Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Upravo konzumirano:

na Krstu kupljen sendvič sa pohovanom piletinom, do sada čekao (valjda nije došlo da razvića smrtonosnih bakterija)

uz salatu. U susednoj piljarnici kupio sam paradajz, beli luk, peršun i crvenu papriku jednu.

Pa sam u narezao paradajz, pola paprike, trećinu veze peršuna i 6 velikih čenova belog luka, promešao, malo posolio krupnom solju i preko toga bacio 4 velike kašike kikiriki butera. Pored toga sam stavio onaj sendvič, E da, iskoristio sam i poslednje ostatke duvan čvaraka za salatu, a sendvič sam odozgo, pak, namazao s malo kajmaka, da očistim posudu iz Zlatiborca. Čvarkovi su iz Zlatiborca, ali mene boli kita, iako se forumaši slažu da je zlatiborsko meso iz doba druga... Čede, pa se čude kako toliko vrede,

(Ovo je paridoja na jednu reklamu koj uje radio Marko Janković...)

 

Link to comment

Carska rebra, carski krompiri, u drugoj tepsiji cvekla, paštrnak, prokelj, mrkva i batat. Zelena salata s rukolom pride. Smućkao premaz za rebarca koji je ovog puta ispao super, prošli put je ukus vukao na coca cola gumene bombone :D

Link to comment

listove cvekle izdinstane na maslinovom ulju s malo belog luka. jako mi se dopalo, ima intenzivan ukus blitve, ko blitva iz dalmacije il istre, opaljena suncem, a ne nasa bleda, isprana. idealan prilog uz ribu. 

Edited by darling
Link to comment

Nije now, već pre 2 sata, gibanica sa zrelim kajmakom i starim sirom, toliko punog ukusa da ni kupovne kore nisu mogle da je upropaste. Nazvala sam je Deda Dimitrijeva gibanica, koji je navodno bio u četnicima. 

Link to comment
7 hours ago, darling said:

.... ima intenzivan ukus blitve.....

 

Sad konačno znam šta je gore od obične blitve. To je intenzivna blitva.

 

Anatema, anatema na intenzivnu blitvu.

Mis'im, da iskoristim anatemisanje dok još ima onih mantijaša, posle ćemo lako.

Link to comment
8 hours ago, Bujodrag said:

 

Sad konačno znam šta je gore od obične blitve. To je intenzivna blitva.

 

Anatema, anatema na intenzivnu blitvu.

Mis'im, da iskoristim anatemisanje dok još ima onih mantijaša, posle ćemo lako.

 

nije, to je bolje, blitva strong je zakon. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...