Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

@frile

 

Koren celera se naziva ili tako, celery root, ili, češće, celeriak. Uostalom, potrazi, ima banatjaninova, vasina i moja rasprava o tome od pre 5-6 godina, pa vidi šta je banatjanin rekao na kraju :)

Link to comment

Za trenutak sam pomislio da sam upao u epizodu Curb your enthusiasm...

Ja u Fawlty Towers. mada sam gledao i Curb epizodu, to ono kad pita sekretaricu da googla ko je izumeo salatu?
Link to comment

kako ti ispala carbonara? slepljena?

Pasta ispala ok, ta Pastai testenina se kuva 3-5 minuta po uputstvu, srećom pa sam posle 2 minuta probao i skinuo sa ringle. Al jaje sam prerano ubacio - tiganj bio prevruć pa zamalo ispala kajgana.
Link to comment

Umutim jaja, parmigiano i biber bez kojeg mi nema ukusa carbonara, pospem po pasti u tiganju i pomesam minut. U pocetku mi je bilo cudno da jaja ne dodju u dodir sa vrucom grejnom povrsinom ali sam se navikao. domaca pasta all'uovo nije preporucljiva jer je carbonara i ovako lepljiva a jos sa mekanom pastom budu gnochi ili lasagne alla carbonara.

Link to comment

@frile

 

Koren celera se naziva ili tako, celery root, ili, češće, celeriak. Uostalom, potrazi, ima banatjaninova, vasina i moja rasprava o tome od pre 5-6 godina, pa vidi šta je banatjanin rekao na kraju :)

Šta sam reko? Ne umem da nađem, a sad me baš zanima :-D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...