Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

@filozof, Ja sam mogu da odem u drugu krajnost i navredem spisak igraca (samo nasih) koji se povredio na pripremam ili takmicenju reprezentacije i time dosta unazadio karijeru. Nista ne garantuje u kom smeru ce ici situacija.

 

A Kalina jeste ponajvise profitirao, pa je zato mozda i najpozvaniji da ovo kaze. On koji je dao maksimu i dobio nazad mozda i najvise, prica koliko je to tesko i koliko odricanja ima. 

Edited by Timmy
Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

ajde? a na sta se odnosi pojam "reprezentacija", cega reprezentacija? sto se dize drzavna zastava i svira drzavna himna? 

 

Pa ako cemo tako u sitna crevca, dize se nacionalna zastava i svira nacionalna himna.

 

Moja poenta je bila da u reprezentaciji radis sa drugim ljudima, radis mozda sa nekim iz KSSa, ali radis sa kosarkaskim radnicima, sa Milosem Teodosicem i Sasom Djordjevicem. I to radis pre svega zbog sebe - da bi imao priliku da radis sa tim ljudima, da bi mozda jednog dana postao kao oni, i da bi kao sportista zdravog takmicarskog duha isao na to da pobedis najboljeg, a radis i zbog onog egoiste u sebi (koji je kod Kaline dosta izrazen) koji ce malo da svrsne kada horda ljudi uzvikuje tvoje ime.

 

To je nekada bilo dobar dan, danas je sve izokrenuto, danas prvo pare pa onda bilo sta drugo.

Link to comment

 

 

a to sto su pod ugovorom sa klubom ne vidim kakve veze ima, oni su placeni za rad u klubu. uzgred, u kosarci se ne placa 12 plata ec 10, pa ni to nije bas tehnicki taqcno sto si napisao.

ovo važi i za višegodišnje ugovore? Plata od oktobra do jula, pa tako svake godine?

 

 

 

Naravno da u ovoj temi ima gomila nijansi i specifičnosti, ali preduslov da se raspravlja o njima je da nisi retard tipa Bruno Kovačić. 

Edited by pacey defender
Link to comment

jedino sto oni dobijaju je nacionalna penzija, ako se izbore. veliko pitanje je da li dobijaju i zdravstveno osiguranje. jorovicu je reprezentacija direktno upropastila karieru, ni to ne treba da se zaboravi.

 

a to sto su pod ugovorom sa klubom ne vidim kakve veze ima, oni su placeni za rad u klubu. uzgred, u kosarci se ne placa 12 plata ec 10, pa ni to nije bas tehnicki taqcno sto si napisao.

Koliko je meni poznato, u košarci se dobija 12 plata (u inostranstvu, a i to sam naveo samo kao primer da igrači dobijaju platu iako su na pripremama reprezentacije, a ne treniraju u klubu, a apropo da nisu plaćeni. Ne verujem da u današnje vreme kapitalizma i sporta kao biznisa, vrhunski igrači treniraju i igraju dva meseca za džabe)

Pa sport i jeste napor, jeste odricanje. Neko će profitirati od tog odricanja, neko neće imati sreće ili će ga povrede sputati, ali ako zadrže taj mentalni sklop da im se jebe da se "muče" za reprezentaciju, nikad ništa značajno neće napraviti.

Što reče Goofs iznad, u reprezentaciji se može samo napredovati. Ako današnji igrači to ne vide, jbg...u suštini, oni su ti koji su na gubitku, na kraju kad se svedu računi.

 

 

edit: opet, razumem i one koji ne žele da se muče i da uživaju u odmoru sa porodicom. Ali reprezentativna karijera traje par godina, i to je vrhunac njihovih života/karijera

Edited by Filozof manijak
Link to comment

 

Nikola Kalinić o igranju za reprezentaciju:

"Da li je kod tebe nekad dolazilo u pitanje učešće u reprezentaciji?

„Razmišljao sam mnogo puta. Ne mogu ja da lažem. Svi razmišljamo o tome posle 80 utakmica u sezoni, posle ne znam koliko povreda. Ne osećaš leđa, kolena, zglobovi te bole, izvrćeš ih svaki dan na ulici zato što su labavi. Naravno da razmišljaš kao 'hajde batali, zašto da ja rizikujem zdravlje, a da ništa ne dobijem'. Ja ovo sada prvi put kažem javno – možete to slobodno da stavite, sada otvoreno pitam sve te koji kritikuju nas ili nekoga ko se ne odazove – ko bi došao i odvojio dva meseca svog života svake godine".

