Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Overio Barbie večeras.

 

Prijatno iznenađenje. Izabrali su glumce savršene za te uloge! Humor odličan. Ima onaj feel-good vibe koji je svojstven dobrim filmovima. Jedino mi je muzika na momenta meh.... ali definitivno preporuka! 8/10

  • +1 2
Link to comment

Le Regard de Charles (2019)... sastavljeno od originalnih 16 mm snimaka koje je tokom decenija snimio pasionirani (polu)amater Charles Aznavour. Vrlo zanimljivo i kao nostalgični trip, show business istorija, a i za foto-kino entuzijaste. Naravno, Charles je imao sjajne kino kamere (i umeo da ih koristi), kvalitet snimaka je neverovatan. Prvu kameru poklonila mu je Edith Piaf 1948 (Paillard-Bolex).

 

arlo.png

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

Corner Office - neće biti za svakoga ali meni se jako dopao. Ceo film je baziran na unutrašnjem monologu glavnog lika, možda ćete se osetiti kao da čitate knjigu dok gledate ili da slušate jedan od onih podcasta za uspavljivanje. Nekima će glavni lik biti klasični iritirajući sveznalica bez ikakvih social skilova ali meni je konstantno utisak tokom filma bio da gledamo svet iz perspektive autistične osobe i njegov smisao stavljen u sivo okruženje korporacije podobnog naziva Authority Inc. Koliko njemu svi ostali deluju dosadno, isprazno i nebitno, a suštinski i jesu takvi. Možda nije bila uloga baš za Jon Hamma ali nije mi smetao. muzika u pozadini je super i možda jedina stvar koja ispada iz okruženja, ali opet, to je ono što se čuje iz njegove perspektive kad se nalazi in The Room. :) 

  • Hvala 1
Link to comment

ne znam zasto sam uzela da gledam the worst person in the world, tj znam, sa vise strana cujem da je dobar

prehajpovana norveska generika, ne razumijem odusevljenje ni visoku ocjenu

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Pogledala sam opet Sinister (2012), jer je pominjan ovde skoro (možda baš na ovoj temi?). I dalje nije strašno, mada je dosta pristojan film. Zvuk/muzika je fenomenalna, bolje je nego što mi je ostalo u sećanju (davno sam gledala prvi put), ima par dosta jakih scena, ugl su sve vezane za super 8 filmove koji se sporadično vrte u filmu. Glavni negativac aka gitarista Slipknota i dalje smehotresan. Deca duhovi ubedljivo najslabiji (najsmešniji?) deo filma, da su našli način da njih izbace ili drugačije snime (i da negativac izgleda makar kao Curator iz Portala or something) ovo bi bio genijalan film. Jump scare na samom kraju u kombinaciji sa goofy scenama gde pomenuta deca duhovi pokazuju “shhh” samo pojeftinjuje celu stvar, ekstremno nepotrebno.

Link to comment
35 minutes ago, colonelo said:

Lola (2022)


Vrlo originalan i inventivan film novijeg datuma u britansko-irskoj koprodukciji.

Urađen je u found footage stilu, u crno-bijeloj tehnici. Snimljene scene su veoma dobro uklopljene sa dokumentarnim scenama, da je ponekad teško razaznati šta je šta.
Priča se vrti oko dvije sestre koje preko uređaja koji se zove Lola hvataju signale iz budućnosti, što početkom II svjetskog rata koriste u cilju spasavanja stanovništva, čime po sistemu domino efekta (Butterfly Effect) neumitno mijenjaju tok istorije i budućnost.

Veoma je zanimljiva i muzika u izvođenju Reginalda Watsona (provjerio sam, lik ne postoji, već predstavlja neku vrstu Davida Bowiea iz paralelne dimenzije).

Apsolutna preporuka!
 

 

lola.jpg

Gdje se ovo moze pronaci sada? 

 

Pronasao. 2023. je na kiosku

Edited by kipo
  • +1 1
Link to comment

o kakvo razocaranje je tar. bas sam se nadala i pored mesovitih reakcija. parila sam oci na berlinske stanove, tunel voznje i drezden filharmoniju. meni nije bilo mnogo vise od toga, nazalost. 

  • +1 2
Link to comment
On 28. 7. 2023. at 13:18, Jimmy Kowalski said:

Koje ste Hanksove filmove uspeli da odgledate do kraja?

 

I zasto?

redova rajana. skoro da ne postoji ratni film koji mi se ne svidja, a ovaj mogu da gledam i vise puta.

u skladu sa tim, nolanove filmove uglavnom ne podnosim, ali mi je dankirk sjajan.

da onda idem na openhajmera?

  • +1 2
Link to comment

Ja sa Nolanom imam toplo hladan odnos. Recimo da mi je svaki drugi njegov film bas dobar. Interstelar palac dole,Dunkirk dva gore, Tenet dole..

 

Openhajmer?

 

Sutra cu ga overiti i u stilu rimskih imperatora oceniti..

  • +1 1
Link to comment

pogledala openhajmera, po pisanju ovde sam ocekivala nesto drugacije, za nolanove standarde je ovo linearno pripovedanje :)

na kraju, sasvim dobar film, drago mi je da sam ga odgledala u bioskopu.

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...