Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

1 minute ago, I*m with the pilots said:

Ja sam gledala samo Usijane glave nekoliko puta, to mi je dovoljno :laugh: Hot Gun zapravo nikad.

 

 

Meni je postao jedan od najboljih horora koje sam gledala, sve vreme ti je nakožena ježa - baš jedinstvena atmosfera nelagode. Nije mi ni posle filma bilo skroz svejedno, zamislila sam se nad temom tog "izlecenja". Mislim da sam ga spomenula tad na forumu. Odmah posle projekcije je bilo malo i price sa Kurosavom, on je tako simpatican cikica (nizi od mene, mozes misliti) da mi je bio pomalo i nespojiv sa tim mracnim temama :D - tad je bio aktuelan Kuripi (Creepy), koji nam se nije bas toliko svideo koliko drugima zbog nekih glupih nelogicnosti kako je film odmicao.

Da, nisam hteo da pisem o cemu je film al super filozofija stoji iza. 
Na vocapu sam spomenuo da mi je bilo spooky sinoć :D a nelagodno mi je bilo da razmišljam o izlečenju posle filma. To ću posle. 

Link to comment

Ja nisam kliknuo na link, pa tek sad kad si to napisao, skontao da Patty nije mislila na onaj Malikov film koji mi se nije svideo. Pa sa zakasnjenjem dajem i ja lajk..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

@Mos Je l misliš na onaj kineski film, na kom je baziran Departed? Nisam to gledala, a trebalo bi! Departed ne mogu, imam ja neke granice a te granice su face Met Dejmona i Mark Volberga.

 

@Jimmy Kowalski Daleko bilo, mislim da nijedan Malikov film nisam izgurala do kraja.

 

edit: Ovaj Malikov New World je o Pokahontas! :mad: Sa Kolin Farelom! :mad: Pa MOLIM VAS!

Edited by Patty Lee
Link to comment
39 minutes ago, Mos said:

 

Strašan film. :) Ima nešto u njemu što me podseća na ID, iako je undercover tematika blago drugačija. Uvek bih radije gledao ta dva nego Departure recimo. 

 

"Departure" nisam gledala ali sam pročitala da je inspirisan hongkonškim "Infernal affairs" koji je skroz super :)

https://m.imdb.com/title/tt0338564/

 

 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
10 minutes ago, Patty Lee said:

@Mos Je l misliš na onaj kineski film, na kom je baziran Departed? Nisam to gledala, a trebalo bi! Departed ne mogu, imam ja neke granice a te granice su face Met Dejmona i Mark Volberga.

 

@Jimmy Kowalski Daleko bilo, mislim da nijedan Malikov film nisam izgurala do kraja.

 

edit: Ovaj Malikov New World je o Pokahontas! :mad: Sa Kolin Farelom! :mad: Pa MOLIM VAS!

 

Jedini Malikov film koji ja mogu da preporucim svakome je njegov prvenac Badlands. Sa ostalima sam se i ja mucio, ovih nekoliko poslednjih nisam ni hteo da gledam..

 

A Departed svakako treba gledati, Scorsese je to. I to u zanru koji mu savrseno lezi. Niko od glumaca kod njega ne podbacuje, makar ih ne voleli (ni ja nisam fan Marky Marka)..

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
23 minutes ago, Patty Lee said:

@Mos Je l misliš na onaj kineski film, na kom je baziran Departed? Nisam to gledala, a trebalo bi! Departed ne mogu, imam ja neke granice a te granice su face Met Dejmona i Mark Volberga.

 

@Jimmy Kowalski Daleko bilo, mislim da nijedan Malikov film nisam izgurala do kraja.

 

edit: Ovaj Malikov New World je o Pokahontas! :mad: Sa Kolin Farelom! :mad: Pa MOLIM VAS!

 

Mislim na ID, meni najbolji undercover cops film. Ujedno verovatno najbolj opis psihologije navijanja u kombinaciji sa agresijom, u koju se lepo uklapa još jedna profesija. Opsednut sam krajem tog filma, sanjam ga ponekad. :D Sve one gluposti posle snimane sa Elijah Wood-om i slično su limunade za ovo. 

 

Departure mi je ok do scene sa liftom, posle toga samo ugasiš i proglasiš zvaničnim krajem filma u svom headcanonu. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Od undercover cop filmova najvise sam puta gledao Donnie Brasco. Mozda ne 36. puta, ali sigurno blizu tog broja. Meni licno najbolji od filmova tog zanra..

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...