Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

sad vidim da su i litvanci trenutno van mesta koje vodi na ep, sinoc su uspeli kuci izgubiti od danske :hail:

 

bio bi hit ako fiba uspe organizovati ep sa 24 reprezentacije, a medju njima nema srbije i litvanije

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

Jbg, to nam je trenutno stanje srpske košarke. Svakako da je ovo realnija slika, nego kad najbolja selekcija uzme medalju na velikom takmičenju.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

Link to comment

Šta je realna slika? Da smo lošiji od Švajcarske? Da Litvanija i Srbija vise za plasman u 24 u Evropi? Takmičenje reprezentacija jeste takmičenje najboljih selekcija i samo najbolje selekcije daju realnu sliku ko ima bolju reprezentaciju. Nemam ništa protiv da FIBA organizuje takmičenje propalih talenata i poluamatera, vidim @Djolle da bi tebe to zanimalo, samo što bi to trebalo da urade pod drugim imenom i paralelno sa takmičenjem A selekcija umesto što ovo drugo polako ukidaju.

Link to comment

Slika je takva da mi nekog kvalitetnog igraca izbacimo  sasvim slucajno a ne nekim  planskim radom klubova , ono sto nam je perspektivno u mladjim kategorijama je sve na pozicijama 4 i 5, uzasan rad sa igracima na vanjskim  pozicijama,  sto se odrazava i na rezultate u mladjim kategorijama u posledjih 5,6 godina, U20 reprezentacija koja je ispala u B Divizju prosle godine je pokazatelj svega toga.

Edited by Micko8
Link to comment
Šta je realna slika? Da smo lošiji od Švajcarske? Da Litvanija i Srbija vise za plasman u 24 u Evropi? Takmičenje reprezentacija jeste takmičenje najboljih selekcija i samo najbolje selekcije daju realnu sliku ko ima bolju reprezentaciju. Nemam ništa protiv da FIBA organizuje takmičenje propalih talenata i poluamatera, vidim [mention=723]Djolle[/mention] da bi tebe to zanimalo, samo što bi to trebalo da urade pod drugim imenom i paralelno sa takmičenjem A selekcija umesto što ovo drugo polako ukidaju.
Ne, takmičenja treba da igraju najbolji, tu smo i dalje u vrhu. Kad kažem srpska košarka ne mislim samo na najbolji tim.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

Link to comment

To je karma sto nisu hteli da vode Dangubu na prvenstva dok je valj'o. :laugh:

Za sta su bile one kvalifikacije kad nas je naduvala Estonija? SP? I kad je Avramovic u zadnjoj sekundi dobio Austriju? I to smo jedva prosli.

Necu reci nista novo, ovo je cirkus od natjecanja. 

Link to comment
6 minutes ago, Djolle said:

Ne, takmičenja treba da igraju najbolji, tu smo i dalje u vrhu. Kad kažem srpska košarka ne mislim samo na najbolji tim.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

Ok, ali ovo čak nije ni realan pokazatelj na kom nivou su nam ovi trećepozivci. Ekipe ranga Švajcarske igraju manje više kompletne, to su ekipe u pravom smislu te reči, igraju zajedno godinama i ako izbore plasman ta ista ekipa će ići na veliko takmičenje. Kod nas se skupi nekih 12 igrača koji nikada nisu igrali zajedno, šibnu ih u Finsku na 7 dana i daju im loptu, još ni nemaju nikakve šanse da zaigraju na prvenstvu ako se plasiraju. Bukvalno se nikakav zaključak ne može izvući osim možda o karakteru pojedinih igrača.

Link to comment

ma da, ekipa s koca i konopca, pa ti sad uigraj nesto. ista prica bila prosle kvalifikacije, samo tad bio i poneki iskusniji igrac, i opet smo izvlacili prolaz na guzove. sad izgleda mi necemo uspeti. ne moze tako da se igra. bolje bismo prosli da su poslali fmp da odradi ovo.

Edited by Joe D
Link to comment
Ok, ali ovo čak nije ni realan pokazatelj na kom nivou su nam ovi trećepozivci. Ekipe ranga Švajcarske igraju manje više kompletne, to su ekipe u pravom smislu te reči, igraju zajedno godinama i ako izbore plasman ta ista ekipa će ići na veliko takmičenje. Kod nas se skupi nekih 12 igrača koji nikada nisu igrali zajedno, šibnu ih u Finsku na 7 dana i daju im loptu, još ni nemaju nikakve šanse da zaigraju na prvenstvu ako se plasiraju. Bukvalno se nikakav zaključak ne može izvući osim možda o karakteru pojedinih igrača.
Ok, slažem se. Meni se lično ne sviđa sve ovo, aba liga, šta rade naše 2 vodeća kluba, kao i 2 prateća, što smo sem ta 4 sve drugo devastirali... Pa sam ovaj poraz dočekao kao argument da je mnogo šta trulo u našoj košarci

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

Link to comment
29 minutes ago, Djolle said:

Ok, slažem se. Meni se lično ne sviđa sve ovo, aba liga, šta rade naše 2 vodeća kluba, kao i 2 prateća, što smo sem ta 4 sve drugo devastirali... Pa sam ovaj poraz dočekao kao argument da je mnogo šta trulo u našoj košarci

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

 

Bas tako.Trulo je vec dosta godina unazad sada je samo stigao racun.

