Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

    d e m o l i š n    sporo i gledljivo vozi ali ima tu - što se mene tiče - i izvesnih problema.

pre svega, postupci glavnog lika su od startnog praska prezentovani kao posledično podrazumevajući bez pokušaja da im se umetnu dodatni motivacioni elementi. čini mi se da režiser nije uspeo u nameri da za sve nađe opravdanje u stanju produženog šoka.

drugi važan problem je, što se mene tiče, prilično diletantsko gomilanje jakih dramaturških pikova u malom vremenskom prostoru na kraju filma (gotovo istovremena pojava pisma sa UZV slikom + pesničenja + rešenje misterije vozača kabrioleta). da sam ja nešto scenarista, ja bih ono pismo turio u film relativno rano čime bih ne samo rasteretio sam kraj  već bi i macolisanjaTM poprilično dobila na motivaciji.

još da primetim da  mali Judah Lewis ima potencijala da u budućnosti postane veliki glumac.

 

6.5/10

Link to comment

Da se pohvaim i ja sa par jakih naslova s kraja sedemdesetih:

 

Polja luka (1979)

 

Vise nego dobar krimic po istinitom dogadjaju, u trecem delu filma veoma zanimljive scene krivicne procedure

 

/

 

...I pravda za sve (1979)

 

Pacino kao nepokolebljivi advokat sa izrazenim osecajem za krivicu i pravdu

 

/

 

Veliki izazov (1977)

 

Istvud kao izmanipulisani pandur, sve u svemu solidno, sa neverovatnim pucackim finisom

Link to comment

Da se pohvaim i ja sa par jakih naslova s kraja sedemdesetih:

 

Polja luka (1979)

 

Vise nego dobar krimic po istinitom dogadjaju, u trecem delu filma veoma zanimljive scene krivicne procedure

 

 

+1

 

James Woods dominira..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

 

 

Veliki izazov (1977)

 

Istvud kao izmanipulisani pandur, sve u svemu solidno, sa neverovatnim pucackim finisom

 To je The gauntlet?

 

Uh, ala su ga preveli.

 

Bio mi gotivan kad sam bio klinac. Bilo mi super kad su prepakovali autobus da se zaštite od pucnjave. Samo je falio još Mad Max da se pojavi.

Link to comment

gledao miles ahead

 

kroz jednu izmišljenu priču i skokom na pravu majlsovu prošlost prave film. dosta je interesatna ta kombinacija da mešaju preteranu fikciju sa biopičkim i bila bi jako dobra da ova fikcija nije gaj riči bez smisla

 

 

kamera i montaža su odlični, režija dobra, čidl bi mogao da pokupi i nominaciju za oskara u glumi, kostimi su super, pogotovo majslovo dizelaštvo. uživanje za posmatranje/gledanje.

ali ono što škripi je ta osnovna bezvezna priča koja valjda treba da prikaže majlsov mentalitet, jer ne znam čemu drugome može da služi osim da malo zabavi. sa druge strane ta prošlost je jako kratka, pa time i nekako plitka, jer se očigledno nije imalo vremena obzirom na velik i dinamičan fikcijski deo. pokušali su da njegov prethodni život nacrtaju u par skica koje su dodatno pojačali nekim alatima (lice majlsove žene kada joj kači nakit), ali i dalje ne volim da komplikovane odnose svode tako jednostavno.

 

 

u svakom slučaju treba ga pogledati i dosta je iznad oena koje su mu dodeljene po sajtovima za ocenjivanje. mogao je biti bolji film da su smisli nešto drugo i dublje da kažu u tom fikcijskom delu i da je povazaniji sa biopičkim, a voleo bih videti da čidl režira još nešto, iznenađujući filmski debi.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...