Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Generalno je dobro prikazana era i zivot u hoodu. Dobri su i koncerti, i to je otprilike to. Prica je losa..

 

Ne fali ništa priči, priča je ok, meni bare. Jedino su se par puta bacali sa dela na deo bez adekvatne razrade što bi moglo da zbuni na momente.

Link to comment

Fali mnogo. Na stranu sve faktografske netacnosti, fokus price je promasen. Gotovo uopste se na bavi pecatom N.W.A u pop kulturi, sto bi valjda i trebalo da bude razlog da se snimi film o tako uticajnoj grupi posle skoro 30 godina od izlaska prvog albuma. Ali reditelja to ocigledno nije zanimalo. Mislim, ovaj film je napisao i rezirao Dre, samo su drugi odradili zanatski deo posla.

Link to comment

Fali mnogo. Na stranu sve faktografske netacnosti, fokus price je promasen.

 

Ne znam na koje netačnosti, sajt koji sam naveo (ako je on lagao mene i ja lažem vas) je potvrdio manje više sve što je bitno iz filma, tj bitnije događaje, moguće da oni greše, bem li ga. Kontam da će neke nedoslednosti smetati okorelim fanovima i ljudima koji su duboko u priču, ali mislim da neće sprečiti "prosečnog" gledaoca da uživa u filmu.

 

Kaže da Easy jeste dobio po tamburi od Sugara, kao i npr to da je Dre praktično napisao scenario, dok sam u nekom intervjuu od nekog čuo da je on bio totalno protiv snimanja filma i posustao kada mu je Cube doneo scenario koji mu se učinio dobrim. Bem li ga, ne znam odakle Mos kupi infose (kome naravno svaka dala na upućenosti u tematiku), al neko negde vrda sa istinom. :)

 

Što se tiče primedbi koje je Mos izneo, meni to ne smeta toliko, naravno da će da se fokusiraju na poznatija imena i da ne mogu da pričaju priču o svakom iz benda, ipak se film snima sada, a sa Renom ne znam šta se sada dešava dok su ostali na koje je stavljen akcenat antologijska imena i kao takvi zanimljiviji publici, pa i Snup i 2pac sa kojima je verovatno bila namera da se prikaže neka geneza razvoja hip hopa i na kraju krajeva i jeste edukativno za nekoga ko to nikad nije slušao detaljnije. I ovako film traje 2 i po sata. Kao što rekoh, sama naracija je na momente zbunjujuća, neke stvari su preskočene, ali sve u svemu, za film koji obuhvata toliko događa u dugom periodu, to je valjda cena.

Link to comment

Ja odgledah na jedite jade Child 44. Umesto pristojnog trilera napravili su dosadnu antirusku dramu. Film bi bio mnogo bolji da je pobegao što dalje od knjige. A čemu služe onoliki starovi u filmu, i dalje mi je misterija

 

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Ceo film je istorija iz Dreovog ugla. Prvo, nikad Suge nije prebio Easy-ja. Dre je dogovorio sastanak, Easy dosao, Suge ga sacekao sa gorilama. Easy je odmah potpisao da pusta Drea iz ugovora ali je stavio lazan potpis i dobijao procenat od svega sto je Dre radio. Drugo, pustili s ceo Vazelin™ a preskocili jednu od najjebackijih prozivki ikada. Big boss i dan danas ne moze da podnese fotke koje je Easy stavio u spot. Trece, MC Ren je prikazan kao neki random Easyjev ortak a bio je prilicno bitan za NWA. Njih dvojica su bili jedini clanovi grupe koji su bili i clanovi Cripsa. Ali vazno da je Snoop Doggy Dog dobio ulogu sa plavom maramom. Cetvrto, preglupa scena u bolnici. Easy je imao osmoro dece sa 7 zena i niko od njih nije bio HIV pozitivan posle njegove smrti a oni prikazuju zenu koja ispizdi i izleti iz sobe da bi se u sledecoj sceni vratila i sve bilo ok. Mislim, porodica se zalila na sve ove stvari ali Dre je ipak prejeben lik da bi se danas islo protiv njega.

 

Ima finih youtube intervjua sa raznim ljudima koji su pretresli sve to do detalja. 

 

Da ne bude kako samo kenjam, odlicno je prikazano kako je svako od njih na kraju bio isto sto i na pocetku. Easy gangster, Cube repercina ipo, a Dre DJ biznismen. Glumci su takodje odradili posao sjajno. Kao da gledas njih licno u momentima. 

