Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

1 minute ago, Lancia said:

Sta tu specijalno turas osim graska, lici ovako na gulas?¿

Evo detaljno:

Pravi se češće sa junetinom, ali meni se zateklo parče svinjskog filea od jedno 700gr, a ima i svinjska varijanta, pa eto. Naravno, ne mora file, masnija mesa su isto sasvim ok, plećka neka npr. Meso iseći na kocke, politi sokom jednog lajma i 2-3 kašike soja sosa, pobiberiti i ostaviti da se marinira bar pola sata. Kad odlučite da je vreme oljuštite i iseckate na kocke 2-3 manja krompira i jednu šargarepu. Zepter tiganj je meni bio idealna posuda za ovo, pa sam u njemu zagrejao 2 kašike maslinovog ulja i bacio na njega krompir i šargarepu. To se proprži da porumeni, pa se izvadi na tanjir. Ako treba doda se još kašika ulja pa se ubaci sitno iseckana glavica luka. Kad on omekne doda se 6 čenova sitno iseckanog belog luka, pržucne uz mešanje još 30-tak sekundi, koliko da zamiriše taj beli luk, pa se u to sune ona svinjetina zajedno sa marinadom, ubaci se i 2-3 lista lovora. Pojača se vatra da se to malo proprži, pa se onda doda pola tube paradajza, 3dl vode i kocka za supu, po mogućstvu pork cube, ali može i ona od povrća. Stiša se vatra, poklopi se i ostavi da se dinsta 35-40 minuta. Onda se vrati u to onaj krompir i šargarepa i doda jedno 200 grama graška, kuva se još 10 minuta, onda se doda jedna crvena i jedna zelena paprika isečene na kockice i prokuva se još 5 minuta. Umeša se 3 kašike fiš sosa, proba, dotera ako treba so i biber i to je to.

 

  • +1 4
  • Wub 3
Link to comment

i, to je to!? omg, ja bi ovo pravila dva dana. i jos dan da nabavim to svasta kojesta sto se dodaje u osnovni set. fish sos, jbt!

a zepter sudokompleta sam se nedavno, verovala sam uspesno, ratosiljala. :sad:

nista onda: jed'te oci.

 

zadivljeni poz

Edited by le petit nicolas
  • Wub 1
Link to comment

Nasuvo sa krompirom (nemam sliku kao dokaz, otišlo...) ali mesila testo. Sposobnost i, pre svega, opsesivna manija i ubeđenje da se to jelo jede u vanglama pa dok ne dotučeš za nas rođene severnije je duboko u genima pohranjena. Sve do dna ... Prijateljica mužu strancu tamo negde u belom svetu skuvala nasuvo, on siroma pojeo onoliko koliko sav kulturan svet jede količinu testenine a koja se može videti u kuvarskim emisijama kao normalna, ona ostatak vangle. Ostao čovek zabezeknut i impresioniran, a velik ko đetić. 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...