Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

poesia sin fin

 

odličan film za nas koji smo ionako bili ubeđeni da je celokupna umetnička scena 1 odurna neopevana stoka bez karaktera kontrole i morala koju valja konstantno batinati ponižavati i prokazivati

 

vodite decu da se uvere da je bolje da uče nešto konkretno ili će postati kretenima :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

to na palickom festivalu gledao?ili na onim projekcijama koje su bile kod vas i u bg?

hocu reci, tesko mi je da poverujem da ga vec ima na torentima...

Link to comment

jedini film koji sam odgledao na paliću i to samo na nagovor ortaka kao ovo je bulzaj nema omaške

 

naravno hipsteraj oduševljen jer misle da tako treba a ja oduševljen jer Umetnici ispadoše idioti :fantom:

Link to comment

Pod tim Umetnicima verovatno misliš na društvenu skupinu koja sebe tako naziva u ime politike i političke subverzije...

 

Naravno, definisati dalje šta bi to bili stvarno pravi Umetnici bi bilo pratiti dalje nametanje te subverzije koja u svom korenu ima ideološko lukavstvo i čisto političke ambicije...

Link to comment

Drugi vid političke subverzije, jednako popularan.

 

Umesto kroz društveni kontekst, umetnost se subverzira preko kognicije.

 

Naravno, definisati dalje šta bi to stvarno bilo pravo razumevanje kroz razmišljanje zahvaljujući umetnosti bi bilo pratiti dalje nametanje te subverzije koja u svom korenu ima ideološko lukavstvo i čisto političke ambicije...

Link to comment

poesia sin fin

 

odličan film za nas koji smo ionako bili ubeđeni da je celokupna umetnička scena 1 odurna neopevana stoka bez karaktera kontrole i morala koju valja konstantno batinati ponižavati i prokazivati

 

vodite decu da se uvere da je bolje da uče nešto konkretno ili će postati kretenima :fantom:

 

Gledao sam i ja to, nije najbolji Jodorowsky, ni blizu, ali ne bih baš preterivao u pljuvanju, zaslužio je on pravo da radi svoj Amarkord, makar to bilo i onako. Ipak provejava neki humor koji je malo kom dostižan - na primer, mladog Jodorowskog igra njegov sin, a njegovog oca njegov stariji sin.

Uostalom, ovo je film kulturne identifikacije, slično kao i Midnight in Paris, na primer. Pa, koga to zanima, njemu lepo.

Link to comment

Dobar filmski vikend iza mene, uhvatio na TV dva klasika, tačnije podsjetio se

 

Where eagles dare - ma džabe, Klint je babo, još WW2 pa jošu planinama, kud ćeš bolje na ovu vrućinu. Ima momenata koji danas izgledaju smiješno tipa oni snimci žičare, ali brate vozi dobro, napeto je, stalno ai u tripu uhvatiće ih, provaliće ih, predjeli su fantastični, ma jedan od top "behind enemy lines" filmova.

 

Šindlerova lista - veliki je to i zajeban film sa velikim glumcima, Kingsli, Fajns i Nison, sjajan razvoj svakog od njih kao i njihovog odnosa, a neke scene su za udžbenike kako opšte istorije tako i istorije filma. Pred kraj sam se opet nagutao knedli

 

Na kraju začinio Sicariom - dobro snimljeno, malo vuče na TD S2, ima rupa, ali par akcionih scena izvlače, meni se ona besmislena vožnja s početka dopala, šiba adrenalin, a one scene u hacijendi kao Hitman 2, prva misija :D, ali kritike iznesene ovdje stoje, slaba priča i logičke falinke

Edited by James Marshall
Link to comment

joj, meni je Where eagles dare jedan od najacih filmova iz detinjstva, gledo sam ga rel skoro i i dalje carski funkcionise.

jedino mi nije jasno sto svabe ne poceraju zicu nazad kad krenu da ih jure, nego podju da se sa njima kesaju, il kako vec bese :)

uporedi ga sa bilo kojim skorijim akcijasem, i siguran sam da ce zakljucak biti da take vise ne prave.

 

dojaja mi ona epizoda drzavnog posla kad torbca prepricava dozivljaje iz rata svog djeda, a u stvari isprica ceo film :D

Link to comment

meni je šindlerova lista neglediva 

 

 

gledao novog linklatera Everybody Wants Some. nemam pojma čemu služi, ali je prijatno za gledanje. sat i po vremena prati 3 dana ekipe bejzbolaša na kampusu u nadgornjavanju i vijanju cura. soundtrack uključuje devo!

 

nisam gledao dazed & confused, pa ne znam koliko se može smatrati nastavakom

Edited by Ravanelli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...