Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

posto sam gledao svaku utakmicu zvezde u tom periodu, mogu da kazem da je koriscen taman kako treba i imao je sve prilike ovog sveta. Prve sezone je bio iza Kalinica, posle je dobio vise prostora. Ne znam kakvu vecu ulogu treba da ima neko ko se prepadne svaki put kad dobije loptu u napadu i nikad ne znas sta ce da se desi. Lik je defanzivni specijalista, to mu je bolja strana i to mu je zaradilo ulogu u zvezdi. Pride je imao taj obicaj da cim jedva uhvati neki ofanzivni ritam zaradi povredu, bukvalno svake sezone koju je odigrao za nas. 

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

S obzirom da je Zvezda i tada igrala Evroligu i imala velike ambicije, nije bilo previše prostora za razvoj Dangubića. A očigledno je da nije talenat ranga Bogdana npr. pa da se Zvezda toliko kocka sa Dangubićem davanjem velikog prostora. Bio bi on malo bolji igrač da je imao veću slobodu, ali ništa epohalno, a u tom trenutku Zvezdi je radio posao s tom ulogom.

Edited by Milošica
Link to comment
22 minutes ago, Joe D said:

posto sam gledao svaku utakmicu zvezde u tom periodu, mogu da kazem da je koriscen taman kako treba i imao je sve prilike ovog sveta. Prve sezone je bio iza Kalinica, posle je dobio vise prostora. Ne znam kakvu vecu ulogu treba da ima neko ko se prepadne svaki put kad dobije loptu u napadu i nikad ne znas sta ce da se desi. Lik je defanzivni specijalista, to mu je bolja strana i to mu je zaradilo ulogu u zvezdi. Pride je imao taj obicaj da cim jedva uhvati neki ofanzivni ritam zaradi povredu, bukvalno svake sezone koju je odigrao za nas. 

 

Da je bio kod nekog drugog trenera u nekom drugom klubu sad bi bio Jordan, to je poenta "karikiranja", ne znam kako ti to nije jasno..

  • +1 2
Link to comment
Just now, ZSNj said:

 

Da je bio kod nekog drugog trenera u nekom drugom klubu sad bi bio Jordan, to je poenta "karikiranja", ne znam kako ti to nije jasno..

 

ne smaraj 

Link to comment

Neki drugi treneri imaju taj specijal da uvedu klinca da napravi nekoliko faulova, ili na kraju četvrtine itd. Npr Filipovski je uvodio Trifunovića  sad na derbiju po nekoliko sekundi, da ne bi neko bitan napravio faul

 

Radonja je najčešće tj najuspešnije koristio Dangubu da čuva protviničkog pleja, to je nešto drugo

Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

S obzirom da je Zvezda i tada igrala Evroligu i imala velike ambicije, nije bilo previše prostora za razvoj Dangubića. A očigledno je da nije talenat ranga Bogdana npr. pa da se Zvezda toliko kocka sa Dangubićem davanjem velikog prostora. Bio bi on malo bolji igrač da je imao veću slobodu, ali ništa epohalno, a u tom trenutku Zvezdi je radio posao s tom ulogom.

 

Dangubic je imao sav prostor ovog sveta da se razvije i razvio se tacno u ono za sta je bio sposoban. Decko je bio vrlo vazan sraf u Radonjicevom sistemu i igrao je uglavnom odlicno na obe strane. On ima koncepcijski problem koji ga sprecava da ima bolju napadacku igru, nema masu kao Kalinic i Ulanovas da sa krilne pozicije unosi cuvare u reket i odatle koristi superiornu visinu i odraz a nema sut poput Rudija ili Micova ili tako nekog igraca da zatrpava spolja u kontinuitetu. Spoljnji igrac bez suta je u startu osudjen da se specijalizuje za neke tipicne uloge na terenu, Danguba je u Zvezdi nasao svoju ulogu i to je to. Ta uloga uopste nije toliko mala kako se danas predstavlja, nama je on mnogo znacio.

  • +1 2
Link to comment
15 minutes ago, harper said:

 

Ta uloga uopste nije toliko mala kako se danas predstavlja, nama je on mnogo znacio.

 

sto se i videlo u finalu aba lige kad nije igrao zbog povrede

Link to comment

To mu je individualno i bila najbolja sezona. Jedne sezone ga je ludi Nastic sjebo, slomio mu je kuk valjda na treningu, a i tu poslednju sezonu je batalio negde u februaru/martu, i on i Pero. Dobili bi i to 3-2 da su bili zdravi. :D

Imao je strasan leap, smetao je stalno na ofanzivnom skoku. Meni nikad nije ni delovao kao da nema sut, nego da nema cojones. 

Link to comment

Odredjeno domacinstvo poslednjeg balona - Gruzija u februaru. Jedina kombinacija po kojoj mi ispadamo je da izgubimo obe utakmice (Gruzija i Svica) a Finci pobede svoje dve (takodje Gruzija i takodje Svica). Druga je da nas Svajcarci bamberguju, a izgube od Finske, pa da se stvori krug od tri ekipe sa skorom 2:4 i da tu izvisimo, ali to je jos neverovatnije.

Link to comment
5 minutes ago, goofs said:

Odredjeno domacinstvo poslednjeg balona - Gruzija u februaru. Jedina kombinacija po kojoj mi ispadamo je da izgubimo obe utakmice (Gruzija i Svica) a Finci pobede svoje dve (takodje Gruzija i takodje Svica). Druga je da nas Svajcarci bamberguju, a izgube od Finske, pa da se stvori krug od tri ekipe sa skorom 2:4 i da tu izvisimo, ali to je jos neverovatnije.

 

Dobicemo Svajcarsku stoka razlikom.

Link to comment
  • James Marshall locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...