Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

gledao novog linklatera Everybody Wants Some. nemam pojma čemu služi, ali je prijatno za gledanje. sat i po vremena prati 3 dana ekipe bejzbolaša na kampusu u nadgornjavanju i vijanju cura. soundtrack uključuje devo!

 

Ja gledao isto i pitam čemu ovo služi a uz to i ne radi. Film ide, ide, ide i ništa.

Link to comment

pa deluje da nastavlja taj relativno bezbrižan ton iz boyhooda u pristupu američkom životu i da to radi dosta sentimentalno.  koliko sam video, treći deo onog smaranja sa itanom houkom bi mogli biti transkripti njega i žene kod terapeuta.

ima tu da se pokupi stvari za život i generalno je prijatno i lako za gledanje. verovatno mu je takav pristup i cilj.

opet, nisam gledao dazed, koji bi mogao da utvrdi tu teoriju

Edited by Ravanelli
Link to comment

the nice guys  trenutno ima bezobrazno visoku imbd-ocenu koju ni izbliza ne zaslužuje.

bez obzira na pristojnu količinu mana (neubedljivo rešene likove, glumu na nivou qrcobolje, stoput viđen trilerski zaplet, mestimično potrošene štosove koji se dosledno ponavljaju itd, itd), ja ću ipak predložiti ovaj film za gledanje kao vid 1 neobavezujuće zabave.

dužan sam još da odam priznanje plastičaru koji je obradio facu Kim Basinger!  videvši ljupku Kim, na par minuta sam se prepustio teškom sažaljevanju 8 godina mlađe nesrećnice po imenu Meg Ryan (da ne bude zabune, za razliku od Kim, Meg se ne pojavljuje u filmu).

 

6.65/10

Link to comment

Born_to_Be_Blue_poster.png

 

http://www.imdb.com/title/tt2133196/

 

Zanimljivo da su se gotovo u isto vreme pojavili filmski portreti Milesa Davisa (Miles Ahead) i Cheta Bakera, zasnovani na slicnom konceptu. U oba filma autori se vesto poigravaju mesanjem fikcije i stvarnih cinjenica i to uspesno funkcionise.

 

Ovde briljira Ethan Hawke, sjajno je uhvatio Chetov duh. Verovatno najbolja njegova uloga u karijeri.

 

Bice interesantno u borbi za nagrade, Hawke vs Cheadle..

Link to comment

Ja posvetio ponedeljak dvama potpuno razlicitim filmovima. Za prvi bi nekog bilo i sramota, ali zabole me. Prebacujem kanale i negde idu Mucke i razgovor Della i Rodneyja u kojem diskutuju o filmu Love Story... Odmah skidam. Ako nista, nestvarna muzika. Naravno, cuvenu repliku sam znao odavno.

Posle toga, susta suprotnost, skidam Bullitt. Ne zna se sta je bolje - McQueen faca ili Jacqeluine Bisset koja izgleda kao andjeo. Trka kolima ide na trece mesto

Link to comment

the nice guys  trenutno ima bezobrazno visoku imbd-ocenu koju ni izbliza ne zaslužuje.

bez obzira na pristojnu količinu mana (neubedljivo rešene likove, glumu na nivou qrcobolje, stoput viđen trilerski zaplet, mestimično potrošene štosove koji se dosledno ponavljaju itd, itd

 

6.65/10

koksi, jebo te pas, nice guys je omaz private investigator filmovima iz 70 i 80ih. i treba da bude kako si ga opisao, i zasluzuje bar ocenu vise. mada svakako nije neko remek delo.

Link to comment

Sigurno treba da pogledaš Man Up, komediju koja je totalno strejterska sa odvratnim predvidljivim i tupavim dijalogom, kojoj odlični glumci Simon Pegg i Lake Bell jedva malo pomažu da bude gledljiva

 

Nemoj nikako da gledaš Feelings, verovatno studentski film Todda Solondza u trajanju od 3 minuta koji su ponekad dovoljni da pokažu talent reditelja.

Link to comment

koksi, jebo te pas, nice guys je omaz private investigator filmovima iz 70 i 80ih. i treba da bude kako si ga opisao, i zasluzuje bar ocenu vise. mada svakako nije neko remek delo.

 

ne znam ti ja ništ o tom omažisanju srce moje. sad kad si tako autoritativno objasnio, razmislio sam 15-16 sekundi i opet mi se moje mišljenje o filmu prilično sviđa te ga ne bih promenio ni za jotu.

 

at Toni: mišu, čini mi se da sam u mojoj kvalitetnoj kritici rekao da film uprkos njegovim manama preporučujem za gledanje. jel ne znaš da čitaš, jel preskačeš il ti je neki drugi qrac, ha ?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...