Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma slažem se da je malo preterano, al jebemu sve, šutiranje u usta i davljenje nije pokušaj ubistva?

 

Ma sta qratz, covek je jednostavno nasilan, treba ga razumeti.

 

Znam par likova koji su, kroz odrastanje, zadrzali taj patern da od malog skoloskog bulija postanu veliki buliji (obojica postali i dileri droge) prema svima sa kojima su u kontaktu. Jedan dobio metak u vilicu i od tada se smirio, drugi je sazreo, ogranicio se samo na zenu i svi to znamo i sve nas boli kurac (jer ajde ga prijavi, kome? Nacelniku SUPa koji je sa njim u dilu?)... bezizlazna situacija za zenu, dakle problem jeste i bice sistemski.

 

Jednom sam video kako covek na ulici detetu zavaljuje ozbiljan samar - desilo se u Palminoj Jagodini. Zamalo da reagujem i u trenutku shvatim da ce mali dobiti mamutske batine kuci samo zbog mene sto sam ga na ulici pred svima branio. Kome da prijavim taj samar, kojim institucijama?

 

Na stranu ekonomska beda koja svima otezava odvajanje i cepanje porodice. Mi smo bre rupa najgora.

Link to comment

a ako su se razveli a imaju decu, onda je i dalje u porodici?

Da. Cak i ako nikada nisu ziveli zajedno a imaju decu smatraju se clanovima porodice

Link to comment

ne, pitam jesu li za nasilje u porodici manje zaprećene kazne nego za nasilje van porodice, ukoliko je vrsta nanetih povreda ista?

 

i koliko se ja sećam, nekad se svaka rana na licu karakterisala kao teška telesna povreda. ne kapiram kako bi "šutiranje u usta" moglo da bude laka telesna... al to nije pitanje

Link to comment

Nasilje u porodici

 

Član 194

 

(1) Ko primenom nasilja, pretnjom da će napasti na život ili telo, drskim ili bezobzirnim ponašanjem ugrožava spokojstvo, telesni integritet ili duševno stanje člana svoje porodice,

kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine.

 

(2) Ako je pri izvršenju dela iz stava 1. ovog člana korišćeno oružje, opasno oruđe ili drugo sredstvo podobno da telo teško povredi ili zdravlje teško naruši,

učinilac će se kazniti zatvorom od šest meseci do pet godina.

 

 

 

(3) Ako je usled dela iz st. 1. i 2. ovog člana nastupila teška telesna povreda ili teško narušavanje zdravlja ili su učinjena prema maloletnom licu,

učinilac će se kazniti zatvorom od dve do deset godina.

 

(4) Ako je usled dela iz st. 1, 2. i 3. ovog člana nastupila smrt člana porodice,

učinilac će se kazniti zatvorom od tri do petnaest godina.

 

(5) Ko prekrši mere zaštite od nasilja u porodici koje mu je sud odredio na osnovu zakona kojim se uređuju porodični odnosi,

kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine i novčanom kaznom.

 

 

Laka telesna povreda

 

Član 122

 

(1) Ko drugog lako telesno povredi ili mu zdravlje lako naruši,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

 

(2) Ako je takva povreda nanesena oružjem, opasnim oruđem ili drugim sredstvom podobnim da telo teško povredi ili zdravlje teško naruši,

učinilac će se kazniti zatvorom do tri godine.

 

(3) Sud može učiniocu dela iz stava 2. ovog člana izreći sudsku opomenu, ako je učinilac bio izazvan nepristojnim ili grubim ponašanjem oštećenog.

 

(4) Gonjenje za delo iz stava 1. ovog člana preduzima se po privatnoj tužbi.

Link to comment

Ne, nego teže pobogu.

 

 

Pazi, i ja sam se vratio da procitam odgovor  jer nisam bio siguran sta ce ispasti. Sve razmisljas ima smisla da je teze a onda opet nista ne sme da te iznenadi.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Dripčino, to "to ti je realnost baki" i molba se odbacuje, možeš da upotrebljavaš u komunikaciji sa svojim roditeljima i ostalom familijom. I sad odjebi, kao i svaki drugi džiber i dripac.

 

odjebi ti! :lolol:

Link to comment

To se, u principu veštači. Npr,svi lomovi su teške osim loma hrskavice nosa bez dislokacije, ako se dobro sećam. E sad šta će veštak da kaže nekada ne zvuči logično. Pretpostavljam ako nekoga ubodes u grudi nekim jako kratkim sečivom i ne povrediš nijedan vitalni organ, to može da bude laka...

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...