Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

26 minutes ago, napadaj said:

A kakve su te Il Capitano tune generalno? Džabe su u Gomexu, pa pitam. Doduše tamo je i Rio Mare 250 dinara, dok u Maksiju košta 400


Nisam jeo ostale Il Capitano, obicno kupim ili Nixe ili Compass tunu u sopstvenom soku (komadi su, nije ono mleveno masno sranje), te su mi isto ok. Napravim salatu sam (krastavci/paradajz) ili pomesam s pestom/paradajz sosom i opal. 

Link to comment

Nije u suncokretovom ulju kao ona mlevena, drugacijeg je ukusa. :D Prilicno je blaga i neutralna i moze da se kombinuje s cim god ti padne na pamet. 

Od one mlevene u suncokretovom ulju jedino sendvic napravim ponekad, ocedim je i stavim pavlaku, tucanu papriku i sveze krastavce neoljustene. Kasikom je ne mogu jesti ni lud. 

Link to comment
40 minutes ago, napadaj said:

A kakve su te Il Capitano tune generalno? Džabe su u Gomexu, pa pitam. Doduše tamo je i Rio Mare 250 dinara, dok u Maksiju košta 400

 

Ništa im ne fali

Link to comment

Sardina i skuša uvek pre tune.

Ne: meze. 

Nachosi i salse, crvena iz Linde kida.

Brusketi iz Merkatora, super oblika, dimenzija i ukusa za tapas:

1172221303_images(4).jpeg.051c2513902c578c791005cfc45c5b03.jpeg

 

Sir :hail: voćkast, malo mekši od parmiđana al taj fazon, uz jeftino vino iz Mahija jedan praznik.

2052183929_images(3).jpeg.cda4ff00807b67545452a0b3c1551cb7.jpeg

 

Suhe masline i crnogorski pršut :piggy:

Život je lep!

  • +1 5
Link to comment
7 hours ago, Milošica said:

Jel vise volite sardine ili tunu?

 

 

ovo prvo svakako;

probao sam i neke portugalske i kanacke, austro-ugarske, italijanske te francuske ali EVA je keva

  • +1 1
Link to comment

Skuse volim najvise (njih jedino nikad ne mesam ni sa cim, cijepam ih direkt iz konzerve), onda tuna, pa sardina. Sardine volim samo u paradajz sosu ili one s limunom.

Link to comment
16 hours ago, Milošica said:

Jel vise volite sardine ili tunu?

 

 

 

Zavisi šta mi se jede. Ali što kaže aram, da, tuna mi više dođe da pravim namaze i salate, a sardinu tretiram kao jelo bez dodatnog ulaganja. Losos ne volim. Jedem, ali ne volim :sad:

Skušu vplim, haringu...najviše od rina volim filet ajkule. Lepo masan, neribljeg ukusa (manje-više).

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...