"To je maltene godinu dana za šest godina da radiš nešto za svoju državu, koja je OK, vratila ti je, dobijao si neke nagrade kada si osvojio što ti niko ne garantuje da ćeš osvojiti, a one su male u odnosu na neke nagrade koje dobijaju druge reprezentacije. Evo, pitam sada – koliko ljudi bi u Srbiji odvojilo dva meseca svog života da radi nešto za državu? Da ode da radi kao što je nekada bila radna akcija, da gradi puteve, zgradu, bilo šta, da spremi svoju ulicu. Koliko njih bi radilo dva meseca ni za šta? Pa onda mogu da nas shvate i još da shvate da u ta dva meseca može da se dogodi svako jutro ili svako veče povreda koja može da te osakati".

 

 

 

 

Gde ja mogu da odgovorim Kalinicu? ali evo, da mu kazem.

da meni neko ponudi da odem 2 meseca da radim u Cisco ili Juniper, da radim sa najboljima u networkingu, da vidim razvoj/nove ideje/sistem rada... pa ne da bih otisao da to radim, vec bih pitao koliko treba da platim!

jedan Cisco certified kurs od 3 dana, koji slusas preko NET-a, kosta 2000 dolara. i ljudi to placaju jer hoce da se unaprede, da nauce vise. meni firma kada je ponudila da mi plati, ja sam danju isao na posao, posle posla slusao predavanja do 2 ujutru. i sve vikao po firmi "hvala vam hvala vam hvala vam"

a Kalinic neka se zapita da li bi zabo ugovor u Feneru da nije zadnjih 5 godina radio ko konj po dva meseca sa Dudom i DJordjevic, ili bi sada igrao za Borac iz Cacka...

Edited by freakns
Link to comment

 

Moja poenta je bila da u reprezentaciji radis sa drugim ljudima, radis mozda sa nekim iz KSSa, ali radis sa kosarkaskim radnicima, sa Milosem Teodosicem i Sasom Djordjevicem. I to radis pre svega zbog sebe - da bi imao priliku da radis sa tim ljudima, 

kao i u svakoj drugoj profesiji. samo sto u sportu dobar deo nacije projektuje tvoje uspehe na sebe, pa pri tom i licno dozivljava da neko mozda ima i drugacije planove u zivotu.

Link to comment

Gde ja mogu da odgovorim Kalinicu? ali evo, da mu kazem.

da meni neko ponudi da odem 2 meseca da radim u Cisco ili Juniper, da radim sa najboljima u networkingu, da vidim razvoj/nove ideje/sistem rada... pa ne da bih otisao da to radim, vec bih pitao koliko treba da platim!

jedan Cisco certified kurs od 3 dana, koji slusas preko NET-a, kosta 2000 dolara. i ljudi to placaju jer hoce da se unaprede, da nauce vise. meni firma kada je ponudila da mi plati, ja sam danju isao na posao, posle posla slusao predavanja do 2 ujutru. i sve vikao po firmi "hvala vam hvala vam hvala vam"

a Kalinic neka se zapita da li bi zabo ugovor u Feneru da nije zadnjih 5 godina radio ko konj po dva meseca sa Dudom i DJordjevic, ili bi sada igrao za Borac iz Cacka...

a kako bi se ovo prevelo na jokicev primer?

Link to comment

a kako bi se ovo prevelo na jokicev primer?

ja za Jokica nista nisam rekao.

on je covek odlucio da ostane i radi individualno u USA. ali i on je igrao za repku na OI, i siguran sam da mu nije zao...

 

a ovi sto nece da igraju za univeritetsku, da li ce imati bolji ili jednako kvalitetan rad preko leta?

Link to comment

Ironijom sudbine, upravo je Kalenić poslednji tip koji ovako nešto treba da bupne.

Čoveku je nos u oblacima.

Tipično izigravanje žrtve. 

Trebalo je sve to da sroči Dudi Ivkoviću pre tačno 4 godine.

Al da ne grešim dušu, ukoliko za dve godine u odsustvu reprezentativnih obaveza posegne za kakvom motikom na radnoj akciji, unapred mu se izvinjavam.

