Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Cacnuo sam ovo sa tikvicama - dobro je! :)

Nemam sve za pesto pa sam krenuo u varijantu paradajz, sir, bosiljak. Dobra skroz! Prostora za eksperimentisanje koliko hoces! :lolol:

 

uploadfromtaptalk1403721379422.jpg

Link to comment

ok sad sam se napalio, bas sam se napalio.

 

recite mi kako se biraju tikvice, sta im odaje starost i kakvocu

Link to comment

Dopalo se i gospodji pa sam i njoj napravio :lolol:

 

E ako nekom znaci u ovom drugom pokusaju sam isao sve vreme oko tikcive kao da je non stop ljustim, da dobijem uze trakice - tako se lakse motaju pa se lakse zahvata sir i paradajz u jednom pokusaju.

 

Voda od tikvica se super dopunjuje sa vodom od paradajza pa samo trazi malo svezeg bibera za perverziju od ukusa.

Link to comment

sad sam probala sa nesoljenim tikvicama, definitivno mi je bolje kada se posole i ocede od viska vode. ovako voda previse razblazi pesto. ja sam sada rendala zajedno sa korom (posto su u kori / kozi prakticno svi hranljivi sastojci). sledeca, inposlednja proba pre nego sto uvedem u kucni meni ce mi biti rendane na krugove sa korom, posoljene i iscedjene.

Link to comment

E ako nekom znaci u ovom drugom pokusaju sam isao sve vreme oko tikcive kao da je non stop ljustim, da dobijem uze trakice - tako se lakse motaju pa se lakse zahvata sir i paradajz u jednom pokusaju.

Isto. Ljuštenje ukrug, Samo što nisam dodavao sir i paradajz. mada, može i ta varijanta, što da ne. 

 

Ovako sakat sa povređenom nogom sam sišao do prodavnice. Uzeo par piva i jednu tikvicu. Nije bila baš najbolja ali poslužila je. Dalje do omiljene voćkare nisam mogao  :D Elem, može i malo suvlja tikvica. Kakva god. Baš dobro pogođena kombinacija. 

Link to comment

Meni fali neki receptor za te tikvice, malopre bila do prodavnice da kupim, napravila , dodala pesto, ali nekako mi bilo otuznjikavo. Na kraju sam dodal preko toga sve sto sam nasla u frizideru da bih osetila neki ukus. Ali i inace ne osecam ukus tikvica, jedem ih samo pohovane, pa mozda je to u pitanju.

Tikvice ne moraju da imaju neki izoštren ukus. Kakav ukus ima hleb? ili testenina? Koliko ljudi može da kaže da im je hleb ukusan? 

 

Pesto sam po sebi daje ukus. Mogao bih danima samo to da jedem, uz uslov da kontrolišem sastav, jer kupovni baš i nije skroz kul. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...