Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Covek je  nastupao za crnogorsku reprezentaciju. Oni jesu bili deo tima , imali su svoje role  u ekipi ali nisu bili vodeci igraci  nasih reprezentacija koje su osvajale medalje, ne moze to da se poredi sa Radjom,Kukocem,Petrovicem,Cosicem itd, njihovim doprinosom u  osvajanju medalja.  

Edited by Micko8
Link to comment
  • Replies 26.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    954

  • pbg12345

    909

Nema to veze sa tim ko je bio vodeći igrač kada, već što su ostale države istupile iz Jugoslavije i Srbija je pravni naslednik. Prosto i jednostavno.

Link to comment

Nije to naročito bitno, te titule će da prisvajaju svi koji su u njima učestvovali, a šta će da piše po vikipediji, vrlo važno (mada se nadam i da će tu pisati SFRJ, SRJ, SCG). Ne gradi se sportska tradicija na temeljima Dejtonskog sporazuma nego na pripremama i utakmicama. U tom smislu je onih 250 stepenika deset puta relevantnije od svih birokratskih bajpas dovijanja da se napravi neki, u svakom slučaju, nepostojeći kontinuitet. 

  • +1 1
Link to comment

Kako nepostojeći kontinuitet kada smo mi u svim pojavnim oblicima nastavili da osvajamo medalje (delimično uz Sloveniju).
Slažem se da medalje pre svega pripadaju igračima koji su nastupali u tim selekcijama.

Link to comment
9 minutes ago, salerokada said:

Kako nepostojeći kontinuitet kada smo mi u svim pojavnim oblicima nastavili da osvajamo medalje (delimično uz Sloveniju).
Slažem se da medalje pre svega pripadaju igračima koji su nastupali u tim selekcijama.

 

Hrvati su osvojili medalje 1992, 1993, 1994, 1995.

Link to comment

Mrtva trka, Divac je bio redovan u petorkama šampionata, al kad se setim šta mu je Rađa radio u H2H.

Obojica su svakako bili avangarda za centarsku poziciju. I usput su se nenormalno dopunjavali.

Link to comment
8 minutes ago, BWA said:

Na poziciji beka i krila, jesu.

Ne znam druže, meni su Dražen i Kukoč najbolji neaktivni Ex-You igrači u poslednjih 35-40 godina.

 

Što se Divca i Rađe tiče, jako zajebano poređenje. Zavisi šta vam treba u ekipi. Deluje mi da je Rađa bio pouzdaniji a Divac raznovrsniji.

Edited by Milošica
Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

a centra?

Ko je po vama u to doba bio bolji, Rađa ili Divac?

Divac definitivno.

Dile je bio klikeraš, za svoju poziciju odličan šuter za 3 poena, vrhunska kontrola lopte za njegovu visinu, mogao si da ga koristiš maltene kao pleja u nekim situacijama.

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, Milošica said:

Ne znam druže, meni su Dražen i Kukoč najbolji neaktivni Ex-You igrači u poslednjih 35-40 godina.

 

Što se Divca i Rađe tiče, jako zajebano poređenje. Zavisi šta vam treba u ekipi. Deluje mi da je Rađa bio pouzdaniji a Divac raznovrsniji.

Na Kukoča i Dražena sam i mislio.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...