Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

14 minutes ago, Shan Jan said:

 Zapravo ustvrdio bih da vecina ljudi u Srbiji voli ovaj sistem, samo im smeta sto nisu na visoj instanci u njemu.

Sa ovim se ne slazem. To bi bilo kao kad moj skolski drug, muljator prve klase, izjavi da mu neko zavidi i da bi svi radili isto kao on, nego nisu sposobni :D. Pa ne bi, prijatelju..mislim, neko bi, ali ne svako.

 

Uostalom, ovo sto zivimo nije sistem, vec mafija. Da imamo opciju da 2 godine zivimo u drzavi sa institucijama i pravdom, sumnjam da bi vecina pohrlila u trenutno bezakonje.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
  • Replies 38.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    813

  • radisa

    731

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, Stela said:

Sa ovim se ne slazem. To bi bilo kao kad moj skolski drug, muljator prve klase, izjavi da mu neko zavidi i da bi svi radili isto kao on, nego nisu sposobni :D. Pa ne bi, prijatelju..mislim, neko bi, ali ne svako.

 

Uostalom, ovo sto zivimo nije sistem, vec mafija. Da imamo opciju da 2 godine zivimo u drzavi sa institucijama i pravdom, sumnjam da bi vecina pohrlila u trenutno bezakonje.

Kada bi ljudi znali kako izgleda živiti drugačije. 

Najdalje što dobacujemo, je "Jeste ali tada si mogao da spavaš na klupi u parku da te niko ne dira" 

Ono išao si na dugogodišnju robiju za vic, ili kažeš da KPJ/SKJ je pun lopova i podguznih muva ali bolje od toga nismo dobacili. 

Link to comment

Tako sam i ja mislio dok se nisam malo prosetao medju rajom... al ajd, mozda je prosto vecina ljudi takva da se prilagodjava trenutnom trendu.

Link to comment

@Shan Jan

Ma setam se i ja :), ljudima nije dobro, iskljucili su dugme za politiku i trude se da zive svoje male zivote neokrznuti od mafije.. ko da je to moguce.

A po pitanju ponasanja u trendu, pre bih rekla da ljudi vecinski postuju pravila ukoliko ona postoje i vaze za sve. Takodje, ukoliko su ta pravila humana i smislena, u interesu svih. Tome sluzi drzava.

Edited by Stela
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
21 minutes ago, Stela said:

Sa ovim se ne slazem. To bi bilo kao kad moj skolski drug, muljator prve klase, izjavi da mu neko zavidi i da bi svi radili isto kao on, nego nisu sposobni :D. Pa ne bi, prijatelju..mislim, neko bi, ali ne svako.

 

Uostalom, ovo sto zivimo nije sistem, vec mafija. Da imamo opciju da 2 godine zivimo u drzavi sa institucijama i pravdom, sumnjam da bi vecina pohrlila u trenutno bezakonje.

 

Iako sam lupio lajk, jer se nacelno slazem, amandman na bold. Cak i kad imas kakvu takvu normalnost zivota, to je sve krhko. Potrebno je mnogo vise od 2 godine normalnosti da bi te institucije zaista postale nezavisne od toga ko je na vlasti. Nesto sto mi u istoriji nazalost skoro da nismo nikad imali..

 

Ne hrle ljudi svesno u bezakonje, vec je sa nezadovoljstvom ljudi lako manipulisati, demagogija i populizam caruju u politici, dok se vecina ljudi opasulji i vidi kakva ih mafijaska/kriminalna vlast zajahala, bude kasno da ih regularno smenis na prvim sledecim izborima..

Edited by Jimmy Kowalski
  • +1 2
Link to comment

Dobro, onda amandman na 2 godine, a ne na bold :D. Jeste kratak period, htela sam da kazem sta je sustinski dobro za sve (a to nije mafija) i u opstem interesu i da ljudi kad imaju to iskustvo i svest ne biraju tek tako neko ludilo. 

Mada se ludilo zamotava u oblande i predstavlja drugacije, pa posle je tesko vratiti se.

U sustini se slazemo :).

  • +1 1
Link to comment

Mozda nisam bio jasan.. ja imam misljenje da vecina ljudi u Srbiji (a mozda i van) su jednostavno vrlo fleksibilni kad je moral u pitanju. Puno njih donosi odluke za koje znaju da moralno nisu ispravne i pravdaju se da svi tako rade, da je takvo vreme danas itd... Ljudi nemaju nista protiv nepotizma, savijanja pravila pa i gorih stvari ali ih jedino jebe sto je piramida takva da vecina ipak zavrsi na dnu pa onda kuka kad trpi zbog takvog ponasanja onih iznad. 

  • +1 5
Link to comment
22 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

omasio sam picnjavu u pqviljonima za 5m

 

21 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

kola sva izresetana, sa decijim sedistem unutra, nadam se da nije bilo deteta...

 

sa pandurima bleji neki crnac pored...

