Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

stimara i birca stigli do svoje trece medalje, svaki   :D

 

realnije bi bilo da nijednom nisu bili u 12, a oni bili tri puta, i svaki put uzeli medalju. to samo govori koliko je otkaza bilo svaki put, i sa cime je salo morao da radi. ne bih smeo vise da se kladim da su njih dvojica sa ovime zavrsili reprezentativnu karijeru. tacnije sigurno nisu, posto nisu evroligaski i nba igraci, izvesno je da ce igrati u kvalifikacijama za sp.

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

FIBA sistematski uništava košarku svojom nesposobnošću i prepotentnim nastupom. Bukvalno organizaciju vode laici koji gledaju u UEFA i u fazonu su "sad ćemo mi da kopiramo ovde, LŠ ovo-ono".

 

Voleo bih da sledeće SP prodje bez Španije, Francuske, Italije, pa i nas ako treba, nek im igraju Madjari i Finci i uvek neugodni Švajcarci.

I živ nisam da vidim kako će recimo Australija ili Kanada da izbori nastup kad im sve živo i neživo igra u NBA ili u Evropi.

O Amerima da ne pričam, ko i šta će njima igrati u toku NBA i NCAA sezone, bogapitaj.

 

I tako...

nije ti palo na pamet da usa ima ubedljivo najvise kvalitetnih kosakrasa van nba?

neko je juce napisao kako ce spanija biti silno oslabljena

 

zapravo ce najvise oslabljene biti manje drzave koje imaju po nekoliko vrhunskih kosarkasa

drzave koje imaju bazu poput usa, pa zatim i spanije,francuske, a i kanade i australije (sigurno manje kvalitetnih igraca od ovih prvih, ali imaju takmicenja relativno viskog kvaliteta iz kojih ce verovatno igraci moci nastupati)

 

mnogo veci problemi su za drzave poput srbije, a posebno za one manje

bas tim fincima koje si pomenuo  kad oduzmes ovu trojicu, cetvoricu vrhunskih koje imaju u nba/el postaju za dve klase slabija ekipa, slican slucaj je sa npr ceskom(veseli, satoranski), gruzijom (paculija, sermadini, sengelija)... itd, itd...

pa sve do sampiona slovenije

 

 

 

sistem kvalifikacija je uzasan. katastrofalan. ali mislim da masite poentu, kao sto rekoh opet ce reprezentacije sa sirom bazom izvuci kakav takav kvalitet bez nba/el, ovi mali ce slati bas smesne sastave

Link to comment

sistem kvalifikacija je uzasan. katastrofalan. ali mislim da masite poentu, kao sto rekoh opet ce reprezentacije sa sirom bazom izvuci kakav takav kvalitet bez nba/el, ovi mali ce slati bas smesne sastave

 

Ne slazem se, cak sam misljenja da si potpuno obrnuo poentu, probacu da objasnim.

 

Mislim da je vrlo jasno da ce najvise koristi od ovakvog sistema takmicenja imati ekipe ciji kompletan sastav (ili skoro kompletan) igra u domacim klubovima, ili bar u okolnim zemljama ali da su dostupni za takmicenje. Svi igraci ce uvek biti na okupu i te ekipe ce igrati u punom sastavu.

 

Palo mi je na pamet to za americke igrace, da, ali hajde da vidimo gde oni igraju? Tier 1 su NBA, tier 2 igraju u Evropi ili Kini. Je l mislis da ce klubovi tim igracima dozvoljavati da jednom u 2 meseca zapale u Ameriku zbog tamo nekih kvalifikacija? Hoce, seva im paja. Za Ameriku ce igrati mozda koledz igraci i mozda NBDL igraci, sto je daleko od onih nepobedivih dream-team ekipa. Jesi li 100% siguran da ta ekipa nece imati problema u gostima kod nekih meksickih mesara?

 

Isto vazi i za Evropu, ako te ne mrzi probaj da sastavis spansku reprezentaciju bez NBA i EL igraca, meni je to tesko. 5 spanskih klubova igra EL.  Finskoj nece igrati 2 igraca sa ovog EPa, Spaniji 12, sta mislis ko bi u tom duelu prosao bolje? I pre nego ispalis Spanija, seti se EP kvalifikacija 2014, u kom sastavu smo mi igrali i kako smo prolazili protiv nekih Estonija i Izraela, to je ono sto nas ceka u svim grupama.

Link to comment

Jel stvarno mislis da u preostalih 13 klubova iz Spanije ne mogu da sastave tim od 12 krstenih igraca?

 

mogu oni da satave krstenu ekipu ali bice im jebeno kad nalete bez dana priprema na belorusiju koja je prosla cele predkvalifikacije za evropsko letos i imace tu ekipu bez ikakvih gubitaka. ako posmatramo tako mnogo vise dobija belorusija nego spanija.

ne kazem da je belorusija favorit samo da su joj sasne ovim nebuloznim fibinim kvalifikacijama mnogo vise porasle za razliku od spanije koji fiba vuce dole.

Edited by cvrlle
Link to comment

Dajte ljudi molim vas nemojte zayebavat, eto Spanci nece moci sastaviti tim za kvalifikacije, ali Slovenci i Crnogorci hoce. Plus morati ce se bojati Belorusa.koji su dominantno prosli prekvalifikacije sa drugim mjestom u grupi od tri ekipe.

 

Pa naravno da je ovo vise na stetu malih reprezentacija bez baze nego velikih. 

Link to comment

Pa naravno da je ovo vise na stetu malih reprezentacija bez baze nego velikih. 

 

koja je steta npr. belorusije? moze li se to sto su im oslabljena sva 3 rivala iz grupe nazvati steta? ili to sto im je, kladionicarski receno, pala kvota da mogu da naprave neko iznenadjenje steta?

 

te male repke koje nemaju igrace po ovim elitnim takmicenjima najvise ce profitirati iz ovog haosa. najlosije tu prolaze ove koje gube najbolje igrace a kako vi kazete imaju malu bazu alternativa. naravno da ce lakse biti jednoj spaniji i francuskoj da u recimo 100000 igraca pronadju zamene za jednog gasola ili gobera nego li jednoj finskoj da zameni markkanena.

ali opet, pogledaj ovako. recimo da su finci sa spancima u grupi. koja bi finska imala vise sasnsi da pobedi? fiska sa salinom, markanenom i koponenom protiv nba spanije ili finska bez njih trojice protiv neke trecerazredne spanije?

Edited by cvrlle
Link to comment
  • radisa locked this topic
  • radisa unlocked this topic
  • James Marshall locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...