Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Od tvog posta mi se prijeo čips

 

:lolol:

 

meni trulio sličan kombo za vikend, pa sam napravila pasta-salatu sa reširanim kockicama bundeve, tikvica i patlidžana. isto mi falila kiselost, a od kiselog sam imala samo onaj sos od nara ili kako se zove, te sam to sipala u dresing. ispao bućkuriš koji niko osim mene nije hteo da jede, ali je zato meni bilo do j.

 

stabljike celera uvek iskoristim za valdorf salatu. iako se po pravilu pravi sa korenom celera, sa stabljikama mi je sočnija.

Link to comment

Pastrmka. Grozna pastrmka. Ko me jebe kad sam sinoć gledao neko pecanje pastrmke na tvu.

Al izvukoh se sa sosom i prilozima.

Sos od šalota, bluka, bvina, lovora, majčine dušice i maslaca. Izrendo sam i mrvu svežeg rena.

Savršena krompir salata, tikvice propržio u mulju sa ruzmarinom i blukom, posle u istom ulju propržio mrkvu, prethodno skuvanu al dente, kasnije i blitvu provukao kroz to ulje. Pastrmku prelio sosem i posuo izmrvljen pečeni lešnik preko.

Link to comment

stabljike celera uvek iskoristim za valdorf salatu. iako se po pravilu pravi sa korenom celera, sa stabljikama mi je sočnija.

 

to po srpskom pravilu, u ostatku sveta se pravi sa stabljikom :)

Link to comment

to po srpskom pravilu, u ostatku sveta se pravi sa stabljikom :)

pa normalno, s korenjem je bezveze

verovatno relikt srećnih vremena kada u srbiji nije bilo "pascal" celera

Link to comment

to po srpskom pravilu, u ostatku sveta se pravi sa stabljikom :)

 

 tako sam ja mislio da svi sem nas prave sa stabljikom (u ostatku sveta nisam bio pa ne znam iz prve ruke kako je tamo), ali su me svojevremeno ovde na forumu (beše gazza?) uputili na najizvorniji recept za valdorf salatu kad ono tamo voistinu piše koren celera. 

Link to comment

Najizvorniji recept je recept čoveka koji je bio šef restorana u Waldorf-Astorija hotelu, Oscar Tschirky, a kod njega je Celery, a ne Celery Root. U izvornom nema ni oraha, oni su dodati tek desetak godina kasnije...

Link to comment

Najizvorniji recept je recept čoveka koji je bio šef restorana u Waldorf-Astorija hotelu, Oscar Tschirky, a kod njega je Celery, a ne Celery Root. U izvornom nema ni oraha, oni su dodati tek desetak godina kasnije...

 

naravno, ali... na šta je on tačno mislio? eve ga recept (ako nije fotoshop)  (izvor)

 

 

2e7b8525-ba72-4b35-b9de-fcae4c9b1839--18

Link to comment

Kada se rodila salata, pred hotelom su zasadili orah. Trebalo je deset godina da počne da daje plodove...

 

to savršeno objašnjava zašto u izvornom receptu nema oraha, nego su se pojavili u receptima desetak godina kasnije...

 

:Jova:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...