 

12 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

koji uzas jbt... kraj pun dece

 

Link to comment
2 hours ago, Roger Sanchez said:

@bradilko da se javi i dami objasni™ koliko od ovih ljudi došlo samo zato što su Milovi plaćenici :fantom:

objasnio sam svima. sto si ti poseban? zato sto podrzavas hdz?

oni su dosli verovatno kao ogorceni studenti ali to i dalje ne znaci da gruhonjic nije placenik mila djukanovica.

zamolio sam moderaciju da mi dozvoli nekoliko linkova koji bi bolje objasnili tog malog fasistu koji jedno prica u novom sadu a drugo na cetinju. imamo takve i  ovde.

prepoznace se, nadam se. vole da se uvuku u prkno ovim neobavestenim.

da ponovim, portali autonomija, antena m, pobjeda, analitika, aktuelno su bukvalno 1 portal tj kao da imaju jednu redakciju.

tu je gomila  klijenata u raznim oblicima dpsa ( cane, beba, narko- duvanski karteli, petros statis, razni biznismeni kao coco becirevic, barovic ( narucio prebijanje jevrema brkovica i tada je ubijen brkovicev vozac) i slicno).

i ovo ne pisem zato sto je gruhonjic autonomas ( mislim taj je nista ali ajde) ili se nasalio (ili nije) glede dinka sakica zbog stalnih prozivanja sabrace , vucicevih " desnicara".

 

 

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Mozda nisam bio jasan.. ja imam misljenje da vecina ljudi u Srbiji (a mozda i van) su jednostavno vrlo fleksibilni kad je moral u pitanju. Puno njih donosi odluke za koje znaju da moralno nisu ispravne i pravdaju se da svi tako rade, da je takvo vreme danas itd... Ljudi nemaju nista protiv nepotizma, savijanja pravila pa i gorih stvari ali ih jedino jebe sto je piramida takva da vecina ipak zavrsi na dnu pa onda kuka kad trpi zbog takvog ponasanja onih iznad. 

Radikali stvaraju takve okolnosti namerno, proteraće ko se ne prilagodi.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Mozda nisam bio jasan.. ja imam misljenje da vecina ljudi u Srbiji (a mozda i van) su jednostavno vrlo fleksibilni kad je moral u pitanju. Puno njih donosi odluke za koje znaju da moralno nisu ispravne i pravdaju se da svi tako rade, da je takvo vreme danas itd... Ljudi nemaju nista protiv nepotizma, savijanja pravila pa i gorih stvari ali ih jedino jebe sto je piramida takva da vecina ipak zavrsi na dnu pa onda kuka kad trpi zbog takvog ponasanja onih iznad. 

Reagovala sam na tvrdnju iz nekog ranijeg posta da vecina ljudi voli ovaj sistem. 

Sistem i vrednosti u njemu se grade, SNS gradi ovakav i vrednuje gradjane u skladu sa tim. Ko strci, zna se koje epitete dobija i posledice trpi.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Ma ok to ali ja ne kapiram kako bilo sta sto prezentuju SNS mediji ce promeniti misljenja onog ko je vec na strani opozicije. Ako si vec za opoziciju, valjda se podrazumeva da ne verujes SNS masineriji.

 

A i mene je svojevremeno zapanjilo koliko ljudi voli ovaj sistem. Zapravo ustvrdio bih da vecina ljudi u Srbiji voli ovaj sistem, samo im smeta sto nisu na visoj instanci u njemu.

ne razumem sta te je zapanjilo?

tako se zivelo decenijama pa i ovih poslednjih 30 godina.

klijentelizam klasicni.

prvo u srbiji vecina ne voli ovaj sistem, vecna je prica o manipulacijama na izborima, prica ali istinita. tako je i danas.

pitanje je kako i dali neko ume da tihu vecinu motivira za promene. sta to moze da ih pokrene i omasovi proteste ili izlazak na izbore?

u crnoj gori je klijentelizam bio na najvisem nivou. to u srbiji nije bilo dostignuto. valda zbog broja stanovnika.

dps je tu igrao na partizan vs cetnik price, zelenasi vs bjelasi, manjine vs srbi ili manjine koje ce se pretopiti u crnogorski identitet sto je naravno sad propalo i sad imamo situaciju da dpsovci pokazuju svoje pravo lice govoreci o postenim i doslednim albancima ili muslimanima/ bosnjacima kao sto je to nekad radio milosevic i njegovi a i milosevic nije bio avangarda u takvom pogledu manjina.

ovde je klijentelizam utkan u svaku poru zivota. bukvalno. ovde imamo gomilu nekakvih laznih autoriteta koji su pozavrsavali fakultete po novom pazaru, parafox, zna se da npr u pljevljima skoro pola medicinskih radnika ima lazne diplome i niko ne preduzima nista. eej pa to je genocid prema sopstvenom stanovnistvu. tako je i u pg i drugde. ti likovi i dalje lece ljude. 

ovde se nekakvim gradjanskim aktivistima zovu likovi koji su dosledno uz dps.

imamo neku daliborku uljarevic koja se pomamila u poslednje 3 godine a svo vreme ima prostorije u bemax soliteru ( to je npr kao neki mini zlocin prema arhitekturi podgorice prema beogradu navodi, pricaju da je jedna  od investitora novih kvartova zajedno sa raznim sumnjivcima iz sky app.

dok se negde... e djoka

 

  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
6 hours ago, morgana said:

evo sapic i intelektualci™ optuzuju gruhonjica za fasizam

 

intelektualci kusturica, janjic iz ex nestorovica i sl

 

tviter sns-ovi nasi kazu pak nisu za to da ga se dira ali ipak je fasista koji je pisao da je vojvodina srbizovana

 

 

ne on, nego ona lalićka

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...