Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

kakve veze ima stiv martin sa dzeri luisom i dzimom kerijem? apsolutno drugi tip komedije. nesto ste vi tu pomesali - ili ekstrapolirali iz veoma malog uzorka.

 

mister bin je dno pokusaja humora, btw.

 

Mr Bina sam naveo kao jednu stranu a CGuju kao drugu, suprotnu. 

Svakako to jeste ekstrapolacija, ali, ona se uvek i radi iz ograničenog uzorka,  pokušavamo da nastavimo, predvidimo naredne rezultate. Inače nam ne bi ni bila potrebna, jer bismo u tom slučaju imali apsolutno dokazane  teorije koje uvek važe i pokrivaju sve.

 

S druge strane, nisam poznavalc te možda promašujem, al' ono malo što sam video od Mr Bina me podseća na ono malo što sam video od Džerija Luisa, samo je nekako pojačano.prenaglašeno.

 

S treće strane, ako bih bio primoran da sortiram, stavio bih Mr Bina pre sa Dž. Luisom nego sa Dejvom Alenom a CGuja mi je, u toj ekstrapolaciji, bliži Pajtonovcima.

 

Naravno, ne insistiram.

Link to comment

Skroz dobar Sing street, kolaz muzickih listi, mode, odrastanja i srastanja 80-tih. Duhovit na kasicicu, kritican na kasiku, ili obrnuto, svejedno, ja sve hasam viljuskom.

 

The Finest hours je previse diznijevski odradjena istinita prica iz 50-tih, na ivici fejka. Nevezano za film, u kom je vise nonsalantno strcao nego glumio, bas bih voleo da Casey Afflecku zapadne neka filmcina, gde bi pokazao sav svoj glumacki talenat.

Link to comment

a mozda si los ti, ali fakat nema veze stiv martin sa mister binom

pa ja vec dva puta rekoh da sam los ja a ne filmovi, to mi je potpuno jasno.

 

al opet,  sto se mene tice stiv martin, dzeri luis, li evans, dzon keri, mr bin kao najradikalniji od njih i razni ti sa grimasama i migoljenjima, meni to sve fizicki humor koji me ne radi, ne gledam i ne kapiram nijanse. sigurno ima velikih razlika izmedju njih al ja se u to jednostavno ne razumem. 

 

e i sad se pojavi majo i sad mi se gleda sing street. odoh da trazim.... 

Link to comment

ne znam, meni ni jednom.

sta ti mislis?

 

Ne znam ni sam, jer slabo poznajem Smartina. Možda malo poznajem Valena.

 

No, zato sam i napisao: Ako bih morao da sortiram...

Bez sortiranja,korišćenja opštih pojmova, uopštavanja, nagadjanja, uvidjanja iznudjenih veza, komunikacija bi bila nemoguća. Solipsizam bi nas pojeo.

 

Dakle, ako bih morao da sortiram,  smestio bih S Martina uz Mr Bina.

 

E, sad, takvo jedno, može se reći, nategnuto poredjenje, omogućava nam da pretpostavimo nekakve veze, da naprevimo hipotezu, pa ako je empirija diskredituje, propade hipoteza, no, ako empirija odćuti celu situaciju, pa, barem imamo neku hipotezu: komunikacija - solipsizam = 1 - 0

Link to comment

ne kapiram vecinu toga sto pises, ali po mom misljenju vudi alen vise koristi tu neku facijalnu ekspresiju, da ne kazem, afektira, nego stiv martin. da bi vise izgledao kao jevrejin intelektualac sa menhetna valjda. nesto ko druga strana mister bin medalje.

Edited by ToniAdams
Link to comment

ne kapiram vecinu toga sto pises, ali po mom misljenju vudi alen vise koristi tu neku facijalnu ekspresiju, da ne kazem, afektira, nego stiv martin. da bi vise izgledao kao jevrejin intelektualac sa menhetna valjda. nesto ko druga strana mister bin medalje.

 

 

Svi koriste facijalnu (telesnu) ekspresiju, čak i Baster Kiton, no, na različite načine joj pridaju značaj. Kod nekih je glavni geg u tome a kod drugih služi samo da podcrta geg koji se nalazi u tekstu ili u situaciji.

 

I meni, kao i Adamu, SMartin spada u ono što je Adam nazvao fizičkom humorom. No, ako se toliko ljudi opire takvoj definiciji, verovatno je to zato što nisam pogledao filmove u kojima upražnjava drugu  vrstu humora.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...