Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Bajra :cry:

Baš smo danas komentarisali dok smo jeli roštilj kako je naš ćevap kao viršla. Inače svaka preporuka za mesare Agropapuk ako imate u blizini, već nekoliko puta uzimali meso za roštilj, kap vode nije izašla iz njega. 

Link to comment

Rezultat:

 

y4mlyute2hKBcix-41rSHsRN5BqizGXw8FUSdlhc

 

Cveklu sam isekao na prstenove, razmestio po papiru za pečenje, zalio sa malo ulja, začinio solju i sa malo šećera i ispekao da omekne.

Pripremu rižota započeo sa crvenim lukom, crvenom paprikom i čilijem, pa dodao i malo belog luka. So i biber.

Pečenu cveklu iseckao na kocikce, začinio blago sa balzamiko sirćetom i kimom, dodao u rižoto, kuvao još malo da se sjedini i finiširao po PS sa kockicama putera. Kasnije na tanjiru dodao i malo parmezana.

Malo ulja koje je ostalo na papiru od pečenja cvekle iskoristio da začinim rukolu i mini paradajze, uz još malo limuna.

Simfonija ukusa - slatkasto i pikantno.

Za šlagvort da iskoristim ideju koja stoji iza onog serijala Gordona Remzija- to što sam siromašan ne može me sprečiti da jedem kao kralj!

  • +1 2
Link to comment

meni prokelj bio usamljen na listi hrane koju ne volim.

mislimbda sam ga kod keve i tašte samo jeo. i imao je neki težak, gorak ukus i bio mushy. 

i naletim ma neki tekst kao nemojte prekuvati prokelj. i eto uzeh ga za test i samo ključala voda na 5 minuta, posle dresing od mulja, limuna i soli. super jem osvažavajuće mini glavičice kupusa 😀 bluk nisam jer sam  čenove dinstao sa mesom i i u pire sam dodao pržene listiće. meso jebiga. od svkarea ne moš bog zna šta sočinit. 

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...