Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

 

 

fala. ne jedem ja meso, nije za mene, nego sam shvatila da piletine u pastama nema, pa sam htela da mi kazes dal gresim. jel jedu italijani jaja? a da nije fritata... 

 

sad sam u fazi jednostavne testenine; malo povrca na maslinovom (brokoli il tikva il paradajz il patlidzan, il paprika, il kuvani pasulj iz konzerve, il kombinacije, ), par minuta, nesto belog luka, peperonicno i kratka integralna pasta. plus sveza mocarela i masline kalamate (ova dva ne kad jedem pasulj). najmanje 5 puta nedeljno to mi je kuvano jelo dana. 

Edited by darling
Link to comment

idu, idu i u torte. al nisam mislila kao sastavni deo jela, nego ko posebno. ne znam dal sam ikad videla italijana da jede jaje na oko, na primer. jebe ih taj slatki dorucak.  

 

 

kad smo kod italijana, u eatalianu u jevremovoj ima burate: 200 grama 590 dinara.

Edited by darling
Link to comment

qrac lako, moje ispalo skroz bezveze, prekuvalo se unutra i tako.... pocetnicki problemi. i promenicu recept, stavio sam premalo vode. sledeci put uzimam bullet proof proceduru sa cinijom u kojoj je pola solje vode, tako da jaje skroz pliva.

 

trazi na YT poached wave microwave

Link to comment

Ja probao onomad,uspelo iz druge.Prvi put stavio u solju i malo vode - jaje detoniralo po unutrasnjosti mcw-a.Drugi put uzeo siru posudicu i malo vise vode,bilo ok na 600 w

Edited by Haralampije
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...