Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ja vidim samo pravo jaceg a pravdu nigde. Dok je pola starog dela grada bili u statusu zasticenih stanara prica je bila ‘ne moze niko da vas izbacuje bez da vam obezbedi stan’, sad kad je vecina raseljena i preostala sacica porodica zaglavljenih u tom statusu promenilo zakon pa izbacuj napolje slobodno, ionako su uzurpirali tudju imovinu, ispasce na kraju da su licno streljali i izbacivali originalne vlasnike.

Dodatno, u mom slucaju, porodica kojoj je oduzeto ne postoji ili bar niko ne zna da li postoje naslednici i da li pokusavaju da povrate imovinu. Tako da je kuca “vracena” porodici kojoj nikada nije ni bila oduzeta ali sta ima veze, zakon je zakon.

Plus, retoricko pitanje, sta se desava sa vilama, stanovima i poslovnim zgradama koje su uzurpirali biznismeni i politicari, kad njih iseljavaju?

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

U ovom slucaju nije postojalo pravo na raseljavanje jer subse svi koji su iseljeni uselili u stan posle jula 73, kada je u SR Srbiji ukinuta mogucnost sticanja stanarskog prava na stanovima u svojini gradjana.

 

Priča o restituciji je ovde netačna jer nema nikakve restitucije. Stan nikada nije bio nacionalizovan.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Onda sam ja u nekoj teskoj zabludi posto ceo zivot slusah kako ne mogu da nas izbace bez da obezbede stan. Zapravo, i sami vlasnici su pizdeli zvog toga sto ne moze, dok se zakon nije promenio.

Plus, iz prve ruke znam da su investitori davali stanove ili isplacivali cak i porodice koje nisu imale nikakve papire, jer je bilo brze i lakse nego izbacivati na silu. No, prodjose godine, para je sve manje...

Jedina greska koju su moji napravili je sto nisu resavali status dok su mogli nego su se uzdali u pravnu drzavu da ce to da resi...

A za ovu porodicu ne znam tacnu pricu no vidim da u komentarima ima pominjanja oduzete zgrade predratnim vlasnicima i slicno

Link to comment

Otac je imao stanarsko pravo. Mislim da je njegova porodica useljena pedesetih.

 

Inace ne mozes i da kupis stan i da budes zasticen stanar.

 

To iskljucuje jedno drugo

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Otac je imao stanarsko pravo. Mislim da je njegova porodica useljena pedesetih.

 

Inace ne mozes i da kupis stan i da budes zasticen stanar.

 

To iskljucuje jedno drugo

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Plus, iz prve ruke znam da su investitori davali stanove ili isplacivali cak i porodice koje nisu imale nikakve papire, jer je bilo brze i lakse nego izbacivati na silu. No, prodjose godine, para je sve manje...

 

Jesu, znam za porodicu jednog druga, pitao sam se zašto su nakon rušenja njihove zgrade i izgradnje nove i veće na tom mestu oni dobili duplo manji stan nego onaj u kome su pre rušenja živeli, onda mi je rečeno, ma oni su bili zaštićeni stanari, zapravo ni to, ali je bilo lakše da im se ponudi stan i da oni svi potpišu i da se cela stvar ubrza, a bolje i za njih jer bi u protivnom ostali bez ičega...

Link to comment

@ hazard, zasticeni stanari i sve slicne kategorije su dobijali manje stanove, vlasnici duplu kvadraturu. Nama su investitori nudili kvadraturu kuce posto je samo 40kvm recimo.

 

@ hamlet

Jasno, no me mrzi sad da razvlacim u detalje svoju pricu, ionako nema poente osim sto mi se zeludac podigne.

Link to comment

Prilično sam upoznat sa ovim slučajem. Iseljeni su 100% po zakonu. Isti slučaj kao onaj o kome je neko na forumu pisao za svoju porodicu

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

i posle 1945 pa sve do 1959 su ljudi iseljavani po zakonu ili su im useljavali isto tako po zakonu stanare, ma zakoni su sjajni jer da nema zakona ne bi bilo ni ljudskog drustva osim na nivou simpanzi 

 

sada je doslo do placke posle igracke, potomci crvene burzoazije zive u kucama i stanovima koji su nacionalizovani posle revolucije ili su ih prodali po trzisnim cenama novoj bogataskoj klasi nastaloj od 90ih na ovamo i oni su sada jelte stara beogradska gradjanska klasa a tzv. zasticeni stanari koji su eto vihorom revolucije useljeni u neke stanove a nisu bili crvena burzoazija ili kozni mantili a da tokom proteklih decenija nisu stekli neku moc ili kintu sada lete iz tih stanova

 

da ne pominjemo visedecinjsko muljanje i sa stanarskim pravima i tzv. menjanjima stanarskih prava ili otkupljivanja za sitnu kintu stanova sa zasticenim stanarima sa racunicom da ce zasticeni stanari kad-tad pocrkati te ce se isplatiti investicija u neuseljiv stan itd.

