Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

moram priznati da mi je otkrice ove zime prokelj..nisam ih do sada spremala,nemam pojma,izbegavala sam ih iz nepoznatog razloga..

 

spremala sam ih tako sto sam ih prodinstala u malo supe/bujona sa soli i biberom dok tek ne omeksaju,10tak min..  ocedila i prebacila na pleh sa papirom za pecenje i dodala jos zacina-so,biber i malo mulja pa u rernu pod grill jos 15tak min..a super su kada se iskljuci rerna i oni ostanu u njoj jos pola sata..

skroz omesaju a budu karamelizovani i slatki..danas sam naseckala i malo slaninice odgore

 

i jela salatu od rendane sargarepe i tostiranih oraha uz to  :tongue:

Link to comment

Nisam imao vremena da uključujem ništa drugo osim tostera da zagrejem velike kriške hleba. Na jednu Rio Mare (čili) sa još svežeg čilija, na drugu kajmak sa seckanim mladim lukom.

Urme i sada kafu.

Link to comment
3 hours ago, ivy said:

moram priznati da mi je otkrice ove zime prokelj..nisam ih do sada spremala,nemam pojma,izbegavala sam ih iz nepoznatog razloga..

 

spremala sam ih tako sto sam ih prodinstala u malo supe/bujona sa soli i biberom dok tek ne omeksaju,10tak min..  ocedila i prebacila na pleh sa papirom za pecenje i dodala jos zacina-so,biber i malo mulja pa u rernu pod grill jos 15tak min..a super su kada se iskljuci rerna i oni ostanu u njoj jos pola sata..

skroz omesaju a budu karamelizovani i slatki..danas sam naseckala i malo slaninice odgore

 

i jela salatu od rendane sargarepe i tostiranih oraha uz to  :tongue:

 

vidi ovo:

 

y4mXOLRt49JFxLu6yXB3d7E0k1b8nvlwIyF-wWuY

Link to comment
13 hours ago, Ras said:

 

vidi ovo:

 

y4mXOLRt49JFxLu6yXB3d7E0k1b8nvlwIyF-wWuY

 

 

ooo najzad si ih kupio?

super..

 

ja ih nisam jela/kuvala.. ne jedem testo i nista me pasta ne radi,ali bas nista..

 

 

Edited by ivy
Link to comment
1 hour ago, ivy said:

 

 

ooo najzad si ih kupio?

super..

 

ja ih nisam jela/kuvala.. ne jedem testo i nista me pasta ne radi,ali bas nista..

 

 

Zaboravio sam od proletos, a sada angažovao prijatelja da pazari, pa ću probati.

Posle sam video da ih ima u ponudi nekih sajtova i da sam mogao i da naručim.

 

Dušica o svom poslu

 

 

55 minutes ago, ordi said:

ako nešto ne podnosim, onda su to spirale, pa još obojene :puke:

Koje spirale od ove tri boje nazivaš obojenim?

:puke: 378378890_pukecrv.gif.f333023389a3052b28bea3cbc35040fb.gif   1727467935_pukecrn.gif.dd0021b1b83e0fa11aeff145dca98d59.gif

Link to comment
12 minutes ago, ordi said:

najjače da ću da verujem šta etiketa kaže :D

 

 

pa tu bar nema problema..stvarno je lako dobiti obojeno testo od praha/susenog spanata i paradajza a crni susam melje i oseti se u testu..a proizvodnja je mala i nema potrebe za muljanjem...ali i nema potrebe kad je nesto tako  lako tehnoloski dobiti..

 

 

@Ras

 

e nemam pojma,nisam je dugo videla pa nemam pojma kakve novosti ima u poslovanju..

 

Link to comment

Ne mora da upiju sos, dovoljno je da ga (donekle) zadrze jer sos je obicno dovoljno gust. Meni se fusilli dopadaju, farfalle isto, rigatoni, orecchiette jos vise... Ama moze i spagete alla carbonara ili scoglio. Toliko sam navikao da ako jedan dan ne pojedem makarone kao da nisam ni jeo, tako da svaki nad volem neke [emoji38]

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...