Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Sramota me da se pojavljujem ovde među genijima kulinarstva, samo da izjavim da najbolje obožavam veganske spring rolls + sos od slatkog čilija. To obično kupujem po azijskim take-away prodavničicama, ali sad sam "otkrio" da se prodaju gotove u supermarketu i ima da ih tamanim. 

 

400-20201118-190129.jpg

 

Ima 2 varijante za pripremu - 1. je u rerni (to je super-zdravo, bez ulja) i 2. prženje u ulju. U vezi ovog drugog, treba mi ideja kako to pržiti u kućnoj varijanti, a da se pritom ne baca/šteti ogromna količina ulja (za desetinu rolnica koji će u tom ulju provesti 2 minuta treba da ode valjda 1dl ulja? Ima li neka bolja tj. štedljivija solucija...?) 

 

(Iz ulja izađu, što i nije čudo, ukusniji i hrskaviji... mada su skroz jedebilni i iz rerne.)

  • +1 1
Link to comment
57 minutes ago, Indy said:

Sramota me da se pojavljujem ovde među genijima kulinarstva, samo da izjavim da najbolje obožavam veganske spring rolls + sos od slatkog čilija. To obično kupujem po azijskim take-away prodavničicama, ali sad sam "otkrio" da se prodaju gotove u supermarketu i ima da ih tamanim. 

 

400-20201118-190129.jpg

 

Ima 2 varijante za pripremu - 1. je u rerni (to je super-zdravo, bez ulja) i 2. prženje u ulju. U vezi ovog drugog, treba mi ideja kako to pržiti u kućnoj varijanti, a da se pritom ne baca/šteti ogromna količina ulja (za desetinu rolnica koji će u tom ulju provesti 2 minuta treba da ode valjda 1dl ulja? Ima li neka bolja tj. štedljivija solucija...?) 

 

(Iz ulja izađu, što i nije čudo, ukusniji i hrskaviji... mada su skroz jedebilni i iz rerne.)

što reče mlatko, samo malo ulja da dnu tiganja i prevrći dok ne porumeni

  • +1 1
Link to comment

A ove vegetable spring roll, u kom supermarketu ima da se kupi? Žena i ja ne jedemo meso evo već 6 godina (kada sam ja uspeo mislim da svako može ako se nekad odluči) pa mi zanimljivo sve bez mesa da se proba. Da mi je neko rekao da će mi biti ukusne recimo ćufte od hleba, mlevenih oraha i raznih začina rekao bih da je flipnuo. 

Link to comment




Sramota me da se pojavljujem ovde među genijima kulinarstva, samo da izjavim da najbolje obožavam veganske spring rolls + sos od slatkog čilija. To obično kupujem po azijskim take-away prodavničicama, ali sad sam "otkrio" da se prodaju gotove u supermarketu i ima da ih tamanim. 
 
400-20201118-190129.jpg
 
Ima 2 varijante za pripremu - 1. je u rerni (to je super-zdravo, bez ulja) i 2. prženje u ulju. U vezi ovog drugog, treba mi ideja kako to pržiti u kućnoj varijanti, a da se pritom ne baca/šteti ogromna količina ulja (za desetinu rolnica koji će u tom ulju provesti 2 minuta treba da ode valjda 1dl ulja? Ima li neka bolja tj. štedljivija solucija...?) 
 
(Iz ulja izađu, što i nije čudo, ukusniji i hrskaviji... mada su skroz jedebilni i iz rerne.)


Nema sta da te bude sramota, svi smo ovde amateri (valjda), koji samo vole da kuvaju i eksperimentisu.

Sto se tice ulja generalano za przenje, ne samo ovih rolnica, nemam ni fritezu, niti przim u dubokom ulju, vec po proceni, ali nikada to nije bilo previse ml. Mislim da najvise ulja koristim za krofne.
Naravno sto je veca kolicina materijala za przenje, morace ulje cesce da se menja, jer brze zagori, jako je bitna T ulja (optimalna 180C), ne sme nikako da dimi i samo mali broj komada za przenje u posudi, da ona ne bi naglo spala.
Tako stojis pored sporeta i tu se i ja slazem sa[mention=5803]mlatko[/mention] , samo prevrci.

Inace mnogo su mi lepse ove bez mesa, i mada ima posla bogami oko njih, savrsene su. Recept je neka osnova Dzejmija O. sa nekim izmenama.

49849d08b513cf2a1aaf6630b4a28d66.jpg


  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Sa ljubavlju se sećam kestenja (a sa neljubavlju ljušćenja istih...)

 

salsiccia.jpg

Hvala svima iznad na savetima, odmah sam i isprobao, ali na drugom proizvodu, ovim soja/pirinač kobasicama™. Uopšte nisu loše (mada ne treba očekivati ekčual kobasice.) (U našim, da specificiram ovaj put - australijskim - supermarketima, pojavila se gomila sličnih proizvoda, uključujući i burger™ od cvekle koji izgleda baš privlačno... to ću sledeće.)

 

Za predjelo, otkrismo (severno)makedonsku paštetu™ od soje... Kako i dolikuje 1 Makedoncima u bilo kakvoj kombinaciji sa paprikama, ukusno su to napravili... Valja skroz. Nestaje brzinom svetlosti.

 

Soy-Pate-Sweet-Paprika-105-gr-1.png

Link to comment




 
Za predjelo, otkrismo (severno)makedonsku paštetu[emoji769] od soje... Kako i dolikuje 1 Makedoncima u bilo kakvoj kombinaciji sa paprikama, ukusno su to napravili... Valja skroz. Nestaje brzinom svetlosti.
 

sve je dobro shto nadjesh od vitalije!



sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...