 

sve u svemu gadna prica + sto realno ne znamo sta se u ovom slucaju stvarno desilo, eto vlasnik koji je jelte usao u svoj posed mudro cuti i ne iznosi svoju verziju price i imamo samo verziju izbacenih stanara koja moze biti ali i ne mora biti tacna

 

i sto filozof a bogme i manijak rekose, toma lopata, da li je i on zasticeni stanar? da ne pominjemo borisa koji je ziveo za vreme svojih mandata u vili i pritom jos kao bio frajer sto je nekim bakicama koje su naslednice te vile isplacivao iz budzeta neku kiriju koja je bila jadna u odnosu na vrednost te nekretnine. verovatno su i bakice pomrle a ta vila je jos uvek u posedu drzave

Edited by Pontijak
Link to comment

Koliko znam nacionalizovani stanovi koji su u međuvremenu dobili na ovaj ili onaj način nove vlasnike nisu predmet vraćanja. Tako da kapiram da ovo nije slučaj stana iz restitucije. A koji je slučaj ne znam.

Link to comment

pa to se svi slazemo da uopste ne znamo sta je ovde bilo, kazem opet, vlasnik koji je usao u svoj posed mudro cuti i imamo samo pricu izbacene porodice koja moze a i ne mora biti tacna a pomalo je smusena, te menjali dva stana za jedan preko opstine vracar te zasticeni stanari te kupili stan te ovo te ono, dobro nesto je i do tradicionalno polupismenih novinara koji jure klikbajtove a nesto je i do te porodice koja je davala izjave u stanju stresa zbog izbacivanja

 

ono o nacionalizovanim stanovima koji su dobili nove vlasnike a nisu predmet vracanja sam pomenuo jer me eto malkice nervira to cuveno sve je po zakonu ili pa zivele su u tudjem tolike decenije itd koje se danima provlaci po internetu povodom ove vesti o izbacivanuju, u mladosti sam narocito voleo te staaareeee beogradjane narocito na vracaru. starom gradu ili senjaku koji su eto staaariii beogradjani jer su im se ocevi ili dedovi uselili u nacionalizovane kuce i stanove i to naravno po zakonu

Edited by Pontijak
Link to comment

Drugar se zaposlio u nekoj novoj kurirskoj sluzbi ‚ uglavnom firma je moronska na kub, skoro nisam cula za takav odnos prema zaposlenima, Ne znam da li krse ljudska, radna prava krse 100% pod maskom nekih prinudno potpisanih ugovorcica. Da li neko zna sta raditi i kome se obratiti u ovakvim slucajevima?

Covek nije u situaciji da angazuje advokata, a i da jeste ne bi znao kog,  otkaz ce dati svakako ali da li ta govna moraju bas uvek da se izvuku?

Edited by Sara
Link to comment

Inspekcija rada. Moze da vidi da li njegova opstina ima besplatnu pravnu pomoć. Moze da proba i sa zastitnikom gradjana. Na kraju krajeva moze i krivicnu prijavu da podnese

Link to comment

Drugar se zaposlio u nekoj novoj kurirskoj sluzbi ‚ uglavnom firma je moronska na kub, skoro nisam cula za takav odnos prema zaposlenima, Ne znam da li krse ljudska, radna prava krse 100% pod maskom nekih prinudno potpisanih ugovorcica. Da li neko zna sta raditi i kome se obratiti u ovakvim slucajevima?

Covek nije u situaciji da angazuje advokata, a i da jeste ne bi znao kog, otkaz ce dati svakako ali da li ta govna moraju bas uvek da se izvuku?

Ako je to firma za koju sumnjam da jeste, ima više šanse kocka leda da se ne rastopi u paklu, nego da im ikako naudi...

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...