Ovih drugih mi žao, ali jebiga.
Link to comment

Ma neću. Mogla bih tekst da napišem o tome u kojoj meri je većina naših košarkaša skup šabana ili koliko su neki naši mega uspešni košarkaši na ivici kliničke depresije, ali neću naravno. Ovih drugih mi žao, ali jebiga.

aktivni?

bas mi cudno to

za bivse bih razumeo

Link to comment

Svracao Bogdan sinoc u moju zgradu u foto radnju. Slikao se za medjunarodnu dozvolu, kaze radnik da je veoma fin i kulturan bio. Gde on uopste zivi u Bg, nije se ranije vrzmao kod nas? I zasto ne ode vise u tu Amriku :)

Link to comment

Svracao Bogdan sinoc u moju zgradu u foto radnju. Slikao se za medjunarodnu dozvolu, kaze radnik da je veoma fin i kulturan bio. Gde on uopste zivi u Bg, nije se ranije vrzmao kod nas? I zasto ne ode vise u tu Amriku :)

videla zaba da se konj potkiva...
Link to comment

Ranije sam i ja bio misljenja da je kosarka na OI nesto neprikosnoveno, no u poslednje vreme sve vise uvidjam hazardovu poentu. Olimpijada je prilika za ljude iz manjih sportova da se dokazu i tu se NBA zvezde ne uklapaju nikako. Dok su Boltu i Phelpsu Olimpijade nesto sto je obelezilo njihove karijere, kosarkasima je to uglavnom prilika za kurvanluk. Svaka cast Djinobiliju, Teu i Gasolu koji predstavljaju drugi par cipela, cenim ih neizmerno, ali oni nisu ono najbolje sto kosarka ima da ponudi. Ma koliko se nama to nesvidjalo, kosarka Olimpijadi donosi degradaciju. To najbolje ilustruje onaj spot gde Ameri ismejavaju nase igrace. To je anti-olimpijada. Ljudi koji su pravili taj spot naravno nemaju pojma sta su time uradili i koliko su se pokenjali pre svega na uspeh svog tima. Oni su iz nekog drugog sveta i taj drugi svet treba da se drzi po strani. Napraviti svetsko prvenstvo, napraviti od njega dogadjaj po svojoj meri i ne mesati sa necim sa cim veze nema. 

 

Naravno ne treba kopirati fudbal, bezveze je da pobedi domacin jer se Neimaru digla ona stvar da uzme neki trofej kao utesnu nagradu. Dakle napraviti jasne kriterijume za svih 12 igraca (godine, amaterizam ili stagod) ili izbaciti sport sa takmicenja.

Link to comment
  • radisa locked this topic
  • radisa unlocked this topic
  • James Marshall locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...