Link to comment

ja za Jokica nista nisam rekao.

on je covek odlucio da ostane i radi individualno u USA. ali i on je igrao za repku na OI, i siguran sam da mu nije zao...

 

a ovi sto nece da igraju za univeritetsku, da li ce imati bolji ili jednako kvalitetan rad preko leta?

kalinic nije ni pricao ovima iz univerzitetske reprezentacije, niti je branio sebe jer ocigledo igra svake godine. samo je dao drugaciju perspektivu. teodosic je igrao i povredjen, ali je isto i govorio da nikad zbog toga nije stizao da radi na nekim individualnim nedostacima. stean markovic je jos jedan primer igraca koji je dosta zrtvovao zarad reprezentacije, nije popraljao sut, nije stizao da se zaleci, zato je i otisao u reprezentativnu penziju sa 29 godina. jorovica sam vec pomenuo kao najdrasticniji primer. nekad to i jeste neko skupljanje potrebnog iskustva i odskocna daska za karijeru, ali je isto tako cesto i zrtvovanje, a to vidim da se tesko priznaje igracima. 

Link to comment

Suvise 1 deo forumasa strikto i jednostano gleda na situaciju i ocigledno ne cuju argumente za drugacije vidjenje. Ono jest tako i najlakse, pu pu po svima koji ne ispunjavaju nasu viziju njihovog ponasanja.

Link to comment

Suvise 1 deo forumasa strikto i jednostano gleda na situaciju i ocigledno ne cuju argumente za drugacije vidjenje. Ono jest tako i najlakse, pu pu po svima koji ne ispunjavaju nasu viziju njihovog ponasanja.

+1

Link to comment

Gde ja mogu da odgovorim Kalinicu? ali evo, da mu kazem.

da meni neko ponudi da odem 2 meseca da radim u Cisco ili Juniper, da radim sa najboljima u networkingu, da vidim razvoj/nove ideje/sistem rada... pa ne da bih otisao da to radim, vec bih pitao koliko treba da platim!

jedan Cisco certified kurs od 3 dana, koji slusas preko NET-a, kosta 2000 dolara. i ljudi to placaju jer hoce da se unaprede, da nauce vise. meni firma kada je ponudila da mi plati, ja sam danju isao na posao, posle posla slusao predavanja do 2 ujutru. i sve vikao po firmi "hvala vam hvala vam hvala vam"

a Kalinic neka se zapita da li bi zabo ugovor u Feneru da nije zadnjih 5 godina radio ko konj po dva meseca sa Dudom i DJordjevic, ili bi sada igrao za Borac iz Cacka...

 

:lolol::isuse:

 

kalina u pravu. s jokicem je doduse problem na drugoj strani. neigranje za reprezentaciju je problematicno ako s druge strane ides kod vucica na poklonjenje s ciljem da od drzave izvuces korist za porodicni biznis. ili ako ides kod vucica na poklonjenje jer verujes u vucica. ako verujes u vucica, moras da se zrtvujes za srbiju i radis 24h dnevno. nema vrdanja.

Edited by fancy claps
Link to comment

sunce ti jebem zadnje vreme došlo kad kalina izigrava sindikat igrača

 

ako mu se ne igra za reprezentaciju nek ne igra. jel ga neko tera? on sad izigrava sokrata. povredio se jorović, uništio karijeru? tačno. jedan primer. zato što je igrao već povređen. jebemumater veće su šanse da se povredi leti dok bleji pijan na onom brodu. karikiram. marković nije popravio šut. otkud znaš da bi popravljao šut leti možda bi jednostavno odmarao? i kolike zasluge njegove igre za reprezentaciju imaju u zabadanju unosnih klupskih ugovora? ne verujem da su nikakve. 

 

kalinić maši fudbal jer za reprezentaciju ne igraš razmišljajući racionalno nego iz patriotizma, tako će i običan građanin sa kim se upoređuje nešto uraditi za državu ako oseća neki patriotizam, ako neće boleće ga kurac. ako je kalinić već prihvatio da igra onda nek ćuti i nek igra umesto što sere i upoređuje sebe milionera sa nekim ko radi na traci u draksmajeru za 30k dinara mesečno. 

Link to comment
  • radisa locked this topic
  • radisa unlocked this topic
  • James Marshall locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...