Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

trenutno najbolje slatko u BG: chimney cake uvaljan u belu cokoladu pa u lesnik. apsolutno ne postoji nista bolje u ponudi. nista. zamislite bilo sta sto moze da se kupi, losije je.

Link to comment

Uf renne, ovo je mnogo dobro jelo.on topic: gibanica filovana mešavinom sira, ajvara i graška. Delovalo mi je kao super ideja, ali ukus je krajnje prosečan.

Edited by Evi_
Link to comment

oporavak od svetog nikole i pratecih fenomenagazzin turbo humusmikro cvekle, duguljaste, secene na flis sajbnice, sa malo limunovog soka, mulja i gomasijadalmatinske masline, skoro nesoljene, bez salamure, polusuve, divota. voce.aristeus kozji, stari. remek delo, u direktnom obracunu sa savojskim reblochonom ubedljiva pobeda.radin suncani hlebzelena kristalka, lagano zakiseljenaavokado sa krupnom mletim biberom i cvetom soli.....inace sinoc bila divna bokeljska predbozicna vecerabakalar suhi na bijelomaslina zutica, secenakarpaco od kozicakarpaco od lososadomace mulje iz lastvemnogo volim kad neko kuva minimalisticki ali sa totalnom koncentracijom na svaki detalj, a ovo je bas bilo tako. steta sto nema take kavane u bgd, da ima 4-5 stvari na meniju ali da svaka sazuva.

Edited by gazza1
Link to comment
bakalar suhi na bijelo
ovo me zanima. kako?
mnogo volim kad neko kuva minimalisticki ali sa totalnom koncentracijom na svaki detalj, a ovo je bas bilo tako. steta sto nema take kavane u bgd, da ima 4-5 stvari na meniju ali da svaka sazuva.
+tisuću
Link to comment
ovo me zanima. kako?
pa onaj klasicni mediteranski recept, s tim sto ja mogu samo po intuiciji da ga napisem, nisam ja to kuvao (bio sam gost)suvi bakalar natapas danima i menjas vode (ovde smo pre tvog dolaska imali raspravu na temu uporabe vodokotlica u ove svrhe)onda ga kuhas 2-3 satakad je skuhan, ocistis od koze i kostiju i iscepkas na sitne komade rucnoskuvas krtolu pa je onom napravom za pire usitniszacinis solju, maslinovim uljem, blukom, persunom/ruzmarinom ili po zelji i onda nekako spojis taj pire i tu ribu, ja bi do radio golim rukama za najbolji rezultat ali mozda neko iskusniji zna bolju foruodnos ribe i krompira je 1 (suvi bakalar) : 3 (svez krompir) - od pola kile suve ribe opusteno se unakazi 6 osoba najmanjeima recepata po netu, ovi dole koriste multipraktik sto mislim da je svetogrdje, ovde je poenta u tom spoju glatkog pirea i komada ribehttp://www.gric-gric.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2227%3Abakalar-na-bijelo-namaz-bjanko&catid=33%3Avideo&Itemid=1ama guglaj bakalar na bijelo samo zaobidji ove recepte bez krompira, u njem je pola tajne Edited by gazza1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...