Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Meni izgledalo kao krompir pire sa baklavom od maka, a preko čokolada 

 

Kako kuvaš krompir u mleku? Sve vreme se kuva u mleku? :ohmy:

 znam samo u vodi, pa na kraju ubacim puter i malo mleka

Edited by Sara
Link to comment
1 hour ago, Sara said:

Meni izgledalo kao krompir pire sa baklavom od maka, a preko čokolada 

 

Kako kuvaš krompir u mleku? Sve vreme se kuva u mleku? :ohmy:

 znam samo u vodi, pa na kraju ubacim puter i malo mleka

vodu zamenis mlekom et voila!

Link to comment

 ja sam je spremila klasicno-izdinstala na crnom luku sa biberom,maslacom i persunovim listom..to mi je go tu nacin za prvo pripremanje neke gljive pa posle,ako ih bude jos,eksperimentisem.....mislim nije neko ludilo od ukusa tipa vrganj ali skroz dobra,zanimljiva i neobicna gljiva..

 

a ona moze da se jede i sirova na salatu,super je sirova grickali smo je danas...

samo ona je malo zeznuta jer,u zavisnosti od starosti,moze biti kisela, pa bi se trebala drzati par sati u vodi ili mleku..a ako je bas stara je vlaknasta i nejsetiva..

 

ove sto sam danas ubrala su bile dobre,nisu bile kisele i nisu bile stare..i ima ih gomila u sumi,ustvari samo njih i ima, za 15min smo nabrali 1 gomilu..

Edited by ivy
Link to comment
1 hour ago, Skyhighatrist said:

Kako si je spremala? Žena kupila pre par nedelja i spremala sebi i deci (ja bio van grada), kaže da je skroz bez veze i da nikad više neće da kupi :D

Uhhh sad me podsetiste, jedno od omiljenih jela koje je moja keva spremala u jeku svoje "kulinarske snage" je govedji jezik u sosu...

Pravi govedji jezik

Razvaljivali smo se i niko nikad nije umeo da ga tako dobro napravi...

Dodje mi da zaplacem ....

Link to comment
On 9.9.2018. at 14:36, nisam ja said:

Nema slovaka. 

Kupio sam kulen kod lemajića. 

Sir rolovani iz čuruga. Štrudlu otkud ne znam. Pivo iz kade pijem. I sir od banackog karađorđeva. 

baaaaasu :D

ja ocekujem ovih dana prvi kontigent kozije baaaaaase od zemljaka (licana).

znam da ima i drugih, al' meni darling rekla da imaju urdu koziju (koja se na lickom vika baaaasom)  pa nasla kod mojih rodja varijante za dostavu.

kazu da je odlicna, mislim, onom ko voli taj blagi ukus rikote i urde.

 

ps. ajvi, ti bas propustas svaku dobru priliku da se obogatis. koliko si nabrala skupocenih gljiva i pojela ih, mogla si jednu birkinku da kupis ;)

Edited by nezvanova
Link to comment
12 hours ago, nezvanova said:

 

ps. ajvi, ti bas propustas svaku dobru priliku da se obogatis. koliko si nabrala skupocenih gljiva i pojela ih, mogla si jednu birkinku da kupis ;)

 

 

 

pa tako izgleda :D

ali samo u teoriji...za komercijalno gljivarenje moras biti nemilosrdan i pohlepan a ja nemam srca da prodam nekom nesto sto raste u sumi i za sta sam hodala pola sata/sat,ok kada je siromasna godina i kada nema gljiva ali ove godine je svaki taj toliki dinar greota naplatiti...

a i ja uberem samo koliko mi treba za jedan,ev. dva obroka i ne berem jako mlade gljive dok posle tih gljivara ne ostane ,,kamen na kamenu,, u sumi..i tako..

 

 

e neznanovo bila sam vam na Peskari prosli vikend  i bas vam je lepo tamo ali bas,bas ! :wub:

Edited by ivy
Link to comment

mi bili ove subote i nedelje (nisam shvatila jesi li bila prethodnog vikenda ili onog tamo - tada sam bila na jezerima i morima) i sada je stvarno bas dobro. u nedelju je zapravo bilo fenomenalno, predivno vreme, malo ljudi, voda savrsena) jesi li bila sa nekim od tvojih adrenalinaca? znam da imas vise tih opasnih i zanimljivih hobija :D

Edited by nezvanova
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...