Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

On 7.8.2018. at 19:59, nisam ja said:

Prvi tanjir light zagrevanje neki mediteranski bakalar pride samo blanche broccoli, ondak suvlaki sa nečim gde pisaše ocra. Gugl kaže bamija. Prvi put jeo. Sviđa. 

 

nema mediteranskog bakalara, to je riba hladnih mora :) bamije ima i kod nas na pijaci s vremena na vreme, i zaledjene u grckoj radnji vero. dosta se jede u hercegovini, tamo je suse isecenu u komade i nizu na konopac, mozes da je nosis ko lancic oko vrata.

 

ja i daljem jedem zob i uzivam.

Edited by darling
Link to comment

bakalar se dugo cuva suv ili usoljen, ima ga u izobilju, jeftin je, mornarska hrana, mornari ga razneli po svetu. kod nas na kalenicu usoljeni bakalar prodaje grk, donosi ga iz grcke, i prodaje ga ko grcku hranu na grckoj tezgi. 

Link to comment

Meni je bakalar postao omiljena riba, ali tako svez, nikako usoljen ili dimljen - takvi su mi pretreski za stomak.

 

Jedemo filete jednom nedeljno, napravim na pari uz krompir i brokoli/karfiol/spanać i sa sosom od senfa. Mmm

 

 

Link to comment
 

nema mediteranskog bakalara, to je riba hladnih mora [emoji4] bamije ima i kod nas na pijaci s vremena na vreme, i zaledjene u grckoj radnji vero. dosta se jede u hercegovini, tamo je suse isecenu u komade i nizu na konopac, mozes da je nosis ko lancic oko vrata.

 

ja i daljem jedem zob i uzivam.

Nego, i ja sam jela sveze bakalare u Grčkoj, makar je tako glasio prevod? Sad razmišljam, prvi put sam se srela sa tom ribom zapravo na Skijatosu, tamo smo jeli grilovanu celu ribu, taman je bila za dvoje. Ovde kupujem filete..

 

 

Link to comment
Original grčki iz norveške.
A gde jeftin? Uvek se iznenadim cenom :(
Koliko kosta gde? Kod mene je 3€/100g kod tog jednog coveka gde redovno uzimamo, dok je u prodavnici nesto niza cena ali i lutrija sa svezinom.
Link to comment

jeftin je u norveskoj :D u cro norveski prve klase sam kupila za 280 kuna, a obican sam kupovala i za 180. kod nas u radnji ima fileta svezeg ili svee odmrznutog. takodje, videla sam da talijani prze usoljeni bakalar, toga u dalmejsi nema, sve ide u brudet, salatu il pastetuu. doduse u dalmejsi nema ni slanog, nego je tradicija suhi.

Edited by darling
Link to comment

Lepe sveže maline, mislio sam da im je već prošla sezona. Malo jeo, malo će u čiz kejk. Kad sam se najeo, skontao da ima dosta nekih sitnih crvića. :unsure:

Ne znam da sam ikad pre video crva u malini.

Edited by mraki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...