Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

A iz druge je krenuo da se raspada, eksplodirali air bagovi, blokirao se prvo prozor, pa onda i vrata sa vozačeve strane… totalna šteta je procena osiguranja. 

  • Tužno 1
Link to comment

 @aram - znam da voliš, pa taman da prodiskutujemo na temu ovih patlidžančića

 

elem, već u prvom pravljenju smanjio sam med na pola u odnosu na originalni recept i toga se pridržavam i dalje, da su slađi, ne bi valjalo.
harisu sam takođe izbacio, ukućani ne preferiraju ljuto

 

sve ostalo stavljam, ali ipak, svaki put imam problem sa đumbirom (koji u originalu ide). stavim ga, ali me nervira. višak mi je u ovoj kombinaciji, odnosno, odvuče jelo u potpuno drugu stranu, dobije neki dalekoistočni štih, ode iz Levanta... a kontam, ako ga ukinem, da mi onaj kumin ne nadvlada, da se jelo ne zatvori. a ako izbacim i kumin, šta će da mi ostane?
eto, muke debelih...

  • +1 1
Link to comment

Cuj patlidzancici. Ovo si malo vece sljive [emoji54] tako minijaturne ne mogu da nadjem u svojoj okolini.
Bajlonijeva je daleko.

Ja bih smanjila samo kolicine zacina, tj djumbira, ne da ga izbacis skroz, tek koliko da se negde oseti malo, m?

Link to comment
1 hour ago, banatjanin said:

 @aram - znam da voliš, pa taman da prodiskutujemo na temu ovih patlidžančića

 

elem, već u prvom pravljenju smanjio sam med na pola u odnosu na originalni recept i toga se pridržavam i dalje, da su slađi, ne bi valjalo.
harisu sam takođe izbacio, ukućani ne preferiraju ljuto

 

sve ostalo stavljam, ali ipak, svaki put imam problem sa đumbirom (koji u originalu ide). stavim ga, ali me nervira. višak mi je u ovoj kombinaciji, odnosno, odvuče jelo u potpuno drugu stranu, dobije neki dalekoistočni štih, ode iz Levanta... a kontam, ako ga ukinem, da mi onaj kumin ne nadvlada, da se jelo ne zatvori. a ako izbacim i kumin, šta će da mi ostane?
eto, muke debelih...

 

Ja sam za trećinu smanjio med, a kad sam jednom izbacio harisu, onda mi je i to bilo previše meda. biče da ta kombinacija harise i meda nešto daje. Ako izbacuješ harisu zbog ljutine, stavi obavezno makar slatku tucanu papriku, beli luk u prahu i koru limuna, tj. napravi neku svoju kombinaciju suvih začina kao za harisu, samo bez ljute paprike. Djumbir mi manje smeta kad stavim onaj u prahu, probaj...

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Jumanji said:

Cuj patlidzancici. Ovo si malo vece sljive emoji54.png tako minijaturne ne mogu da nadjem u svojoj okolini.

Ja bih smanjila samo kolicine zacina, tj djumbira, ne da ga izbacis skroz, tek koliko da se negde oseti malo, m?

 

imam šaku k'o lopatu, pa izgledaju još manje, jbg :D

 

4 minutes ago, aram said:

 

Ja sam za trećinu smanjio med, a kad sam jednom izbacio harisu, onda mi je i to bilo previše meda. biče da ta kombinacija harise i meda nešto daje. Ako izbacuješ harisu zbog ljutine, stavi obavezno makar slatku tucanu papriku, beli luk u prahu i koru limuna, tj. napravi neku svoju kombinaciju suvih začina kao za harisu, samo bez ljute paprike. Djumbir mi manje smeta kad stavim onaj u prahu, probaj...

 

nije ti ovo loša ideja za đumbir u prahu, probaću. koru limuna već dodajem (ima organskog limuna u Maksijima, mrežica sa četiri komada unutra), kao i sveži bluk, koji propržim pre nego što nalijem limunovim sokom i medom.

Edited by banatjanin
Link to comment
5 minutes ago, aram said:

Djumbir mi manje smeta kad stavim onaj u prahu

I ovo je tačno :thumbsup:

5 minutes ago, aram said:

koru limuna

Sad me podseti da imam onog usoljenog limuna, sutra ću da probam :)

Edited by Skyhighatrist
  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, gospa buba said:

otkud tako mali partizanchici :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

pridružujem se pitanju, nigde to videla nisam 

 

kod nas 

Link to comment

ima, ima. a meni je ustvari za ovo jelo najlepši beli patlidžan, dosta je kremastiji od ostalih. jedino što se mora jesti kašikom, ljuska mu je dosta tvrda.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...