Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

I od mene palac gore za Oppija. Oseti se malo zamor tamo u poslednjoj trecini filma, ali svejedno odlicna montaza drzi vrlo jak tempo price. S obzirom da se drzao istorijskih fakata, samo je bilo pitanje kako ce Nolan uklopiti sve kockice u mozaik. Sem nekih sitnijih zamerki nemam vece primedbe i sa projekcije sam otisao zadovoljan..

  • +1 1
Link to comment

Lifeforceposter.jpg

 

Vratite mi moja dva sata zivota. Djaba ti sva ta Matilda Mej u ful frontalu i kapetan Pikar sa svojim der iz uan lajt performansom...

Link to comment

never rarely sometimes always je odlican film

vjerovatno to saznajem posljednja jer je snimljen 2019. i nagradjivan

 

coming of age drama o tinejdz trudnoci i abortusu snimljena par godina prije ukidanja roe vs wade, a u istoj klimi, raskrizje neorealizma i midnight cowboy poetike uz fantasticnu, a potpuno svedenu glumu. oda zenskom prijateljstvu.

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

pogledao sam poslednji film Harmony Korine-a The Beach Bum iz 2019 

 

bas mi je ovako nesto trebalo, zabavno, inteligentno i nekako otreznjujuce optimisticno

Link to comment

Nisam ništa čuo o filmu i negde na pola sam shvatio da ga je platio Eminem, što je ironično jer je Bodied filmčina za 8 Mile kad je u pitanju battle rap (a i neke druge ozbiljnije teme). 

 

Calum Worthy je još uvek ultimate punch him in a face guy ali dečko ume da radi sa onim što mu se ponudi. 

Link to comment

Sve što sam gledao poslednjih dana ili nedelja bio je najvećim delom reprizni program.

 

Najpre nekoliko Almodovara: Kiku, Živo meso, Cvet moje tajne, a započeo sam zapravo sa Šta sam uradila da zaslužim ovo? pa nisam umeo da stanem.

 

Onda sam odgledao dokumentarac o Fridkinu, Friedkin Uncut, pa sam morao da obnovim To Live and Die in LA, a sada ću da završim i Arđentov Profondo Roso/ Deep Red, koji je nažalost sa engleskim zvukom, pa su svi uverljivi poput Orsona Velsa u Neretvi.

 

Elem, Friedkin Uncut je jedini film od svih ovde pobrojanih koji ranije nisam gledao i moram reći da sam oduševljen Fridkinovim nastupom! Uvek je dobro sresti osobu koja ima bogato iskustvo, ima toliko toga da kaže, nastupa sa toliko samopouzdanja, a bez potrebe da mistifikuje svoj rad i još je sa izvanrednim smislom za humor. Iskreno, svi drugi koji su o WF govorili u filmu mogli su i da budu izostavljeni i to ne zbog toga što nisu imali šta da kažu, već zato što bi mi i sam Fridkin bio dovoljan.

Kuriozitet je da WF u svom domu ima cteže Sergeja Ejzenštajna koje je dobio u Rusiji i koji su toliko fascinantni u svojoj geometrijskoj strogosti! Neki od tih crteža mogli su se videti na izložbi Ruska avangarda u Muzeju Jugoslavije pre par godina, a deo su i kataloga izložbe.

Opet, bilo je dobro kasnije tokom gledanja To Live and Die in LA prepoznati slike u stanu jednog od Mastersovih (Daffoe) saradnika, ili drvenu statuu o kojoj je Daffoe govorio u dokumentarcu, kao umetnine iz Fridkinove kolekcije.

Edited by Ras
  • +1 5
  • Hvala 3
Link to comment

A Good person.

 

Film dragoga mi Zeka Brafa (glumio u scrubs, jedan mi od omiljenih sitkoma iakd, i režirao fenomenalni garden stejt i manje fenomenalan i wish i was here.)

 

Još jedan film o tugi, zavisnosti, kajanju, depresiji.. Na kraju, meni barem, film uspešno katarzira ali mi utisak definitivno kvari (ne u smislu da je film loš već da je mogao biti fenomenalan) - par jako loših momenata iz kojih izbija B produkcija na najgori način:

 

Spoiler

- Očajna gluma i napisani dijalozi kao i razvoj lika ćerke Rajan

- Očajna scena kada su došli po njih nadrogirane na onoj žurci "tata, nemoj, imaš mene" :wacko:

- Dijalozi su na momente jako neubedljiv, površni i amaterski napisani, tako da Zek ipak treba da unajmi pomoć nekoga iskusnog da mu to barem ispolira na kraju kada završi ili da završi neke kurseve i dodatno unapredi svoje spisateljske moći

 

... ali, mane na stranu, film mi se svideo, emotivan je i upečatljiv, poučan na više tema, Morgan Friman sa onim glasom a još starac fočo od stotinu ljeta - može da priča šta hoće i sve prolazi, a i Florence Pugh je zaista sjajna. Dva odlična kastinga koja su digla priču na jedan viši nivo. Estetski, dosta lepih kadrova i kamernih rešenja pa se tu malo vadi na propuste u scenariju.

 

6.90/10 od mene.

 

 

Link to comment

Odgledao sam neko veče God, are you there? Its me, Margaret. 

 

Sjajan film. :heart: Jednostavan, pozitivan, zanimljiv, a i pametan. Svaka preporuka.

 

Koliko dobro glumi mala (Aby Ryder Fortson), nestvarno. Neverovatan talenat, em preslatko stvorenje. 

  • +1 3
Link to comment

Film koji je bilo teško izdržati (zbog glacijalne sporoće), ali je vredelo: The Eternal Daughter (2022)

 

Film koji je bilo daleko teže, gotovo nemoguće, izdržati i to bez ikakve koristi i smisla: Theater Camp (2023). Sala puna Zoomera mi je bila prvi znak upozorenja, ali je bilo kasno za povlačenje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...