Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

On 12.8.2018. at 17:07, cmrlj said:

eksperiment, tikvice praziluk slozenac. nije lose, ima viska tecnosti,sledeci put ili vise mrvica ili jedan red kora za lazanje, mozda tikvice u brasno il tako nesto, ali ukus je caroban pa ce se eksperiment nastaviti.

  Hide contents

314tumf.jpg

24e3jtv.jpg

imtgdz.jpg

2ic7k35.jpg

a9sg9x.jpg

 

vdmwli.jpg

 

Pošto sam ručak praktično preskočio (sveo se na konzerviranu ribu, kiselo mlako i rotkvice), rešio sam da stvari popravim za drugi ručak, ili ranu večeru i eto me u epizodi eksperimentalne bumblebee kuhinje:

 

cmrlj.jpg.c5c7e2bfc3e51ecdb689715f6fca44cb.jpg

 

Tikvice su prethodno posoljene, odležale i uklonjena voda koju su pustile, praziluk spremljen u bešamelu i na kraju sam ipak imao mali višak vode, ali ništa ometajuće.

Kiselost limuna se dobro slaže sa jelom.

Link to comment
22 minutes ago, nisam ja said:

Šta je ovo. Ne mogu da odlučim dal je slatko ili slano. 

Meni je bilo slatko iako je slano.Lep komad junetine kuvan 3+ sata u crvenom vinu sa zacinima.Posle je radio blender i od kuvanog povrca i vina eto sosa.Pored je pire - krompir kuvan u mleku uz malo karanfilica.

Link to comment
51 minutes ago, Haralampije said:

Meni je bilo slatko iako je slano.Lep komad junetine kuvan 3+ sata u crvenom vinu sa zacinima.Posle je radio blender i od kuvanog povrca i vina eto sosa.Pored je pire - krompir kuvan u mleku uz malo karanfilica.

A ja bi' rekao neki zdravi brauniji sa cveklom, pa raspali, premda vlažni, a pored, kao, neki kastard, zgusnut s brašnom, onaj poslastičarski žuti krem, hrana za kosmonaute ili u američkim bolnicama. Kad ono...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...