 

Sve u svemu, da je ziv, brat Easy bi spremao snajper. :D

bas tako, plus svi oni detalji oko Dreovog prebijanja one reperke/voditeljke kod koje je Ice prvi put pricao o odlasku iz NWA, solo karijeri pa je krenula prozivka odmah posle. ali ceo film je pored biografije, i to samo onih pozitivnih detalja, i reklamni marketing za dreovu kompaniju, a dobar p.r. ne dozvoljava istinu. da je izi ziv i on bi verovatno uzeo neku lovicu od drea pa bi negativci bili matori jesa i suge, a ovako su svi osim izija ispali korektni (and payed). 

Link to comment

The Reflecting Skin (1990)

http://www.imdb.com/title/tt0100469/

 

f54f31f.jpg

 

Odlican mali nepoznat film,gotik drama ispricana kroz lik jednog klinca.Vizuelno superioran.ocena 7.5/10

jedan od najdepresivnijih filmova koje sam pogledao, uz nebeska stvorenja i into the wild (koji je depresivan na potpuno drugi nacin).

ja sam ga skapirao kao brutalan prikaz sizofrenije, ali vidim da ima na netu i drugih, manje pametnih, tumacenja.

vizuelno prenaglasen, al ajd, tad je to bila moda, i na momente uzasno odglumljen, to mogu da mu zamerim.

Link to comment

The Room (2015)

Odličan film!

 

Možda i najbolji film iz ovogodišnje trke za Oskare (uz The Big Short, i The Hateful 8, koji nije u trci za najbolji film).

Što se nagrade za najbolji film i najbolju režiju tiče - čisto sumnjam da će ih Akademija dati u Kanadu.

Ima pristojne šanse u konkurenciji najboljeg adaptiranog scenarija i glavne ženske uloge. 

 

Uz glavnu glumicu odličan je i glavni glumac - (u filmu( petogodišnji dječak!

 

Na početku je dosta toga nejasno (ali ipak zanimljivo), ali nakon pola sata sve dolazi na svoje i postaje jako uzbudljivo.Već tada imamo svojevrstan Šamalanovski preokret (bolji od skoro svih kod Šamalana, osim eventualno prva dva).

Priča otvara mnoga pitanja i komotno je mogao film trajati i duže, pa se pozabaviti proživljavanjem nekih sporednih, ali bitnih likova. Ali ovako je možda i bolje. Priča je skoro u potpunosti ispričana iz perspektive dječaka. Dok sam gledao film palo mi je na pamet da bi za detaljnije bavljenje psihom ostalih likova i sagledavanje priče iz više uglova čak bila pogodna mini serija (i do 10-ak epizoda).

Edited by colonelo
Link to comment

jedan od najdepresivnijih filmova koje sam pogledao, uz nebeska stvorenja i into the wild (koji je depresivan na potpuno drugi nacin).

ha, nikad ne bih into the wild nazvala depresivnim filmom. meni je bio baš oslobađajući. 

on ne voli društvo i gleda kako da od njega pobegne, što uspešno na kraju i uradi. 

e sad, to što bi radije umro sam u daljini nego živeo duže okružen ljudima koje ne voil je njegov izbor, nisam to smatrala nečim depresivnim.

ne mislim da je on bio nesrećan, što bi bilo deprimirajuće. 

Link to comment

ha, nikad ne bih into the wild nazvala depresivnim filmom. meni je bio baš oslobađajući. 

on ne voli društvo i gleda kako da od njega pobegne, što uspešno na kraju i uradi.

e sad, to što bi radije umro sam u daljini nego živeo duže okružen ljudima koje ne voil je njegov izbor, nisam to smatrala nečim depresivnim.

ne mislim da je on bio nesrećan, što bi bilo deprimirajuće. 

 

 

kako to uspesno uradi, tako sto "izabere" da se otruje bobicama i skapa u uzasnim mukama?

bolje procitaj knjigu kad vec nisi razumela film, da ne bi pisala ovakve gluposti.

Link to comment

ma najbolje da ću da diskutujem sa tobom. 

aj nastavi da vređaš dalje, mene zaobiđi. 

ili ne moraš da me zaobiđeš al ne očekju da civilizovano razgovaram s tobom nakon toga. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...