Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Sunset Blvd. 9/10

 

Jedan od onih koji ne moze d ami dosadi, i an svako gledanje je samo bolji..na prvo gledanje mi i nije bas sve leglo kod tog filma(sam lik Norma Dezmond mi je prilicno isla na zivce, npr.)

Link to comment

Pogledao sam film posle sto godina!

I zadovoljan sam :)

 

L’innocent (2022)

https://www.imdb.com/title/tt19841734/

 

Nisam znao da simpatija moje starije ćerke režira filmove. Mislio sam da mu je ovo prvi film, ali ih ipak ima nekoliko pre ovoga.

Mix žanrova, tragedija, komedija, melodrama, porodična drama, pre italijanski nego francuski heist movie.

Sve solidno, gluma, režija, scenario, 80s look. Ima slabosti, ali dobra pop zabava. 

Link to comment
On 25. 7. 2023. at 10:44, radisa said:

Pa nije Openhajmer bio bas bez empatije i bio je svestan sta pravi, ali bio je tu i visi cilj...

 

Mislim, istorijski, sta su u filmu zbrčkali, to ne znam...

 

Edit: zbam da je Fermi kada je napravio pevu nukleranu reakciju, bio recimo vrlo neraspolozen i da je imao izjavu u stilu da sad mozemo unistiti ceo svet ili tako nekako... Svi su oni znali koje sranje prave, ali trebao se rat zavrsiti a i civlna upotreba je trebala biti u stvari vrh rada...

 

Nije problem u naucnicima nego u nasem ustrojstvu sveta i budalama koje ga vode...

 

Sad sam saznala da je pokushao da otruje kolegu na Kembridzu, to je valjda prikazano i na filmu... Sajkoz.

Link to comment
On 28. 7. 2023. at 13:13, Nikodije said:

Pokušao sam da gledam Čovek zvani Oto, i ugasio ga odmah jer me Henks iritirao od prve sekunde. Bukvalno bi Branimir Brstina bio daleko bolji u ulozi tako nekog namćora

 

Taj sa Tom Hanksom je bulja! Ali pogledaj original, svideće ti se.

  • +1 3
Link to comment

Odgledao malopre na tvu ruski Loveless, verovatno ucitavam ali scena u kojoj na tvu idu vesti iz rata u Donbasu, majka koja nosi trenerku Russia, otac je Ukrajina, majka je Rusija a Donbas je dete. 

Bas potresan i vrhunski film.

Edited by djeneralche
  • +1 5
Link to comment

 

Jesenje lišće (tako bih ga preveo po muzici na kraju, na engleski je preveden kao Opalo lišće) Akija Kaurismakija. Uživao sam kao i obično na Kaurismakijevim filmovima, glavni glumac je fizički neki miks Rodnija iz Mućki i Roberta Fostera iz Go Betweens, a i uloga mu zahteva takav miks naivnosti i bespotrebne nadobudnosti tako da je skoro pa idealan.

 

SaE

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...