Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 25.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    939

  • б1lme3

    909

Birča pre Mitrovića  :frust:  mogao je i Veličkovića da vrati ako ništa drugo iz zahvalnosti 

 

A ne mogu da verujem da od Stojakovića/Rakoča/Gurovića nemamo dobrog šutera sa poludistance/trojke . kapiram da nam fale fizikalije ali ko ih uči da šutiraju.

 

Svako ko prođe američku školu  ima nameštenu ruku i ovi skoršnji crnci gađaju iz svih pozicija(Kvinsi Miler,Djenka,Kinzi npr). Šta je sa tom školom  

Link to comment

Birča pre Mitrovića  :frust:  mogao je i Veličkovića da vrati ako ništa drugo iz zahvalnosti 

 

A ne mogu da verujem da od Stojakovića/Rakoča/Gurovića nemamo dobrog šutera sa poludistance/trojke . kapiram da nam fale fizikalije ali ko ih uči da šutiraju.

 

Svako ko prođe američku školu  ima nameštenu ruku i ovi skoršnji crnci gađaju iz svih pozicija(Kvinsi Miler,Djenka,Kinzi npr). Šta je sa tom školom  

zapravo mislim da bi novica nesto korisno i uradio

Link to comment
  • 2 weeks later...

Na kraju, mislim da je ovaj rezultat ipak nadmašio očekivanja. Ne treba zaboraviti i da nam se žreb otvorio - da smo naleteli na Špance ili Letonce pre final, pitanje šta bi bilo.

 

Najprijatnije iznenađenje turnira je Lučić. Pravo krilo - odlične fizikalije, dobar na skoku, dobra pomoć, fino trčanje, otvorene trojke. Odličan turnir.

Bogdan - najbolji turnir u karijeri za njega. Po prvi put je delovao je kao prava zvezda, sposobna da vodi tim. Odbrana je posebna priča. Na kraju je ostao bez gasa, jbg.

Jović takođe sasvim dobar. Treba mu dati kredita za način na koji kontroliše ritam utakmice i daje pravovremene pasove (mada mi, blago rečeno, nije među favoritima).

Bobi pokazivao svoje mogućnosti. U finalu nepotrebno nervozan od starta, imao par nekarakterističnih poteza, loše korišćen (veliki kredit Vidmaru).

Kuz mi je razočaranje. Odbrana je i dalje bila tu, ali u napadu ni traga onom Kuzu iz Zvezde - kamene ruke su se vratile. Nijednom nije napao leđima (juče primi loptu dole i onde odšeta sa njom na trojku - kad vidim centra od 2.15 to da radi, sloši mi se).

Mačvan na nivou očekivanja. On je odbrambena katastrofa, ali je na drugoj strani imao dobre utakmice i pametne odluke.

Lazić igrao premalo (ali sve dobro) za neki sud.

Vasa, Gudurić, Birčević, Štimac u skladu sa mojim očekivanjima koja su bila na nivou..samo da ne upropaste nešto (ili previše). Vasa na kraju bio čak i koristan u finalu.

Milosavljević blago razočaranje - njemu objektivno nedostaje kvaliteta za ovaj nivo.

 

Sale je tu gde treba da bude.

Link to comment

Колики ће циркус бити предстојеће квалификације и које је смеће од организације ФИБА.

 

Како ће на СП да игра један тим ако је квалификације играо други? Фуј.

Link to comment

Koja ce to biti smejurija, bez el i nba igraca. Kako li ce spanci da sastave tim, zivo me zanima.

 

Steta sto ce evropska prvenstva u buducnosti ici na 4 godine, preretko je to. I pored mnogo otkaza prvenstvo je generalno bilo ok, neizvesno, uz nekoliko mamojebackih individualnih ostvarenja. Dragiceva deonica u finalu dugo ce se pamtiti.

Link to comment

Ne bih se previse zacudio ako se u naredne 4 godine mnoge reprezentacije prosto odrode od Fibe i probaju nesto novo i drugacije..

 

Kosarka je isuvise ozbiljan sport, sa velikom popularnoscu i tradicijom, da bi se dozvolilo da je vode entuzijasti, koje kao da su naprednjaci stavili na celo organizacije. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...