Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Pokušao sam da gledam Čovek zvani Oto, i ugasio ga odmah jer me Henks iritirao od prve sekunde. Bukvalno bi Branimir Brstina bio daleko bolji u ulozi tako nekog namćora

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
10 minutes ago, goofs said:

 

Eh, ja sam baš voleo Memento (inače volim sve njegove filmove, manje ili više), no jednom sam pogledao hronološki cut filma, to je jedna vrlo dosadna i prazna priča. Bum je od filma zato što je tako naopako izrežiran. I krivim ga za sijaset budućih filmova i serija koji pumpaju loš zaplet i razradu nekim isprepletanim naracijama, kako bi sakrili glup film i dali gledaocu malo da razvija vijuge.

 

Normalno je reziran, samo je naopako montiran..

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

Koje ste Hanksove filmove uspeli da odgledate do kraja?

 

I zasto?

 

Spasavanje redova Rajana. Doduše gledao sam samo scene borbi, premotavao sam ostalo

Link to comment
33 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Koje ste Hanksove filmove uspeli da odgledate do kraja?

 

I zasto?


Sully.

 

Zanimala me prica. Kad se stvarni dogadjaj odigrao secam se da sam dosla sa posla i gledam u neverici na TV kako avion aterira na reku Hadson.

 

Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

Koje ste Hanksove filmove uspeli da odgledate do kraja?

 

I zasto?

ono kad padne na pusto ostrvo. da vidim da li će da se spasi na kraju.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

Koje ste Hanksove filmove uspeli da odgledate do kraja?

 

I zasto?

 

Sve... Forrest Gump 100 puta, Green Mile još više, Terminal, Cast Away, Road to Perdition, Bridge of Spies, Redov Rajan... 

  • +1 1
Link to comment

Phantom of the Paradise (1974)

 

Za ovaj film sam tek nedavno saznao, češljajuči De Palminu filmografiju.

Iako na prvi pogled djeluje kao neki treš, poštovanje prema reditelju me navelo da ga ipak pogledam.  I nisam se pokajao!

U pitanju je skriveni biser iz rediteljeve ranije faze karijere,

U žanrovskom smislu film je spoj rok-mjuzikla, horora, trilera i (crne) komedije, a po pitanju radnje spoj Fantoma iz opere, Fausta i Dorijana Greja.
I ovaj film je prepun De Palminih rediteljskih trade-markova - karakterističan i prenaglašen stil režije sa dosta split-screenova, kadrova u prvom licu (sa kamerom iz ruke), dugih pokretnih kadrova... I to ovde funkcioniše veoma dobro. Ima nekoliko scena koje su zaista originalno i dobro riješene.

U estetskom smislu dosta se oslanja na tada friškog Russellovog Tommya.

I na kraju posebno treba pohvaliti odličan soundtrack koga potpisuje Paul Williams, koji tumači glavnog negativca u filmu.

 

Kao preporuku kačim završnu numeru filma, od koje je neko izmontirao svojevrsni trailer za film:

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Milošica said:

Meni samo prvi i drugi Betmen, generalno ne volem Nolana :fantom:

Meni samo Memento i Insomnija..najizvikaniji reditelj najizvikanijih filmova..

Link to comment
1 hour ago, colonelo said:

Phantom of the Paradise (1974)

 

Za ovaj film sam tek nedavno saznao, češljajuči De Palminu filmografiju.

Iako na prvi pogled djeluje kao neki treš, poštovanje prema reditelju me navelo da ga ipak pogledam.  I nisam se pokajao!

U pitanju je skriveni biser iz rediteljeve ranije faze karijere,

U žanrovskom smislu film je spoj rok-mjuzikla, horora, trilera i (crne) komedije, a po pitanju radnje spoj Fantoma iz opere, Fausta i Dorijana Greja.
I ovaj film je prepun De Palminih rediteljskih trade-markova - karakterističan i prenaglašen stil režije sa dosta split-screenova, kadrova u prvom licu (sa kamerom iz ruke), dugih pokretnih kadrova... I to ovde funkcioniše veoma dobro. Ima nekoliko scena koje su zaista originalno i dobro riješene.

U estetskom smislu dosta se oslanja na tada friškog Russellovog Tommya.

I na kraju posebno treba pohvaliti odličan soundtrack koga potpisuje Paul Williams, koji tumači glavnog negativca u filmu.

 

Kao preporuku kačim završnu numeru filma, od koje je neko izmontirao svojevrsni trailer za film:

 

Mislim da je Kovalski preporučio film davno, stoji mi utefteren na listi vec dugo

 

Link to comment

ja pak gledao prvog terensa malika, kog inace ne podnosim, i jbt, ne kapiram sta se desi ljudima pa odustanu od nekog stila koji realno klda,, Badlands su realno 8,5 / 10

Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

Mislim da je Kovalski preporučio film davno, stoji mi utefteren na listi vec dugo

 

 

Sasvim moguce. De Palma iz tog ranijeg perioda je svakako za preporuku..

 

55 minutes ago, ToniAdams said:

ja pak gledao prvog terensa malika, kog inace ne podnosim, i jbt, ne kapiram sta se desi ljudima pa odustanu od nekog stila koji realno klda,, Badlands su realno 8,5 / 10

 

I to je jedini Malickov film koji bih preporucio prijatelju..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...