Link to comment

Sve je ovo retardirano. Ne može se pričati o nekim problemima kad ovo nije nikakva slika, ekipa skupljena prvi put, imaju 2 dana, protivnik je ako ništa uigran, igrati uopšte ove kvalifikacije nema smisla. Niti recimo prvih 5,6 reprezentacija treba da ih igraju, niti se naravno sme igrati ovako, rekao bih da fiba i zaslužuje da se najjače ekipe ne plasiraju ali znam da njih savršeno boli kurac ili ne bi ni radili ovo. 

 

Ono što je do nas jeste da primiš od fuckin Švajcarske 92 poena. Zna se od čega polazi odbrana, od želje da se ona odigra i cimanja i individualne 1 na 1 odbrane pa tek onda možemo pričati o nekom konceptu. A kad ti ovi ubace 92 poena to je druže debeli lad. A  ne može ni da selektor dođe da vodi samo utakmicu, pa gde to ima. Znači pregovaralo se sa Sakramentom da se dobije izlaz za prozore, a onda ulete Fener i nikom ništa, ne može tako. A i rekao bih da se nije dovoljno iscimalo za igrače neke da dođu, možda je bilo prostora. A nije da smo mi ikakvi favoriti u ove 2 utakmice recimo, ništa neočekivano ili senzacionalno daleko bilo se nije desilo danas. 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Joe D said:

ma da, ekipa s koca i konopca, pa ti sad uigraj nesto. ista prica bila prosle kvalifikacije, samo tad bio i poneki iskusniji igrac, i opet smo izvlacili prolaz na guzove. sad izgleda mi necemo uspeti. ne moze tako da se igra. bolje bismo prosli da su poslali fmp da odradi ovo.

 

Bilo koji jaci klub iz ABA lige bi satro ove Svajcarce da ne znaju ni gde su posli ni gde su dosli, bilo bi 30-40 razlike. Ovaj tim koji je poveo Kokoskov nije bog zna sta ali uopste nije toliko los da primi 92 poena od grupe rekreativaca i izgubi utakmicu. Avramovic, Andjusic, Zagorac, Dangubic, Apic, Simanic, Peno, pa i Jeremic, svi oni igraju u dosta jakim klubovima, neki i prilicno zapazeno. Prosto smo usli u utakmicu u lako cemo fazonu i kad su se ovi raspucali nije vredela ni pojacana odbrana jer su poceli i frizidere da ubacuju a svaki kontakt na prodoru im je sudjen kao faul. Ovoj ekipi danas je bio potreban jedan iskusniji igrac s mudima da podvikne i dovede ekipu u red posto Kokoskov izgleda jos uvek nema taj autoritet, na kraju smo se toliko usrali da skoro niko nije smeo da pogleda ka kosu. Onaj napad Zagorca kad nije sutnuo otvorenu trojku a onda pokusao neki drljavi ulaz koji se zavrsio teskim promasajem verovatno najbolje opisuje u kakav smo psihicki kanal sami sebe ubacili jer nismo bili spremni za egal utakmicu a oni krenuli da pogadjaju gomilu nemogucih suteva.

 

Uopste me ne bi zacudilo da u nedelju lako dobijemo Fince ako Kokoskov nadje nacin da pridje ekipi i natera ih da igraju kao tim. A moglo bi i par nekih akcija da se napravi, da se skautira protivnik, nesto sto treneri obicno i rade. Skoro celu utakmicu igramo na pozicijama 2 i 3 s igracima koji su visi, jaci i brzi od protivnika a nijednom nismo odigrali ni za jednog od njih ispod kosa, nego nam poznati kamenjari Dangubic i Zagorac cepaju trojke kao na treningu. Nije nama kosarka toliko propala zbog, ne znam, ovih ili onih klubova, ABA lige i slicno, da ne bi mogla da se pobedi Svajcarska bez stresa, jednostavno smo usli u utakmicu potpuno nepripremljeni da je igramo.

Edited by harper
Link to comment
  • James Marshall locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...