Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

j’accuse


tražio sam knjigu oficir i špijun roberta herisa da čitam na odmoru, pa sam natrčao na ovaj film i odgledao ga kao zamena za knjigu. kako sem opštih stvari nisam znao ništa o aferi drajfus bi mi zanimljivo. polanski doktorski preneo stanje u francuskoj posle rata sa prusima, fascinantna inertnost sistema, deep state, antisemitizam…

  • +1 3
Link to comment
33 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

j’accuse


tražio sam knjigu oficir i špijun roberta herisa da čitam na odmoru, pa sam natrčao na ovaj film i odgledao ga kao zamena za knjigu. kako sem opštih stvari nisam znao ništa o aferi drajfus bi mi zanimljivo. polanski doktorski preneo stanje u francuskoj posle rata sa prusima, fascinantna inertnost sistema, deep state, antisemitizam…

Solidan je Polanski.

 

https://www.imdb.com/title/tt0051754/?ref_=fn_al_tt_23 

 

Edit. Htedoh da kažem da ne vidim ništa specijalno u njegovom filmu, u odnosu na neke druge na istu temu. Limkovani pamtim još iz detinjstva. Ne znam čak ni zbog čega se P latio teme koja je toliko puta obrađena, a najčešće spekulacije su da je motivacija bila njegova situacija sa presudom.

Edited by Ras
Link to comment
6 hours ago, Mil@n said:

 

Hint, ima i kako se J Lo fajta totalno gola na plaži

 

Ne vidim je na spisku glumaca? Pričaš o Dženifer Lopez, ne?

Link to comment
50 minutes ago, Ras said:

Solidan je Polanski.

 

https://www.imdb.com/title/tt0051754/?ref_=fn_al_tt_23 

 

Edit. Htedoh da kažem da ne vidim ništa specijalno u njegovom filmu, u odnosu na neke druge na istu temu. Limkovani pamtim još iz detinjstva. Ne znam čak ni zbog čega se P latio teme koja je toliko puta obrađena, a najčešće spekulacije su da je motivacija bila njegova situacija sa presudom.

moguće je za motivaciju

 

fakat da film nema neku dubinu, ali je preciznost teksta, radnje, likova i scena dostojna jednog velemajstora

 

što bi rekli dobar zanatski film, nigde viška, nigde manjka. sve je kako treba

 

ono, sava mrmak sa budžetom

  • +1 1
Link to comment

Blade Runner, počeo pre 10 minuta na Cinamax 2. :wub:

 

Prvi put sam ga gledao na FEST-u, valjda 1982., vodio me je brat od strica. Svaki put me iznova fascinira kako je snimljen, za sva vremena i sve generacije.

  • +1 5
  • Wub 2
Link to comment

Nope

 

Čedo Džordana Pilia, ne kontam ovakve filmove iskreno, niti dovoljno strašni da budu horor, niti dovoljno zanimljivi da budu bilo šta drugo. Ne znam ni kako bi ga opisao, iskreno osim da ništa baš ne bih izgubio da ga nisam odgledao. Get out mu je odličan, to je sjajan film prepun postepeno građene tenzije sa dobrom kulminacijom, ovo je... Meh. Ne znam kakav mu je "us"?

 

 

Yesterday

 

Čedo Denija Bojla, zanimljiva radnja, muzičar u pokušaju koji nikako da se probije doživljava nesreću i budi se u alternativnom univerzumu gde niko osim njega nije čuo za Bitlse.. Tu je naravno i cura. Meni baš prijao, opuštajući i zanimljiv, na momente solidno duhovit. 

Link to comment
6 hours ago, Mil@n said:

Nope

 

Čedo Džordana Pilia, ne kontam ovakve filmove iskreno, niti dovoljno strašni da budu horor, niti dovoljno zanimljivi da budu bilo šta drugo. Ne znam ni kako bi ga opisao, iskreno osim da ništa baš ne bih izgubio da ga nisam odgledao. Get out mu je odličan, to je sjajan film prepun postepeno građene tenzije sa dobrom kulminacijom, ovo je... Meh. Ne znam kakav mu je "us"?


Us je onako, šalje slične poruke kao Get out, ali na malo nezgrapniji način, koncept u filmu je manje realan i nije toliko atmosferičan horor koliko jurnjava i klanje. Isto ima zanimljiv završetak.

Po tvom opisu mi deluje jako slično kao Nope (još ga nisam gledao, nakanjujem se od kad je izašao).

Link to comment

gledao Netflixovo čedo "They Cloned Tyrone"

 

MCDTHCL_ZX002.jpg?w=1000&h=563&crop=1

 

šta znam. nije da nije zabavno, ali ne onoliko koliko šareniš i nastup aktera obećavaju.

radnja je još jedan body snatchers sa teorijama zavere. ništa spektakularno ili neviđeno.

fora je okruženju, a to je crnački geto sa svim što ide. 

Link to comment

Na žalost je Indijana Džouns poprilično jadan oproštaj od Harisona Forda u ovoj ulozi.

Film je preopširan, većim delom dosadan i sačinjen od besomučnih jurnjava bez smisla. Priča meandrira od nemila do nedraga, a od misterije ni traga. Likovi koji su trebali da posluže kao naša veza sa prošlosti i izvornim filmom zapravo su karikature, uključujući i samog Forda. Naci zlikovci predvidivi, uključujući i glavnog, a bolje se nije ni nmoglo očekivati obzirom na ziheraški izbor glumca za tu ulogu.

Lik Helen Shaw (Phoebe Waller-Bridge) ima potencijal, ali u ovom filmu kao i sve ostalo polovičan.

Možda jedini deo filma u kojem sam osetio nekakve emocije ipak je sam kraj, počev od udarca pesnicom. Znaće oni koji su ili koji budu gledali.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
32 minutes ago, Ras said:

Na žalost je Indijana Džouns poprilično jadan oproštaj od Harisona Forda u ovoj ulozi.

Film je preopširan, većim delom dosadan i sačinjen od besomučnih jurnjava bez smisla. Priča meandrira od nemila do nedraga, a od misterije ni traga. Likovi koji su trebali da posluže kao naša veza sa prošlosti i izvornim filmom zapravo su karikature, uključujući i samog Forda. Naci zlikovci predvidivi, uključujući i glavnog, a bolje se nije ni nmoglo očekivati obzirom na ziheraški izbor glumca za tu ulogu.

Lik Helen Shaw (Phoebe Waller-Bridge) ima potencijal, ali u ovom filmu kao i sve ostalo polovičan.

Možda jedini deo filma u kojem sam osetio nekakve emocije ipak je sam kraj, počev od udarca pesnicom. Znaće oni koji su ili koji budu gledali.

meni je bio isti kao i svi prethodni, u potpunosti ispunio ocekivanja..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...