Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Ja sam bio generacija sa Aleksandrovim, tj. ja sam 86to, ali on je sve mladje kategorije FMPa igrao za 86. Do neke 11-12. godine nije bio bogznasta, bio je i dalje visok, ali fizicki nedorastao, godinu dana razlike u tom uzrastu je bas puno. E onda je eksplodirao, bukvalno to sto kazes, ko da igra sa dve godine mladjima. 

 

Imao sam nekih 16 recimo, igrao sam za Radnicki, igrali smo dva puta sa FMPom u ligi, otresli nas 20+ u obe. Aleksandrov i Labud su kidali, igrao je i Teo tada, ali svega mi nije licio ni na sta. Culo smo tada za "nekog klinca Teodosica", ali je u obe utakmice lik lagano odradjivao svoje, prevede loptu, doda fino i bleja, tu i tamo sutne neku, ovi veliki odrade sve. Ubio nas i onaj Duvnjak sto je sad negde u Grckoj.

 

Ostalo je istorija :D

 

Pisao sam sigurno jos ranije - neverovatno mi je, kad se ovako osvrnem, koji igraci iz te moje genracije su uspeli kao kosarkasi, a koji suvi suvi talenti nisu. Mnogo je to cudno, bas puno sitnica treba da ti se poklopi da bi bio Teo a ne Labud.

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

Radio sam u kampu kada je Aleksandrov sa 16 godina bio na pripremama sa mladom selekcijom za nastupajuće Evropsko. Ime nam tada nije mnogo značilo ali već peti-šesti trening dovukao sam desetak ortaka (matorci - tri banke)...da se zapanjujemo.

Šteta za kakvu igračinu u najavi je ostala uskraćena i Zvezda i reprezentacija...

Talenat, fizikalije...nikad pokret viška...

 

Jedini tada u njegovom rangu bio je mršavi, niski plej sa dugom kosom - ,,Šura" (brzina, nizak stav, šuter...drpa lopte). Za njega je trener rekao: ,,Gde njega da vodim na Evropsko...? pa znaš kako ga zabole za košarku...dečko bi da igra fudbal, al mu ne daju roditelji ...da ga ne polome".

,,A kako igra fudbal?" ..."Kao i košarku...ubija".

Aleksandrova je, po onome što su mi pričali klinci iz +/- 1 godine njega, ubila garnitura u FMP koja ga je gurala u sve selekcije koje je mogla da ga ugura u isto vreme.

Pričao mi dečko koji je bio sa njim u sobi na nekim pripremama, da je ječao noću od bolova kostiju zbog opterećenja...

Link to comment

Aleksandrova je, po onome što su mi pričali klinci iz +/- 1 godine njega, ubila garnitura u FMP koja ga je gurala u sve selekcije koje je mogla da ga ugura u isto vreme.

Pričao mi dečko koji je bio sa njim u sobi na nekim pripremama, da je ječao noću od bolova kostiju zbog opterećenja...

 

To jeste. garantujem...

Link to comment

Ja gledao sa klupe kako Aleksandar Nađfeji kuca sa dve ruke pola metra od penala se odrazio, leteo čovek ispred nas, na našoj klupi 1 kadar nevera, igrali sa radnički cip-om u kupu, bili prva liga tada. :)

 

Košarkometrija™. 

Banana koju sam opalio za glavu visem Nadjefiju na nekoj utakmici mladjih kategorija se jos prepricava u kuloarimatm KK Mladost Zemun  :fantom:

Link to comment

Ovde sve Dzordan do Pipena mladjih kategorija.

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

 

Možda nismo Džordanovi i Pipenovi, ali znam da smo Partizan urnisali u mlađim kategorijama. Zvali smo se Lifam. LivnicaIFabrika metala. :D

Link to comment

Cuj Partizan u mladjim kategorijama, kad je Partizan imao mladje kategorije :fantom:

Potpuno tačno.

Partizan se prema mlađim kategorijama odnosi maćehinski Big time, toliko da je to baš tužno... :(

Na žalost, znam iz prve ruke, klinac ('05) mi tamo igra za '04 i '05 selekcije. Jedini razlog što je još uvek tamo je upravo to što je u obe selekcije u startnih 5.

 

 

Sent from my SM-N910C

Link to comment
  • radisa locked this topic
  • radisa unlocked this topic
  • James Marshall locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...