Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

ja zagrejem podmazan pleh, rknem sardine odozgo, nekoliko minuta pa prevrnem i još par minuta i gotovo. pospem peršunom i sokom od limuna i nema šansi da budu suve.

  • Hvala 1
Link to comment

Baš mi se jede spanać ovih dana, fala @Rase za ideju.

 

A i ove sardine deluju extra.

 

Kod nas danas tuna salata sa pastom: tuna, krastavci, paradjzičičičići, crveni lukac, celer, korijander, veliki beliji pasulj, leblebije, kukuruz, paprika, mikro bilje, skioufikto pasta. Preliveno mixom majoneza, grčkog jogurta, malo senfa, balsamiko i mulje. Ne previše preliva. Kidanje.

Edited by maheem
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, aram said:

Grilovane tikvice na sosu od jogurta prelivene puterom sa šafranom
Dobro, i pileći karabatačičičići

 

tikvice_safran_jogurt.jpg

Bas dobro izgledaju tikvice, kao iz casopisa. I ako moze recept za sos.od jogurta? :)

Link to comment
5 minutes ago, Sandradjer said:

ako moze recept za sos.od jogurta?


U činiju sipaj pola litra jogurta, obavezno onog gustog, grčkog, kašiku suve nane, kašičicu soli, kašiku maslinovog ulja, jedno žumance i izgnječi 3-4 čena belog luka. Sve to dobro promešaj pa sipaj u tiganj. Srednje slaba vatra, stalno mešanje, da se nikako ne krenu da prave grudvice. Jogurt treba da se zagreje, ali nikako da provri! Za desetak minuta jogurt će se malo zgusnuti, i to je to. Umesto žumanceta može da se koristi i kukuruzno brašno, a super je i da se doda vrlo malo džina. na ovu količinu recimo dve kašičice, možda i jedna i po. Sveža nana odozgo da jedan novi nivo, kao i seme korijandera, ali zavisi za šta se sos koristi.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
On 15.3.2023. at 17:26, Ras said:

 

Danas uživam u prednosti kuvanja unapred: podgrevanje gulaša i minimalno vreme za kuvanje pirinča i pripremu kupus salate.

Nikad mi kupus salata ne ispadne kao u klasicnim kafanama, a volim bas takvu.

Kako je ti pravis?

Link to comment
8 minutes ago, Dada said:

Nikad mi kupus salata ne ispadne kao u klasicnim kafanama, a volim bas takvu.

Kako je ti pravis?

Neće biti kao kafanska :)

Kupus seckam (ovo na slici), a kada me ne mrzi rendam. Začinim neposredno pred služenje: so i biber, maslinovo ulje i limun.

  • +1 1
Link to comment
50 minutes ago, Dada said:

Nikad mi kupus salata ne ispadne kao u klasicnim kafanama, a volim bas takvu.

garant ne dodaješ šećer, zato. u kafani se kupus ujutru nasecka, blago posoli i pošećeri, pa se malo izgnječi. uvije se u krpu, da upija suvišnu vlagu. pred služenje se doda sirće i ulje, ako treba i još malo soli, ali bolje je da ne treba jer onda opet treba sačekati 15-tak minuta dase so otopi. što se mene tiče, obavezan je dodatak i kašičica semena celera.

  • +1 3
Link to comment
22 minutes ago, aram said:

garant ne dodaješ šećer, zato. u kafani se kupus ujutru nasecka, blago posoli i pošećeri, pa se malo izgnječi. uvije se u krpu, da upija suvišnu vlagu. pred služenje se doda sirće i ulje, ako treba i još malo soli, ali bolje je da ne treba jer onda opet treba sačekati 15-tak minuta dase so otopi. što se mene tiče, obavezan je dodatak i kašičica semena celera.

Mislim da se šećer dodaje zbog očuvanja teksture kupusa (dodatkom samo soli, ili soli i kiseline kupus bi smekšao), a sve zbog organizacije posla u kafani (kupus se secka unapred, a ne čeka se porudžbina).

Edited by Ras
Link to comment

Pa ja iseckam i posolim, cekam da odstoji, izgnjecim, pred sluzenje dodam sirce, secer, ulje, ali nekako mi se kupus sparusi, ne ostane hrskav.

Blizu sam, ali nije to to, nije kafanska 🙂.

Edited by Dada
U medjuvremenu Ras objasnio 🙂
Link to comment

Probaj da i šećer dodaš ranije, neposredno nakon seckanja, a ne pred služenje.

 

 

I javi rezultat eksperimenta.

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...