Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

cak i baster kiton? :o

 

Da, kod njega je fac, ekspresija jako važna, čak neodvojiva od gega. Ali, obrati pažnju na to kako je on koristi: lice mu se nikad ne menja, uvek je isto, pasivno. Doprinosi gegu ali to čini da geg nije u licu ili telu nego u situaciji koju on trpi stoički, nepromenjenog izraza lica. Dakle, geg je u situaciji, najvećim delom. S druge strane, kod Mister Bina, geg je većim delom u njegovom telu, u licu, u kreveljenju kojim nam saopštava šta se dešava i šta doživljava. Zbog toga mi je on primer fizičkog humora o kojem Adam priča, više nego B. Kiton, više nego Vudi Alen i svakako više nego Blackadder.

 

Naravno, ni kod koga to nije tako strogo odvojeno, nemoguće je  zamisliti glumca bez tela. Ovo koristim više radi nekave sistematizacije, uvidjanja sličnosti i razlika.

Link to comment

meni je peter sellers u pink panterima negledljiv, vrhunac dosadnosti, odmah iza njega stiv martin. mister bina ni ne razmatram.

Link to comment

eto, i moca se slaze da je stiv martin bolji od pitera selersa. a to vec ima tezinu, kad moca kaze :)

ja volim borata, iako i lancia ima tezinu  -_-

 

upravo se dvoumim izmedju compulsion (1959) i the last of sheila (1973) za vecerasnje gledanje, pa ako neko moze da presudi u sledecih petnaestak minuta... s tim sto sve vise razvijam neku neobjasnjivu odbojnost prema filmskoj estetici sedamdesetih u poslednje vreme. no nadam se da ce proci.

 

edit: kako se stavlja jebeni naziv/naslov umesto linka u ovom forumu? vi stalno premestate namestaj i krecite kad ja odem, pa ne mogu nista da nadjem kad se vratim.

Edited by Aleksija
Link to comment

eto, i moca se slaze da je stiv martin bolji od pitera selersa. a to vec ima tezinu, kad moca kaze :)

ja volim borata, iako i lancia ima tezinu  -_-

 

upravo se dvoumim izmedju compulsion (1959) i the last of sheila (1973) za vecerasnje gledanje, pa ako neko moze da presudi u sledecih petnaestak minuta... s tim sto sve vise razvijam neku neobjasnjivu odbojnost prema filmskoj estetici sedamdesetih u poslednje vreme. no nadam se da ce proci.

 

edit: kako se stavlja jebeni naziv/naslov umesto linka u ovom forumu? vi stalno premestate namestaj i krecite kad ja odem, pa ne mogu nista da nadjem kad se vratim.

 

Osim sisa Rakel Velč, sve ostalo je truba. Pretenciozno, predvidljivo, dosadno. Upecao sam se... ali vidi Ebert, ga je baš nahvalio. Meni očaj  :fantom:

Link to comment

Gledao bih opet Devojku od milion dolara. Al' prošli put sam plakao neiscrpno.

I sad, činjenica da znam šta će da se desi i da ću opet isto ili još jače reagovati....ne znam šta da radim, dvoumim se da l' da gledam.

Link to comment

iako i lancia ima tezinu  -_-

 

 

to si me pomesala sa Tonijem  :fantom:

odgledah State of play, frlo dobar. nisam znao da ima serija po tim imenom. gledao neko, valja li?

Edited by Majo
Link to comment

to si me pomesala sa Tonijem  :fantom:

odgledah State of play, frlo dobar. nisam znao da ima serija po tim imenom. gledao neko, valja li?

Britanska serija od koje je sve to posle nastalo je odlična. Mislim da može lako da se nadje.

Link to comment

 

 

upravo se dvoumim izmedju compulsion (1959) i the last of sheila (1973) za vecerasnje gledanje, pa ako neko moze da presudi u sledecih petnaestak minuta... s tim sto sve vise razvijam neku neobjasnjivu odbojnost prema filmskoj estetici sedamdesetih u poslednje vreme. no nadam se da ce proci.

 

 

Ovo treba gledati samog zbog recenice Dajane Kanon: Usta su mi toliko suva da u njima moze da se snima Lorens od Arabije!

Link to comment

kakve veze ima stiv martin sa dzeri luisom i dzimom kerijem? apsolutno drugi tip komedije. nesto ste vi tu pomesali - ili ekstrapolirali iz veoma malog uzorka.

 

mister bin je dno pokusaja humora, btw.

nije dno, nego je prvenstveno namenjen deci doblekedrovskog uzrasta. isto vazi i za dzeri luisa, secam se da sam ko mali dec dobijao histericne napade smeha na njegova kreveljenja. ili za klovnove koji se sutaju u dupe kad je cirkus, nisu ni oni bas za matore ljude.
Link to comment

nije dno, nego je prvenstveno namenjen deci doblekedrovskog uzrasta. isto vazi i za dzeri luisa, secam se da sam ko mali dec dobijao histericne napade smeha na njegova kreveljenja. ili za klovnove koji se sutaju u dupe kad je cirkus, nisu ni oni bas za matore ljude.

sta ovo znaci?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...