Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

trumbo

 

odličan

:Hail:

 

od ovih ovogodišnjih kandidata za oskara(raznorazne kategorije) možda i najbolji koji sam gledao. komunisti u holivudu...

Link to comment

:lolol:

 

ne znam, valjda volim te biografske filmove, a ovaj mi je baš legao. rekao bih da je fino opisao holivud, priča ide glatko, fotka dobra, ima odličnih epizoda(gudman, miren) a i drago mi je za kranstona da je potvrdio klasu kao glavni lik

Link to comment

Po svemu što sam pročitao posle filma, malo šta što je u filmu odstupa od pravog sleda događaja. Meni lično filmčina, a za ljubitelje hip hop kulture kontam da će da bude neka vrsta biblije. 

 

Meni stvarno dobar.  :thumbsup:

 

straight-outta-compton-square.jpg

Link to comment

Osim sto Easy-E nije umro u siromastvu vec je bio bogatiji bar tri puta od ove druge dvojice (jer je dobijao deo para za ceo Dreov Hronic) i sto nisu pustili njegov glavni odgovor-prozivku u vidu "Real motherfuckin G's" i sto je Dre predstavljen kao romanticni heroj koji bi da ispravi sve belosvetske nepravde, sto recimo nije bas istina al' jebiga producent filma.

Link to comment

Osim sto Easy-E nije umro u siromastvu vec je bio bogatiji bar tri puta od ove druge dvojice (jer je dobijao deo para za ceo Dreov Hronic) i sto nisu pustili njegov glavni odgovor-prozivku u vidu "Real motherfuckin G's" i sto je Dre predstavljen kao romanticni heroj koji bi da ispravi sve belosvetske nepravde, sto recimo nije bas istina al' jebiga producent filma.

Ne znam jbg, uglavnom "proveravam" ovde:

 

http://www.historyvshollywood.com/reelfaces/straight-outta-compton/

 

Nisu spominjali ništa o tome što si ti rekao. Jedno mi je bilo čudno, oni su se prvi nameračili na ice cube-a tj isprozivali ga, pa im je on odgovorio, a oni su se ponašali kao da je on to uradio prvi, onako, iz dosade.

Link to comment

Ceo film je istorija iz Dreovog ugla. Prvo, nikad Suge nije prebio Easy-ja. Dre je dogovorio sastanak, Easy dosao, Suge ga sacekao sa gorilama. Easy je odmah potpisao da pusta Drea iz ugovora ali je stavio lazan potpis i dobijao procenat od svega sto je Dre radio. Drugo, pustili s ceo Vazelin™ a preskocili jednu od najjebackijih prozivki ikada. Big boss i dan danas ne moze da podnese fotke koje je Easy stavio u spot. Trece, MC Ren je prikazan kao neki random Easyjev ortak a bio je prilicno bitan za NWA. Njih dvojica su bili jedini clanovi grupe koji su bili i clanovi Cripsa. Ali vazno da je Snoop Doggy Dog dobio ulogu sa plavom maramom. Cetvrto, preglupa scena u bolnici. Easy je imao osmoro dece sa 7 zena i niko od njih nije bio HIV pozitivan posle njegove smrti a oni prikazuju zenu koja ispizdi i izleti iz sobe da bi se u sledecoj sceni vratila i sve bilo ok. Mislim, porodica se zalila na sve ove stvari ali Dre je ipak prejeben lik da bi se danas islo protiv njega.

 

Ima finih youtube intervjua sa raznim ljudima koji su pretresli sve to do detalja. 

 

Da ne bude kako samo kenjam, odlicno je prikazano kako je svako od njih na kraju bio isto sto i na pocetku. Easy gangster, Cube repercina ipo, a Dre DJ biznismen. Glumci su takodje odradili posao sjajno. Kao da gledas njih licno u momentima. 

 

Sve u svemu, da je ziv, brat Easy bi spremao snajper. :D

Link to comment

Po svemu što sam pročitao posle filma, malo šta što je u filmu odstupa od pravog sleda događaja. Meni lično filmčina, a za ljubitelje hip hop kulture kontam da će da bude neka vrsta biblije. 

 

Meni stvarno dobar.  :thumbsup:

 

straight-outta-compton-square.jpg

 

Kakva Biblija, kakvi bakraci..

 

Ovo uopste nije biografski film o N.W.A. Na omotu za Straight Outta Compton imas njih sestoricu, ali po filmu bitni su samo Cube, Dre i Easy, ostali su valjda tu onako reda radi. Film veoma manipulise sa cinjenicama, likovi su prikazani jednodimenzionalno, prosto je smehotresno sto je dobio nominaciju za Oskara za scenario.

 

Generalno je dobro prikazana era i zivot u hoodu. Dobri su i koncerti, i to je otprilike to. Prica je losa..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...