Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

11 hours ago, Host said:

Ja sam sinoc bio u novootvorenom Kabinetovom restoranu/pivnici, al se racuna za ovaj topitj jer me klopa jos drzi. Desetak/petnaest piva na tocilicu (veliko 300, malo 100 dingi) i jos ne znam koliko flasiranih, tipican pivski meni prilicno kvalitetnoj i zacinski uzbudljivoj izvedbi (porkete, cepkane zivotinje, sous vide pilici, kobaje isl) u brutalistickoj zgradi (hazard stop) na livadi u Sopotu. To vam je ukratko to. 

 

Stvarno je super ako volite pivo. Ja mrzim, al je i meni sve bilo super osim pivskog haja. Bilo i zgodnjikavih zenki.

 

U petak veče sam bio u okolini i nisam imao pojma da tamo postoji nešto - možda zato što ne marim za pivo. Na veb strani sinoć ne nalazim informacije, koji je koncept tog restorana, baneš kad hoćeš, ili...?

Link to comment
^Odličan!
 
Kod mene: grilovani patlidžan i tikvice pečeni sa mocarelom, obiljem bosiljka, mladog belog luka i zaliveno pelatom, sporo pečena junetina + krompiri, za meso preliv od peršuna, senfa, limuna i ulja i salata od kupusa.
Kako praviš preliv, može li detaljnije? :)
Link to comment

Nema mudrosti: iseckaš peršun, zaliješ sa malo ulja, iscediš limun, dodaš kašičicu senfa i promešaš. So i biber ako je potrebno i ako voliš.

Ovim često prelijem junetinu koja je pečena, ili pripremljena na tiganju (odrezak, biftek...).

Link to comment
Nema mudrosti: iseckaš peršun, zaliješ sa malo ulja, iscediš limun, dodaš kašičicu senfa i promešaš. So i biber ako je potrebno i ako voliš.
Ovim često prelijem junetinu koja je pečena, ili pripremljena na tiganju (odrezak, biftek...).
Deluje mi da to ispadne nekako malo? Sok od jednog limuna i jedna kašičica senfa samo? Na koliko parče mesa? :) Verovatno tebi deluje kao da se sve podrazumeva, ali meni su prelivi novost, mada često nešto sama eksperimentišem :)
Link to comment

Ovo nije sos, već se troši na kašičicu, pa tako reguliši količinu. Sebi ugađaš, pa ne postoje tačne mere. Za jednu vezu peršuna  može biti dovoljna i polovina limuna, ako je malo kašičica senfa, slobodno dodaj dve, itd...

Link to comment
2 hours ago, Ras said:

Ovo nije sos, već se troši na kašičicu, pa tako reguliši količinu. Sebi ugađaš, pa ne postoje tačne mere. Za jednu vezu peršuna  može biti dovoljna i polovina limuna, ako je malo kašičica senfa, slobodno dodaj dve, itd...

Dve, tri..i tako cu da zavrsim sa pola litre dok ne ukantarim :D

Hvala! Probacu jedared :)

Link to comment

ni mi nismo bash najchistiji pa nam ful svejedno. dudinje su jedared i to je sad :D

 

realno, posle ovolike kishe, prljave nisu sigurno :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...